Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: Ключар в Пловдив за ключ с код 3

  1. #31
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    У нас от тоя имобилайзер нямам си и на идея каква е ползата... ако решат с 3 имобилайзера да е пак ще изчезне.

    Но ако ще го махаш или при някой дето разбира, да не ти спретне по-голяма беля.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  2. #32
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Имото се маха, само не знам що колегата си мисли, че ще струва по-малко от 400 лв да се махне. Не е работа за всеки гаражен майстор това.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #33
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Изтриха ги и го обучиха и за тях наново
    Просто бях само с 1 ключ и 1 сервизен (или не знам как се води, няма бутони) ... и работния ми сдаде бутона на централното, поправката в домашни условия беше успешна (смених го с тоя за багажника) но не исках да рискувам да ме остави пак някъде и поръчах нов.
    С големия талон, с малкия талон с лична карта и лично.
    Сега имам нов ключ работен, стария - за всеки случай и тоя без бутоните... дето не знам за какво служи.
    Ти ако знаеш колко по леко и евтино щеше да минеш,ма карай,набутал си се вее.Взимаш си ключ от http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_t...All-Categories,след това слагаш твойта ампула и ключа от кутииката без копчета и си готов за около 60-ина лева
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #34
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Знам, но щях пак да съм висящ само с 1 ключ който ако нещо откачи... увисвам.
    Тоя без бутоните не се разпознаваше от компа...
    А сега си имам 3... вярно единия няма управление на централното, другия е ремонтиран в домашни условия, но пак са 3
    Инак си мислех да поръчам такова и да насипа ремонтирания ключ вътре, но все отлагам, че имам по-важни неща.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #35

    Default

    един страничен въпрос , с алфа 156 2002 съм , сгъваемият ключ и допълнително монтирана аларма на колата . Алармата е свързана с централното и до момента си отключвам и заключвам колата от дистанционното на алармата. Като взех колата си бачкаше и оригиналния ключ и от него също можеше да я отключвам и заключвам , но преди седмица нещо явно му се е замърсило бутончето за централното и бачка само това за багажника . Въпроса ми е безопасно ли е и как става отварянето на самия ключ за да го пръсна бутончето за централното с малко контактен спрей пък дано се оправи? Благодаря!

  6. #36
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Моя беше със запоен корпус - наложи се да го срежа по шева.
    Копченцето не беше замърсено а повредено, наложи се да отпоя това от багажника и да го запоя на мястото за централното.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #37

    Default

    Какво трябва да значи " запоен" залепен ли искаш да кажеш ? При мен има едно като винтче което прави половин оборот и може да се отвори самия ключ но наполовина а нататък не смея да напъвам. Затова питам да ни би да има някакви щипки и да е нормално да трябва малко повече да напъна . Но в интерес на истината ако го отворя благополучно и ключето е за смяна има ли нещо по специално в него , в смисъл немога ли да си купя ново такова, защото това на багажника си го ползвам. Също така забравих да попитам самата ампулка за имобилайзера на уязвимо място ли е в ключа ? За да знам като го отварям да не стане гаф.

  8. #38
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Това дето го въртиш отваря капачето за батерията
    Пластмасите се спояват също, съмнява ме да са ползвали лепило за корпусите на тия ключове.
    Рязах го с технически нож изваден на 2 мм. за да не повредя нещо вътре... после някои места с 3 мм... пипкава работа.
    Нямах време и нерви да търся бутончето по магазините, за това просто преместих другото, като временно решение.
    Я иди при някой ключар който прави такива ключове да го отвори и да види дали не може да ти запои такова бутонче... щом не си на ясно не рискувай да повредиш платката или ампулата.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #39
    Младши алфист TODD's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    BG
    Posts
    10

    Default

    Начините да се запише ключ в която и да е кола са няколко .Или през диагностичната букса или директно в имобилайзера или по други начини .За колата която става дума предполагам че транспондера е Филипс Крипто който не се копира и това е проблем на ключарите но технологиите са много напред в това отношение ...

    Изключването на иммото е съвсем друга история ...


  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	ALIM1747.jpg 
Views:	94 
Size:	92.7 KB 
ID:	62043
    Това е ключа сниман до оригиналния и направен в Практикер. На оригиналния ключ цифрата на кода е 3.

  11. #41
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by yvesco View Post
    Какво трябва да значи " запоен" залепен ли искаш да кажеш ? При мен има едно като винтче което прави половин оборот и може да се отвори самия ключ но наполовина а нататък не смея да напъвам. Затова питам да ни би да има някакви щипки и да е нормално да трябва малко повече да напъна . Но в интерес на истината ако го отворя благополучно и ключето е за смяна има ли нещо по специално в него , в смисъл немога ли да си купя ново такова, защото това на багажника си го ползвам. Също така забравих да попитам самата ампулка за имобилайзера на уязвимо място ли е в ключа ? За да знам като го отварям да не стане гаф.
    Под емблемата има винтче на повечето ключве
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #42
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    А да, това го забравих ... вярно, че я вадих емблемката.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #43

    Default

    Според мен е по рентабилно, да се вложат пари в безвъзвратното премахване на имобилайзера, а не в ня'кви ключове по 500лв и бла бла.
    Моя също е от сгъваемите код 3.

    Та някой знае ли конкретно къде и колко струва пълното премахване на най тачената екстра?

    Сериозно питам.

  14. #44

    Default

    Реших да не отварям нова тема и да пиша тук за проблема ми, а той е... вчера си изгубих ключа на колата Алфа Ромео 156, паднал е от джоба ми на паркинга пред блока или в асансиора. Ключа е с 2-а бутона за централното и багажника. Писах бележки, налепках ги по врати, асансиор но никой не ми е звъннал, ако го е открил имам още 2 ключа резервни без ботони, даже третия не е нарязян. Имам карта с номер за това ако изгубя и втория, но ме е страх да си карам така колата, защото в който е ключа може да ми отключи по всяко време колата. Могат ли някаде да ми направят същия ключ с 2-а бутона но да е различен от този изгубения, или ако взема от някоя морга клочалки и машинки с клчове и ако намеря въобще би ли станало нещо, че сам полудял. В момента съм с друга кола, Алфата е заключена в гараж. Дано ми се разбере нещо, че стана малко далгичко и обаркващо . Забравих да напеша,че съм от Пловдив.

  15. #45

    Default

    Реших да не отварям нова тема и да пиша тук за проблема ми, а той е... вчера си изгубих ключа на колата Алфа Ромео 156, паднал е от джоба ми на паркинга пред блока или в асансиора. Ключа е с 2-а бутона за централното и багажника. Писах бележки, налепках ги по врати, асансиор но никой не ми е звъннал, ако го е открил имам още 2 ключа резервни без ботони, даже третия не е нарязян. Имам карта с номер за това ако изгубя и втория, но ме е страх да си карам така колата, защото в който е ключа може да ми отключи по всяко време колата. Могат ли някаде да ми направят същия ключ с 2-а бутона но да е различен от този изгубения, или ако взема от някоя морга клочалки и машинки с клчове и ако намеря въобще би ли станало нещо, че сам полудял. В момента съм с друга кола, Алфата е заключена в гараж. Дано ми се разбере нещо, че стана малко далгичко и обаркващо . Забравих да напеша,че съм от Пловдив.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •