Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: Wikileaks

  1. #46
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ама ходят в Чечня, Грузия, в Сърбия се мешаха, макар и без войски.Да не забравяме, че намесата на САЩ и в двете споменати места това става на базата на решения на международна коалиция.А да не говорим пък за сделките им с оръжия, на руснаците имам предви....
    Верно, че пряко участие нямат, защото нямат пари за та цел.
    С други думи, за мен това е антиамериканска кампания зад която стоят различни интереси, а аз пък съм против интересите на Русия и Китай
    Пак ще те посъветвам да почетеш малко за делата на ЦРУ в Съветската война в Афганистан. Какво излиза? САЩ са измислили тероризма, такъв какъвто го познаваме днес.

    Уикилийкс няма да пуснат информация за Русия и Китай, докато някой не им снесе такава.

    За похищението в московския театър не си съвсем прав. По никакъв начин не можеш да го приравняваш с болните амбиции и действия на Сталин. Акцията за превземането на сградата беше перфектна, а тази за измъкването и оказването на помощ на заложниците беше некадърна.

    А знаеш ли за случаите в които властите на САЩ са пръскали цели градове с LSD и други такива, просто така за експеримента? За факта, че използват муниции с убеднен уран? За факта, че пращат войниците си надрусани на бойното поле? Че са закъсняли с влизането във ПСВ, защото искали са да пращат само черни да се бият за демокрацията в Европа, а за тях все още нямало демокрация в родината им?

    Говориш за пропаганда с/у САЩ, а помниш ли пропагандата им с/у Русия при конфликта в Южна Осетия?

    Имаш ли представа колко американски самолети са нахлували във въздушното пространство на СССР и колко съветски в това на САЩ?

    Имаш ли представа, че тръгне ли СССР или Русия да прави нещо, американците веднага го съботират?


    Като са такива пичове, защо американците не кажат на Израел да спре със зловещите си деяния? Или защо не са се намесили като хората в Сомалия? Ако няма нефт или няма общо с русия, сащ не си дават зор! Продават малко оръжие и до там.

    Аз разбирам, че комунягите са ни цакали яко, ама никой ли не вижда че американците също ни цакат?
    Last edited by sa6o_roman; 10-12-2010 at 23:54.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  2. #47
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Имаш ли представа колко американски самолети са нахлували във въздушното пространство на СССР и колко съветски в това на САЩ?
    Толкова сссрски са влезли в САЩ, колкото са успели да долетят до там.
    Оно не стаа само с еденье, трее и малце акъл.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #48
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Толкова сссрски са влезли в САЩ, колкото са успели да долетят до там.
    Оно не стаа само с еденье, трее и малце акъл.
    Ако беше до акъла, нямаше да ми говориш вицове. Имам предвид, че наистина са можели да си го позволят. Доказателство за това е кубинската криза, където сссрците като на шега прехвърлиха цял куп ядрено оръжие.
    Last edited by sa6o_roman; 11-12-2010 at 00:17.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  4. #49
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    ***
    Колега, американците и руснаците в момента не ни цакат, ние сами се цакаме... щото си мислим, че е добра стойка за пред големи батковци.

    Докато комунизма ни изцака и здравословно (един Чернобил у нас е 99 пъти по-жесток геноцид от ЛСД или обеднен уран) и мозъчно... и сега и доста занапред ще берем плодовете му... горчиви и червиви.
    стойката само докато оберем ... ще се затрием.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #50
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Колега, американците и руснаците в момента не ни цакат, ние сами се цакаме... щото си мислим, че е добра стойка за пред големи батковци.
    Да, де. Точно така е.

    Чернобил все още се смята за трагедия.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  6. #51
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Не самата експлозия, а начина по който у нас беше покрито това и бяхме пратени да маршируваме в радиоактивен дъжд и прах, да ядем заразена продукция, да пием заразени млека... жесток геноцид в/у собствения си народ да проведеш - за това присъдата трябва да е върху всички които са управлявали тогава!
    И за тях са си внасяли отвън ... докато ние гълтахме съветска обич с радиоактивен привкус.

    И сега на по 30-40 години сме по-болни от роднините ни на по 60 - 80.
    Страх ме е да мисля какви ще са децата ни...

    И понеже от Уикилийкс тръгнахме.... Китай изпоарестува всички що са помислили да дисиденстват само заради една награда за мир, в Русия който скочи умира (Политковская за пример)... кой да нахрани така обилно Уикилийкс с издънки?
    Last edited by morfius; 11-12-2010 at 00:36.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #52
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Да, руснаците не информирали запада, нашите политици не информирали нас самите.

    Добре че са FOX news и CNN, за да бдят над амерканския народ, що се отнася до тези факти:

    http://www.youtube.com/watch?v=sbjr_...eature=related

    Американските власти предпочитат да не избиват критикуващите, а правят така че никой да не им обърне внимание. Ако гръмнат Майкъл Мур, човека ще стане най-известния американец. Сега обаче го слушат, да речем 1% от всички граждани, пък нека си разправя всеки ден за конспирации.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  8. #53
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Пак ще те посъветвам да почетеш малко за делата на ЦРУ в Съветската война в Афганистан. Какво излиза? САЩ са измислили тероризма, такъв какъвто го познаваме днес.

    Уикилийкс няма да пуснат информация за Русия и Китай, докато някой не им снесе такава.

    За похищението в московския театър не си съвсем прав. По никакъв начин не можеш да го приравняваш с болните амбиции и действия на Сталин. Акцията за превземането на сградата беше перфектна, а тази за измъкването и оказването на помощ на заложниците беше некадърна.

    А знаеш ли за случаите в които властите на САЩ са пръскали цели градове с LSD и други такива, просто така за експеримента? За факта, че използват муниции с убеднен уран? За факта, че пращат войниците си надрусани на бойното поле? Че са закъсняли с влизането във ПСВ, защото искали са да пращат само черни да се бият за демокрацията в Европа, а за тях все още нямало демокрация в родината им?

    Говориш за пропаганда с/у САЩ, а помниш ли пропагандата им с/у Русия при конфликта в Южна Осетия?

    Имаш ли представа колко американски самолети са нахлували във въздушното пространство на СССР и колко съветски в това на САЩ?

    Имаш ли представа, че тръгне ли СССР или Русия да прави нещо, американците веднага го съботират?


    Като са такива пичове, защо американците не кажат на Израел да спре със зловещите си деяния? Или защо не са се намесили като хората в Сомалия? Ако няма нефт или няма общо с русия, сащ не си дават зор! Продават малко оръжие и до там.

    Аз разбирам, че комунягите са ни цакали яко, ама никой ли не вижда че американците също ни цакат?
    Сашо, разбирам че и ЦРУ и съответните американски служби не са ангели. Но определено не американците са измислили тероризма. Една от идеите на Ленин е износ на революция и подкрепа на разни групировки, които да борят злия капитализъм.Това беше главна практика, по късно на целия соц лагер.Тук говорим и за тероризъм, който беше разпространен в западна европа през 60 и 80 години на миналия век, лица като Карлос Чакала и т.н, както и подкрепа на всякакви режими по света, в Африка, Южна Америка и т.н.
    Тероризмът, за който говорим в днешни дни, мюсулманския, е съществувал още през 12 век, говорили сме на тая тема в дурги теми-ето виж ако се интересуваш, най общо:
    http://forum.boinaslava.net/printthr...3&page=2&pp=25
    подобни методи съществуват и до ден днешен в лагери в Пакистан, Иран и т.н

    Ясно че че САЩ и Русия се цакат от десетилетия, но в тая борба аз не съм на страната на Русия.Да, САЩ не са на 100% прави, не са богопомазани, но аз предпочитам този модел на държавност и начин на живот, пред Русия или Китай.Знам какво са паравили Сащ, по скоро съм чувал и чел, но това за цели градове напръскани с еди какво си, са фантазии-то се говори че и КГБ е взривило блокове с хора в москва, за да натопи чеченците, ама дали е така..Не мога да определя за перфектна акция /драмата със заложниците в театъра/, в която загиват много невинни хора, това ми напомня за "ювелирната операция" на МВР по времето на БСП, организирана от вътрешният им министър В.Вълков, или както там е бил, когато се изпостреляха и загинаха полицаи от различни звена.Но това е просто пример, във Втората световна война много от жертвите са могли да бъдас спестени, но просто човешкия фактор не е бил никога първостепенна грижа на СТалин и тогавашния режим, а всъщност и векове преди това.В наши дни ситуацията е подобна.
    И двете системи са правели всякакви тайни експерименти с хора, но на изток затова никой не говори, ако проговори, просто изчезва.То виж с Анна Политковская, какво стана, та прави сметка за още по сериозни неща.
    Но пак не разбрах, както и в други теми-какво нас са ни прецакали американците?Да, те са велика сила, гледат си интерисете и т.нн, но на нас каква злина са ни причинили, че да ги мразя?Защото за руснаците мнението и фактите съм ги излагал многократно.
    Пък и всеки си има право на избор, в крайна сметка ти си предпочиташ едни, аз други и т.н.Сам обаче си отговори на въпроса, донякъде, откъде идват тия матеряли.Казваш, ако им дадат, ще ги публикуват-бъди сигурен, че тия дето дават данните няма да дадат инфо за цитираните от мен държави.
    Та това е просто борба за надмощие между идеологии, начин на живот, възгледи и т.н.
    Last edited by fred; 11-12-2010 at 16:13.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #54
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    fred, съгласен съм с това, че и тия и ония са за бой, меко казано. Обаче виждам как целия свят подкрепя амбициите на САЩ, виждам как за тях едни неща са позволени, а за други държави не са. Ужасявам се, че през последните 50 години САЩ са се разправили със почти всеки решил да им поиска сметка или да ги упрекне. И още по-плашещо е, че успяват да заблудят всички, че сеели демокрация и свобода.

    САЩ може да не са извършвали нещо кой знае колко страшно с нас, може би планът Ран-Ът, ако е истина. Стига само, обаче, че американския посланник дърпа конците в България. Събуди ли се и реши да спомене думата корупция в сутрешния блок и две седмици гледаме цирковете на Бойко, цветанов, прокуратурата и стдебната власт.

    Иначе бъркаш за едно нещо. Не предпочитам нито единия, нито другия модел.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  10. #55
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е криво ляво постигнахме някакво съгласие Нека всеки да има мнение, да мисли.
    Да не задълбаваме сега, тоя план Ран е ...
    Но, за нас лошото е че сме много обвързани с Русия, единствения начин да се измъкнем е активно сътрудничество с САЩ и ЕС.Вярно е че посланика на САЩ излага някои въпроси и мнения, ама нещо лошо да е казал, повечето от тия неща са вярни.От друга страна ББ наистина гледа да угоди там, ама след това се врътва и на изток, така е и Първанов. С Русия няма лошо и не може да нямаме добри отношения и контакти, но на базата на взаимната изгода, а не на база тяхната.
    Както и да е, нека да мислим с главите си повече и да се замисляме, когато нещо стане.Имам предвид че случайно нищо не става, както се казваше в една статия про времето на Кобурга, случайно само Китен срещна Калина
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #56
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default



    В крайна сметка какво мислите за класифицираната информация? Според мен има твърде много тайни, но не бива всичко да е явно.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  12. #57
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Да, може и така да се каже, или по точно-ако нещо се смята за тайно - нека се сравни с това, на другите претенденти за локално,областно и световно влияние
    Last edited by fred; 18-12-2010 at 21:36.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #58
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    Въпрос: Кой е единственият сигурен начин да бъде спрян Wikileaks?

    Отговор: Ако бъдат закупени от Yahoo!
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •