Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: скърцане в стабилизираща щанга EIBACH

  1. #16
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    И колко е по дебела тази щанга.Да не би да е 100мм.
    Ми поне 28 вместо замодската с 22мм. Какво викаш сега за Жигуловите? Не си мисли, че си открил Америка. Тия експерименти са правени много отдавна.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ми поне 28 вместо замодската с 22мм. Какво викаш сега за Жигуловите? Не си мисли, че си открил Америка. Тия експерименти са правени много отдавна.
    26мм по спомен
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18

    Default

    26 е предната, 18 мисля че беше задната - аз от април мисля че съм с айбахските, имам към 15000 км, не са се разскърцали, с морска грес съм.....три юнашки пистови дни......каране къде ли не......не знам защо се получава така, скърцане дори и след смазване, надали някой може да отговори смислено, освен да провериш дали са сложени кофти, но не вярвам Румен да го направи......иначе ако пак си сваляш пауърфлекса на горните носачи, направи в металните втулки, 3 симетрични канала, 1 мм широки и дълбоки, изглади ръбчето ако се получи такова - задържа се повече грес така - аз си го направих на моя отговорност, и засега е добре, но това е на моя отговорност......ти имаш твоя.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Колега сигурен ли си че пука от щангата
    да
    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Проблем ще е ако тампоните нямат каналчета за задържане на греста.
    Не помня, но при следващото сваляне ще обърна внимание. Нямам снимки от сглобяването.
    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    А и да не си с полиуретан и на долните носачи защото от там може да идва едно скърцане подобно на пукане което се лекува лесно.
    И на долните съм с powerflex, но носача се движи плавно без пукания.

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    не знам защо се получава така, скърцане дори и след смазване, надали някой може да отговори смислено, освен да провериш дали са сложени кофти, но не вярвам Румен да го направи
    Не ме радват това което казваш... Чесно казано в теб ми бе надеждата. Мерси за съвета за каналите. Следващия път ще направя. До тогава явно ще си проскърцва

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    и каква е разликата в стабилноста с тази щанга от обикновенната?
    Голяма, но само щанга надали ще е достатъчно. Има доста какво да се подобрява.
    156SW 1.9JTD 16V

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    Не помня, но при следващото сваляне ще обърна внимание. Нямам снимки от сглобяването.
    И на долните съм с powerflex, но носача се движи плавно без пукания.


    Не ме радват това което казваш... Чесно казано в теб ми бе надеждата. Мерси за съвета за каналите. Следващия път ще направя. До тогава явно ще си проскърцва


    Голяма, но само щанга надали ще е достатъчно. Има доста какво да се подобрява.
    Айбахските тампони имат доста големи канали за задържане на грес, бил бил много учуден ако при нормален монтаж и експлоатация тя изчезне за 2-3-4 седмици.....скромно мога да предположа че скърцането ти не е от щангата.....цялата тая комбинация от тампони и носачи понякога може да издава много объркваща комбинация от шумаве, като най - трудното е да се определи откъде идва тя - и това не става като е вдигната колата, а в нормално състояние, пусната на земята, някой клати, друг с по тънки ръце си държи последователно ръката на секи тампон за да усети дали има скърцане.....най - сигурния и изпитан начен - тва да чуваш откъде идва звука го забрави - два пъти ми се случва да чувам как скърцат горни носачи, можех да си заложа кесиите че са те, а се оказва стабилката.....
    ПП - ако си с Пауърфлекс на долните, провери си за секи случай външната част на задния тампон - шайбата е калибрована в тръбичката която се набива на шийката на носача, но щом на нас в началото ни се случи да се раздвижи два пъти оттам(а смея да твърдя че зверски ги набивахме), нищо не пречи и техните да го правят - капваме по една точица заварка преди монтаж, и е бетон - грозно е, но е ефективно......но се установява само с пръст поставен на въпросната сглобка......

    ---------- Post added at 08:45 ---------- Previous post was at 08:44 ----------

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    и каква е разликата в стабилноста с тази щанга от обикновенната?
    Огромна, и двете ми разпънки, предна и задна не се усетиха така, както двете айбахски щанги......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Най-искренно благодаря за съветите.
    Иначе диагностиката я правя точно с клатене на земята.
    156SW 1.9JTD 16V

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Подкрепям Ферариста за скърцането на долните носачи от бертовката на вуншните шайби към втулката на тампона. Това ме беше побъркало все си мислех че е от самите тампони но Никито ми каза че е от втулката. Е аз го излекъвахн по друг начин понеже няма как да го заваря на място обезмаслих добре и го залепих с локтайд (от зеления за втулките). И наистина само със слагане на пръст върху тампона и клатене на колата се разбира от къде е шума иначе нестава.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23

    Default

    Мда, Дигитала имаше същата болежка......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ми поне 28 вместо замодската с 22мм. Какво викаш сега за Жигуловите? Не си мисли, че си открил Америка. Тия експерименти са правени много отдавна.
    Не искам да влизам в полемика.Проблема на 156 е местото кадето ляга тампона.На 28мм ако се сложат тампони 26мм,независимо от какво,и да са по дебели в долния краи,и нещата ще заспят.Това е лично мнение.Важно е да си помагаме един на друг,а не да си мерим п.....е.Поздрави.

  10. #25
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    След падането на температурите през есента скърцането изчезна. Но от 2 месеца насам отново се появи а в жегите става нетърпимо.

    Това възкреси опитите за лекуване.

    Полеоретан за Eibach (26 мм) който намерих бе на Powerflex. Тъй като съм доволен от този на носачите ги напазарувах. Днес пристигнаха и малко се разочаровах. За толкова пари очаквах малко по-добро качество. Особенно ме ядоса липсата на канали каквито има на снимката на сайта им.

    Това което ми прави впечатление е, че са по-твърди от оригиналните на Eibach. Имат си и смазка.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_2276_small.jpg  
    156SW 1.9JTD 16V

  11. #26
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Според мен, ако са по-твърди, то ще скърцат повече Дано не съм прав, но времето ще покаже...

    Аз бях с полиуретан на стаб. щангата- първо със супер про...Почна да скърца...мазах и след време пак скърца, после сложих от на Ники полиуретана...Първата им партида беше по-твърдичка от поверфлекс...За около месец, два почна да скърца...Хората гаранционно ми го смениха с по-мека смес и не скърцаше доста време (следващата им партида)...

    Поради това, че тия тампони са на кофти място и нямам условията да си ги мажа редовно, реших за да ми е мирна главата, да си сложа на стаб щангата най-нормални гумени тампони...Това беше като сменях мотора...От тогава до сега съм минал 17 000км - дупки по пътищата, Серес трак дей, Алфисти трак дей...итн не са мръднали за сега

    В заключение мога да кажа, че полиуретана си изисква грижа - поне веднъж годишно да се смазва...
    Last edited by digitalundgrd; 23-06-2011 at 00:42.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #27
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Според мен, ако са по-твърди, то ще скърцат повече Дано не съм прав, но времето ще покаже...

    Аз бях с полиуретан на стаб. щангата- първо със супер про...Почна да скърца...мазах и след време пак скърца, после сложих от на Ники полиуретана...Първата им партида беше по-твърдичка от поверфлекс...За около месец, два почна да скърца...Хората гаранционно ми го смениха с по-мека смес и не скърцаше доста време (следващата им партида)...

    Поради това, че тия тампони са на кофти място и нямам условията да си ги мажа редовно, реших за да ми е мирна главата, да си сложа на стаб щангата най-нормални гумени тампони...Това беше като сменях мотора...От тогава до сега съм минал 17 000км - дупки по пътищата, Серес трак дей, Алфисти трак дей...итн не са мръднали за сега

    В заключение мога да кажа, че полиуретана си изисква грижа - поне веднъж годишно да се смазва...
    Колеги аз си смених цялата щанга с оригинална уж, която излиза от завода и от миналото лято вече 40 000 нямам проблеми !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    Особенно ме ядоса липсата на канали каквито има на снимката на сайта им.
    Ми направи си ги сам, какъв е проблема........аз понеже ми се наложи да махна айбахските, и взех 24 ммтрови, разширих отвора с мм и половина нарязах 3-4 каналчета от по 1 мм напречно на тампона, и всичко е ОК.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Три дни откак съм с новите тампони. Ослушвам се за всяко поскърцване и такова има. Нооо е много по-слабо и за сега е в рамките на допустимото. Още не съм установил от къде е точно, но ми се струва, че накрая пак ще гризна дървото. Все пак трябва да навъртя повечко километри за да дам крайно мнение, така че ще пиша пак.

    До всички които ми препоръчват стандартни щанги и тампони:
    Няма да се откажа лесно. В тази конфигурация колата няма нищо общо със заводската, чиято предница се пързаля като шейна по завоите. Това че прискърцва е най-малката грижа. Много други коли им хлопат пластмасите и скърцане не се чува. Други пък го лекуват с по-силна музика. Аз имам прекалено чуствителен слух и за това го правя на въпрос

    Благодарности на всички които дадоха ценни съвети.
    Специални благодарности на Румен. Там въпросът все още стои отворен поне 1-2 седмици.


    Можете да видите как надупчих powerflex-а. С нож ме бе шубе и ползвах бургийка. Можеби не трябваше да оставям празни ивици, но това ще го решим на следващо смазване.

    Също така пускам и две снимки на Eibach тампоните, които наистина са доста по-меки. Каналите им са доста дълбоки, но от това полза май няма. Ясно си личи къде са протрити.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_2683_PF_small.jpg   DSC_2699_EB_small.jpg   DSC_2710_EB_small.jpg  
    156SW 1.9JTD 16V

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    Също така пускам и две снимки на Eibach тампоните, които наистина са доста по-меки. Каналите им са доста дълбоки, но от това полза май няма. Ясно си личи къде са протрити.
    Аз лично бих направил по големи канали, или дупки.....прави ми впечатление друго като гледам айбахските тампони.......видимо е че претриването е в цетнъра на тампона, в двата края има едно непретрито място.....тва значи че там е мястото където триенето е било най - голямо - което от своя страна значи че тампона не прилепва абсолютно еднакво по щангата - и за това вина може да има и черупката на тампона, лека елипса има тя в тази си част.....все се каня да видя може ли да се измисли нещо по тая черупка и натиска да е "успореден" на стабилизиращата щанга.....
    Щото ако натиска е най - вече в центъра на тампона, към краищата му натиска е по малък, и греста се "изплъзва" към крайщата му......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •