Results 1 to 9 of 9

Thread: Откъде смуче въздух? Alfa 145 1.3 boxer

  1. #1
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default Откъде смуче въздух? Alfa 145 1.3 boxer

    Днес ходих на диагностика да проверя ламбда-сондата на газ-анализатор и майстора ми каза,че сондата работи не е мързелива,ама отнякъде смучела въздух и сместа обеднявала и сондата я обогатявала и затова при ниските обороти двигателя леко тресе.Каза ми да отида при някой,който разбира от боксери.Лампата не свети,не отчита грешки та питам къде най-често се получава такова смучене.Аз пак съм доволен,че по двигателя нямаше забележки,ако е някой маркуче ще се смени.При натискане на спирачки не се променят оборотите,така че не е от сервото.Алфа-та е 145 1351 куб.см. 95г.Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    незнам при теб как е точно но на доста от колите смукателните колектори са от две части които се съединяват от гумени маншони

    при 155-ците се случва доста често да се напукат и от там смуче въздух
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #3
    Guest

    Default Смуче въздух

    И аз имам абсолютно същия проблем. Имам пукнатина на изпускателния колектор точно пред сондата ама може ли нещо толкова малко така да я бъзика? Трябва на някоя среща да ви покажа за какво става дума. Или ще постна снимка

  4. #4

    Default

    е добре де кажете ми как 6те сму4е преди сондата като там има яко над налягане ? кога въоб6те става вакуум 4е да сму4е ? ако има пукнатина всеки знае как духа оттам изгорели газове а не сму4е ... може да сму4е въздух някъде СЛЕД дебитомера и оттам да бърка цялата работа ... може и при4ината да е в горивоподава6тата система ....

  5. #5
    Guest

    Default Смуче въздух

    Значи при мен кода за грешка е бедна смес. Пиша възможните причини за този код:
    1. Инжектор
    2. МАР сензор
    3. ТПС
    4. Датчик за температура на водата
    5. Датчик за температура на въздуха
    6. О2 сензор
    7. ECU

    От всички тези неща може да се базика сместта. Аз съм проверил 3.4,5,6 и 7. Не съм сигурен в работата на ижектора и МАР. МАР може да се лъже ако има проблеми с подсигуряването на въздух. Същото важи и за дебитомера, където е с него вместо МАР

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    е добре де кажете ми как 6те сму4е преди сондата като там има яко над налягане ? кога въоб6те става вакуум 4е да сму4е ? ако има пукнатина всеки знае как духа оттам изгорели газове а не сму4е ... може да сму4е въздух някъде СЛЕД дебитомера и оттам да бърка цялата работа ... може и при4ината да е в горивоподава6тата система ....
    или в дебитомера

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by PG
    Quote Originally Posted by V_G_Z
    е добре де кажете ми как 6те сму4е преди сондата като там има яко над налягане ? кога въоб6те става вакуум 4е да сму4е ? ако има пукнатина всеки знае как духа оттам изгорели газове а не сму4е ... може да сму4е въздух някъде СЛЕД дебитомера и оттам да бърка цялата работа ... може и при4ината да е в горивоподава6тата система ....
    или в дебитомера
    МДАААА моята е била яко на газ преди да я взема и сега дебитомера
    прави въртели като е студена ...... офф нямам търпение да ги подбера дебитомери и мотроници и направо в ко6а

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    МДАААА моята е била яко на газ преди да я взема и сега дебитомера
    прави въртели като е студена ...... офф нямам търпение да ги подбера дебитомери и мотроници и направо v ko6a
    xaxaxax

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    XAXAXAX sa seti6 ama are de az otkoga te 4akam vij mene vsi4ko e
    izritano
    a mejdu temata moga da vmakna : v4era zapalih ama rezultati ne davam o6te

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •