Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: Дайте съвет какво да бъде

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Къв проект бе баце....!!!Тук се говори за идея да се хване флекса и да се отреже тавана....На някои трябва да им се спре дискавърито просто!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  2. #32

    Default

    Това не е трабант нали, все пак говорите за любимите на всички АЛФИ аз например не бих скалпирал жена си (алфата) ако си хвана любовница (аудито) а за тези които си падат по нестандартното ако си отрежеш пода пак ще ти духа но отдолу и никой няма да има такава (освен Флинтстоун разбира се)
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #33
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Здравейте Колеги!
    Не ми се искаше да започвам да пиша в този форум, но тази тема ме провокира. Много е нестандартна и се отнася за нещо повече от рутинните въпроси по ремонта и поддръжката на автомобила.
    Какво е Alfa Romeo 166?
    Всеки път когато я погледна отвън или вътре се наслаждавам на дизайна и формите на този автомобил.
    Човека или хората, които са мислили как да изглежда тази кола са оставили частица от себе си, от душата си, от настроението си. Визията й според мен е уникална.
    Опитвал съм се да търся прилика с модели на други марки. Да си кажа "Ето не е толкова уникална, този елемент са го откраднали от тук".
    Няма такова нещо.
    Моделите на италианците, било то красиви или "грозни", просто са уникални. Чувството на тези хора за естетика и красота се вижда от архитектурата им, от склупторите им, от картините им и т.н.
    Та в духа на тези разсъждения идеята за кабрио, не знам за вас, но на мен лично ми е обидна.
    Не отричам усещането, че модела започва да застарява. Все пак е правен за "друго" време. Но по времето на това "друго" време е била неповторима. "Духът" на колата остава, независимо от годините.
    Кое бихте променили в Alfa Romeo 166? Кое не си е на мястото? Кое е в повече?
    Аз не бих дръзнал да се меся във визията на тази кола, било то отвън или вътре. Би било подигравка и проява на лош вкус.
    Да оставим техническите трудности или похабените средства по реализацията на тази идея.
    Помислете как би изглеждала тази кола без покрив, рамки на вратите или странични стъкла.
    Осакатена и жалка.
    Какъв човек би го направил? Наистина ли би бил горд с това творение на пътя? Това ли е начина да се почувства уникален и единствен?
    Отговорите на тези въпроси оставям на вас.
    Колега bobbybg75, твърдите, че парите не са фактор. Чудесно! Значи едно намаляване на цената от 500 или 1000лв не би било чак такъв проблем. Бъдете ларж! Не бъдете дребнав! Бъдете аристократ! Дайте я на някой с ограничени възможности.
    Вие изберете купувача!
    Някой, който ще се радва на тази кола и ще се грижи по най-добрия начин за нея. Някой, който чувства това за което пиша. Това ще стопли сърцето Ви много повече от парите. И повярвайте ми това ще Ви направи по-щастлив.
    Не всичко е пари!
    След това си купете едно истинско кабрио и се насладете на емоцията!
    Надявам се не съм засегнал някого с този пост. Ако има такъв, извинявам се предварително. Не е била това целта.
    И аз като вас реших, че имам право да изразя мислите си по този въпрос.

  4. #34

    Default

    Истината е че този младеж е циничен, ако е вярно това което смята да прави ! А според мен просто провокира реакцията на всички нас във форума ! Подкрепям мнението на колегата над мен "NVG" и искренно съжалявам за колата ако тази идея на младежа със 166-цата е истина.
    Никога няма да забравя, един ден в който си измих колата и паркирах на пазара на Ситняково и обръщайки се за да си я видя, забелязах че почти всеки който минаваше по тротоара се заглеждаше по колата, просто си обръщаха погледа на там. Това никога не съм го споменавал във форума, защото ме е страх че ще се получи като с моите приятели, които като им кажа нещо за Алфата и веднага почват бъзиците (не че ми дреме от притежатели на Каптива (с тоталка на 40-тия километър от закупуването от магазина) или от всякакви други дръгели.
    Та когато излезе Q7, един приятел си взе такова возило и при първоначалното впечатление ми изглеждаше готин автомобил, с много екстри и джунджурии и тн. Мда кефих му се но към днешна дата, единствената причина поради която бих сменил 166-цата заради Аудито е дупките и вилата ми. И то хич не съм сигурен че ще го направя, колкото и безумно и фенски да звучи !

  5. #35
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Абе вие много обичате да давате акъл!!! ... Сори за дръпнатия тон, ма вземете се усетете малко!
    а я си представи ако имаме акъл ? кво да правим? да оставим да се орезили момчето пред цяла София ли? да го замерят пред БИАД с фиби за коса ? като мине през Македония траверсите да му се смеят ли? хм?
    Tormentvm In Dvm Demens

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    а я си представи ако имаме акъл ? кво да правим? да оставим да се орезили момчето пред цяла София ли? да го замерят пред БИАД с фиби за коса ? като мине през Македония траверсите да му се смеят ли? хм?
    Мда така е !

  7. #37
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Начи принципно може да се направи. Дори може да се направи красиво.
    Въпросът е в бюджета щото това не е евтино.

    Колега, ако имаш интерес - обади ми се - ще ти обясня кое как.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #38
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Колега може ли пуснеш в тази тема снимки на Q7, и нещо за мотора за да не си помисли някой,че няма никви аудита и всичко е реклама на 166-та за да се продаде....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #39

    Default ..

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Колега може ли пуснеш в тази тема снимки на Q7, и нещо за мотора за да не си помисли някой,че няма никви аудита и всичко е реклама на 166-та за да се продаде....
    Колега и аз за това се замислих още автора на темата като спомена идеята , че искал просто да я поизреже от тук таме с флекса и че смятал само да я държи в гаража.Според мен просто провокира наистина както каза един колега по горе някой да се изнерви и да иде да му купи алфата за 8000 лв.както и да е.Според мен темата наистина трябва да иде в общи приказки щото само си чешиме езиците тука.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  10. #40
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Их, че сте ми сектанти и правоверници всички!
    Четох, четох, четох освен някакви клишета и заучени фрази, а да не забравя и горе долу обща култура не видях. Колко изящна била 166, как излъчвала и други такива тинтири минтири. На пръв поглед колата е абсурдно грозна. И тук дойдоха и "съветите" и размахването на пръсти - "а ти знаеш ли", "а имаш ли представа". И това от хора които и течността за чистачки си наливат в сервиз, да не говорим смяна на накладки, камо ли на съединител. Ми представете си, че колегата има представа как стават нещата и има средствата и желанието да намери подходящите можещи да осъществят проекта му.
    По някое време докато четях започнах да се чудя за кола ли става дума, за осакатяване на човек ли?!?
    Разбирам да беше рядкост 166, да кажеш, че се съсипва една уникална кола, пък то кораби под път и над път.
    Изпълни ли се качествено си заслужава тази интервенция и аз съм ЗА подобно изпълнение. Страшно съжалявам, че простите жабари не са съумяли да спретнат 166 купе, както са го направили с Ланча Капа( нали все пак Капа е преди 166 а са на една база)
    Така че колеги УСААААААА!
    Last edited by MrX; 07-12-2010 at 11:05.

  11. #41

    Default

    Съгласен съм с Иво. Човека е решил - колата е негова и може да си прави каквото иска. хубаво, лошо - това е! Ако някой може нека му обясни какво трябва да се направи, защо не може просто да се резне покрива и т.н. Найтролера го е казал де - премахвайки покрива махаш един от основните носещи и балансиращи елементи на колата и цялото купе ще се деформира и "увисне". Поради тази причина кабриолетите са с много подсилени погови греди, за да моат да понесат тежеста с по-малко опорни точки. Ако не се подсили купето има много сериозна опаснот от деформациите купето да се "счпупи" на две буквално след време или при най-малкия удар да се сгъна на вафла.

  12. #42

    Default

    Уважаеми колеги,оставете човека да прави каквото е решил!Всичко другое безмислица!Той си прави експеримент!Пари има -постоянно го натъртва/колата струва колкото 4 гуми и масла на Аудито/!Резултата за всички трезвомислещи хора е ясен!Поздрави!

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    е като има пари и алфата струвала колкото 4 гуми и масло за фолксвагена, защо не намали просто цената до реалната някъде и някой да се възползва от офертата? има някакси огромен контраст между това-имам пари и няма да сваля некой лев......но истината че колата си е негова и може да прави каквото си ще...
    155 1.7 94 g.

  14. #44
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Пример...........
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails fantasy166cabrio.jpg  
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  15. #45
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Пример...........
    Извинявам се , но това монтаж ли е или е съществуваща кола ?
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •