Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Въпрос за смяна на волан с мултиволан

  1. #1

    Default Въпрос за смяна на волан с мултиволан

    Здравейте. Взех мултиволан за колата ми 156 2002 година. Колата е с фабричен блаупункт и предполагах че има окабеляване до самия волан за да може да се управлява от бутоните му. Днес тръгнах да отварям стария волан , но останах леко озадачен?! На мултиволана има празни сини букси и една голяма черна букса докато при стария нещата не изглеждат съвсем така. С две думи пообърках се а самия факт че си играя с еърбега в ръцета ми не ми позволи да си правя експерименти по свързването. Добавям снимки на вида на мултиволана и на този който е на колата , с молбата да ми дадете малко акъл как да се справя с възникналия проблем.

    Благодаря!







  2. #2
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Нещо неможах дате разбера напълно,но ако това на снимка 2 е новия ти волан,то ще стане.
    Надявам се,не си забравил,че ще трябва да подмениш и лентовия кабел?
    Празните сини букси изобщо да не те притесняват,така са си,на кое викаш голяма черна букса?
    Също най-вероятно ще с еналожи да си пуснеш 3 допълнителни кабела от волана до плеъра,ако нямаш инсталация
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  3. #3
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ако лентовият ти кабел е с пълното окабеляване, ще ти трябва единствено кабела който свързва буксата на лентовият с буксата на волана, клаксона и калъфката. (твоят е е само за калъфката и клаксона)
    Ако обаче лентовият кабел не е окабелен за тези екстри, ще трябва да подмениш и него . Това при условие, че на другият му край също е окабелено. Ако не, продължаваш назад.... докато стигнеш до музиката

  4. #4

    Cool

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    Нещо неможах дате разбера напълно,но ако това на снимка 2 е новия ти волан,то ще стане.
    Надявам се,не си забравил,че ще трябва да подмениш и лентовия кабел?
    Празните сини букси изобщо да не те притесняват,така са си,на кое викаш голяма черна букса?
    Също най-вероятно ще с еналожи да си пуснеш 3 допълнителни кабела от волана до плеъра,ако нямаш инсталация

    Проблема ми е че незнам как да свържа волана.На снимка 2 е новият волан а на снимка 1 3 е стария без да е свален от колата. Очаквах като сваля стария да има букса същата като тази на новия но просто да не се използват трите пинчета от нея и директно да я бодна на на новия.Уви но на пръв поглед май не е така.
    Ето това обаче за подмяна на лентов кабел , го чувам за пръв път , очаквах да не трябва нищо друго освен новия волан. Празните сини букси идея си нямам за какво са... А голяма черна букса казвам на мултиволана на буксата над левите сини буксички.Тя си вижда на снимката гледа нагоре. А относно инсталацията как мога да разбера дали имам такава инсталация?! Съвсем се обърках , а не ми се иска да си играя много с еърбега

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Ако лентовият ти кабел е с пълното окабеляване, ще ти трябва единствено кабела който свързва буксата на лентовият с буксата на волана, клаксона и калъфката. (твоят е е само за калъфката и клаксона)
    Ако обаче лентовият кабел не е окабелен за тези екстри, ще трябва да подмениш и него . Това при условие, че на другият му край също е окабелено. Ако не, продължаваш назад.... докато стигнеш до музиката
    Хубаво де как да разбера дали лентовия ми кабел е с "пълно окабеляване" и също така откъде сега да търся "кабела който свързва буксата на лентовият с буксата на волана, клаксона и калъфката" Пък ако се окаже че и лентовия кабел не е подходящ идея си нямам къде да търся такъв и как трябва да изглежда... хмм оказа се по трудно начинание отколкото мислех
    Last edited by yvesco; 05-12-2010 at 18:22.

  5. #5

    Default

    колеги дайте малко съвети имам волана , но монтажа му ми е непонятен

  6. #6
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    празните сини букси са за селеспийда, сините букси не ги гледай
    махни стария волан, включи кабела, който се включва отзад в новия и стискай палци
    Last edited by Satanism; 13-12-2010 at 16:38.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by yvesco View Post
    колеги дайте малко съвети имам волана , но монтажа му ми е непонятен
    Продай волана

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by yvesco View Post
    Проблема ми е че незнам как да свържа волана.На снимка 2 е новият волан а на снимка 1 3 е стария без да е свален от колата. Очаквах като сваля стария да има букса същата като тази на новия но просто да не се използват трите пинчета от нея и директно да я бодна на на новия.Уви но на пръв поглед май не е така.
    Ето това обаче за подмяна на лентов кабел , го чувам за пръв път , очаквах да не трябва нищо друго освен новия волан. Празните сини букси идея си нямам за какво са... А голяма черна букса казвам на мултиволана на буксата над левите сини буксички.Тя си вижда на снимката гледа нагоре. А относно инсталацията как мога да разбера дали имам такава инсталация?! Съвсем се обърках , а не ми се иска да си играя много с еърбега



    Хубаво де как да разбера дали лентовия ми кабел е с "пълно окабеляване" и също така откъде сега да търся "кабела който свързва буксата на лентовият с буксата на волана, клаксона и калъфката" Пък ако се окаже че и лентовия кабел не е подходящ идея си нямам къде да търся такъв и как трябва да изглежда... хмм оказа се по трудно начинание отколкото мислех
    Проблем с еърбега няма да имаш,ако го откачиш и не даваш на контакт с откачен бег,иначе съм 99% сигурен че трябва да смениш гривната с лентовия кабел
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Колеги, извинявам се, че се намесвам в темата с въпрос, но се чудя как е решен проблема с връзката на бутоните от волата с радиото при положение, че волана се върти няколко оборота от едното крайно до другото крайно положение.
    Предполагам, че има някаква спирала зад волана, която осигурява тази свобода на въртенето и в нея също трябва да са предвидени/добавени допълнителни проводници за мулти-бутоните.
    Прав ли съм или греша?

  10. #10
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default мулти волан

    Колеги аз правих същата интервенция и несъм си напасвал еарбъга така че ще разглобявам всичко за да го напасна и ще снимам кое къде трябва да се свърже и кое за какво е , но това ще стане до два три дена така че ще се наложи да изчакате, относно колегата yvesco
    точно така трябва да ти изглежда волана от снимките, които ще кача ще разбереш какво да правиш

    ---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:53 ----------

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Колеги, извинявам се, че се намесвам в темата с въпрос, но се чудя как е решен проблема с връзката на бутоните от волата с радиото при положение, че волана се върти няколко оборота от едното крайно до другото крайно положение.
    Предполагам, че има някаква спирала зад волана, която осигурява тази свобода на въртенето и в нея също трябва да са предвидени/добавени допълнителни проводници за мулти-бутоните.
    Прав ли съм или греша?

    Колега тази спирала е така наречения лентов кабел на еарбега и на мултиволана тои е един и за двете намира се между кормилото и блока за чистачки ако го нямаш ще трябва да се сдобиеш с него

    ---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:56 ----------

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Колеги, извинявам се, че се намесвам в темата с въпрос, но се чудя как е решен проблема с връзката на бутоните от волата с радиото при положение, че волана се върти няколко оборота от едното крайно до другото крайно положение.
    Предполагам, че има някаква спирала зад волана, която осигурява тази свобода на въртенето и в нея също трябва да са предвидени/добавени допълнителни проводници за мулти-бутоните.
    Прав ли съм или греша?

    Колега тази спирала е така наречения лентов кабел на еарбега и на мултиволана тои е един и за двете намира се между кормилото и блока за чистачки ако го нямаш ще трябва да се сдобиеш с него

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia , Bulgaria
    Age
    34
    Posts
    46

    Default

    И какво става сега , ше работи ли еърбега или не ?

  12. #12

    Default

    Имам въпрос колеги
    От коя страна се откача еърбега - от страната на волана - където се вижда буксата на снимка 1
    или от страната на самия еърбег ?
    И самата букса с някъкво зъбче ли е или просто иска по-силно дърпане....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Имам въпрос колеги
    От коя страна се откача еърбега - от страната на волана - където се вижда буксата на снимка 1
    или от страната на самия еърбег ?
    И самата букса с някъкво зъбче ли е или просто иска по-силно дърпане....
    Oт самия еърбег,буксата има едно като пластинка отгоре със зъбчета/евентуално обаче/,ако няма друг цвят плсатмаса отгоре се вади внимателно с малка отвертка,ако те е страх изключи плюса на акумулатора докато действаш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    бях правил тази манипулация,но снимковия материал не е много добър и сега като ми потрябва не мога да разбера кои кабел къде трябва да бъде,някои може ли да ми съдейства?
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  15. #15
    започва да се пристрастява Degree's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default

    Здравейте, колеги! Някой има ли представа за какво служи буксата от снимката? Колата е Алфа Ромео 147 2003 година.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image-1376593071163-V.jpg  
    Alfa Romeo 156 1.8TS ГИ '98

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •