Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: алфа 155 1.8 тс срещу голф 3 тди-110кс

  1. #31
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default Re: А

    Quote Originally Posted by dodo2
    Quote Originally Posted by 100letov
    Бате имай предвид, че при правилна употреба наще Алфички могат много добре да дръпват...
    Пример преди 2 вечери аз със В-повер Рацинг и спортен филтър скъсах БМВ120д (163кс) и то не защото оня не можеше да кара

    Това не го вярвам!!!!
    тои човека с БМВ-то изоообщо не е знаел че се състезават просто си е пътувал а нашия го е издухал

  2. #32
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default Re: А

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    Quote Originally Posted by dodo2
    Quote Originally Posted by 100letov
    Бате имай предвид, че при правилна употреба наще Алфички могат много добре да дръпват...
    Пример преди 2 вечери аз със В-повер Рацинг и спортен филтър скъсах БМВ120д (163кс) и то не защото оня не можеше да кара

    Това не го вярвам!!!!
    тои човека с БМВ-то изоообщо не е знаел че се състезават просто си е пътувал а нашия го е издухал
    И аз това имам впредвид - щото точно такъв дизел 120д (на петко на един приятел) без чип се оказа 180 коня на диното на Проспийд,(така го смятат за двигателя - щото на колелата се оказали май около 160) а уж трябваше да е 163 к.с . А тия времена 15-ки 16-ки - колегата с 1.8 може само да ги сънува без турбо
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #33
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by badboy31
    Айде кажете ми сега защо като включа фаровете Алфичката ми окуцява.Тук при нас гонките са само нощем
    Всичко, което товари електрическата система товари и двигателя, това го имаше в едни съвети за икономично шофиране - да се включват колкото се може по-малко консуматори. Отразявало се на разхода на гориво. Но да го усетиш във вървежа на колата... не ми се вярва. Може да не ти е изправно нещо по ел.системата..
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  4. #34
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by zlia
    Шанс нямаш никакъв. Правили сме гонки м/у такъв Голф и с по-яки коли и за съжаление,този варел наистина е бърз. Иначе последен старт имаше с Алфа 145 1.6 16V и Голфа не ни би,а направо ни уби на пътя. Алфата беше 2000г. и стоеше добре до края на втора скорост, а от там нататък "дръпна ръчната". Същият Голф но с чип за 4км напъване сочи на километраж 220 км/ч.
    дали алфата е 2000kg?
    2000та година бе вирус, чети ....
    пуста темница ...Извинявам се
    Еми кат четеш между редовете и гледаш само числата , така е Пъкти то от годинките(не че знам на колко си ама предполагам )
    септември се пенсионирам,ОТИ,ШО?! А ти глей бабуджерето да не те отднесеа!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #35
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Фарове

    Абе то се укуцява и без фарове.. А понеже и аз съм пенсионер мисля наесен да сменям акомулатора с такъв от 156 -ца
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  6. #36
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default Re: Фарове

    Quote Originally Posted by Yon
    Абе то се укуцява и без фарове.. А понеже и аз съм пенсионер мисля наесен да сменям акомулатора с такъв от 156 -ца
    Ще е кажа?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #37
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Re: Фарове

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by Yon
    Абе то се укуцява и без фарове.. А понеже и аз съм пенсионер мисля наесен да сменям акомулатора с такъв от 156 -ца
    Ще е кажа?
    Удари го на диалект

  8. #38
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Аз вчера и днес сутринта се дърпах с 3-ка TDI - (не съм сигурен за надписа ама имаше червено - за малко го видях като завивах а той продължи на право) вчера отначало не разбрах че се дърпаме и видях че се набира като беше излязъл с половината кола преди мене - настъпих и до края на втора бях кола пред него. Днес обаче за около 300 -400 метра му взех около 5 коли - голфа изглеждаше много запазен, без нищо излишно само лети джанти. Според мене върви доста добре- щото днес се задържа без да му откъсвам до втора - накрая на втора взех да го дърпам и на трета го отвях. а все пак аз не съм и добър рацер той затова Бобо ми е забранил да се излагам
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #39
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Аз вчера и днес сутринта се дърпах с 3-ка TDI - (не съм сигурен за надписа ама имаше червено - за малко го видях като завивах а той продължи на право) вчера отначало не разбрах че се дърпаме и видях че се набира като беше излязъл с половината кола преди мене - настъпих и до края на втора бях кола пред него. Днес обаче за около 300 -400 метра му взех около 5 коли - голфа изглеждаше много запазен, без нищо излишно само лети джанти. Според мене върви доста добре- щото днес се задържа без да му откъсвам до втора - накрая на втора взех да го дърпам и на трета го отвях. а все пак аз не съм и добър рацер той затова Бобо ми е забранил да се излагам
    Грешка, да не излагаш марката
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  10. #40
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    sofia
    Posts
    13

    Default

    скоро се надбягвахме с един приятел които има ГОЛФ 4 TDI и е 110 к.с
    и го победих благодарение на добрия ми старт а ако голфа с който искаш да се пробваш е сложил чип нямя да имаш никакъв шанс освен ако не му изгасне на старта
    alfa romeo 155 1.8 twin spark 92

  11. #41
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Седя си на светофара на панорамния път и пътя за перники чакам за ляв завой . Зад мен един такъв голф 4 тди и като по4на да ми светка да ми бипка, не знам закъде се беше разбързал. Отбивам вдясно, но и настъпвам де (тогава бях с ескорт 1.6 16в) а голфа върви наравно с мен и неможе да ме дръпне никак Каква физиономия направи шофера ако знаете Вярно, че май бяха 5 човека вътре, ама пича се изяде просто. Така че не знам какво толкова им се плашите на тия голфове - все пак е 110 кс не 300. Може би имат голям потенциал за вдигане на конете, ама чак пък толкова
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  12. #42

    Default

    Да бе бате, и след тва отникъде изведнъж ми дойде и някво черно субару та и него го издърпах, па след това и сузукито... онова маторят бе, аа да хаябусата ми дойде и тръгна да ме превари ама аз включех на втора и аре бай бай бе шибек..........

    Кажете поне ако ше ставаме голфърски клуб и аз да си измислям и да пиша глупости, както виждате не е трудно....

    П.П Много е жега и ме мързи да споря със Гангста Рацери като БатВас, 75 2.0 Турбо и Додо2 така че да приемем че те са прави
    Honda CBR 954RR, Range Rover Vogue V8

  13. #43
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by ivostoykov
    скоро се надбягвахме с един приятел които има ГОЛФ 4 TDI и е 110 к.с
    и го победих благодарение на добрия ми старт а ако голфа с който искаш да се пробваш е сложил чип нямя да имаш никакъв шанс освен ако не му изгасне на старта
    Ами тоя днес се движеше много добре - и според мен е бил с чип - щото иначе нямаше да се прави на рацер.

    П.П. Моето 1.8 ТС е по силничко от 1.8 ТС на 155-цата и се движи наравно с на Петко 1,9 ЖТД сток 115 к.с - чипнато около 150- мерено на дино 136 к.с на КОЛЕЛЕАТА което е към 150, че и нагоре на двигателя и то преди да сложи големия кулер. Ама относно еластичност при изпреварване - не мога да се боря с големия въртящ момент на дизела на Петко и турбинката. Вярно че сме се пробвали само от летящ старт на 2-ра. И все пак да не забравяме че на Петко колата е средата на 2003 година и много поддържана - та си представям с по слаб стар дизел на Голф пък макар и чипнат на 140 коня.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #44
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by 100letov

    Кажете поне ако ше ставаме голфърски клуб и аз да си измислям и да пиша глупости, както виждате не е трудно....

    П.П Много е жега и ме мързи да споря със Гангста Рацери като БатВас, 75 2.0 Турбо и Додо2 така че да приемем че те са прави
    Първо 75 2.0 Турбо си е рацер - макар да не признава. Правил е доста турбини и 75 цата му е турбо и то доста коне - щом скоростите чупи
    Второ - не ме познаваш за да твърдиш че си измислям - докарай Голф3 дизел, за които говорим и се пускам с него - щото не съм 16 годишен и държа като кажа нещо да е така и да стане.
    Има хора от клуба карали колата ми, возили се с мене и ПОЗНАВАЩИ хората които визираш.
    Трето - има много хора които обичат дръпките - някои даже влагат десетки хиляди (други и стотици) за да са по бързи на дръпки- това прави ли ги Голф - клуб. Ако се разтърсиш малко ще видиш как падах от ГТИ 2.0 16 вентилово с генерация и чип и съм го казал.
    Ами кефи ни да си правим така кефа и го правим. Или да не си вкарвам колата на повече от 3500 оборота - е за какво тогава не си взех кола 55 к.с , а само се набутвам с бензин - за какво ли си търсим въобще по мощни коли - като щом стигна до 7000 оборота вече ти попадам в някакви други твой категории.
    По твоята логика и Бобо е един виден голфаджия.
    П.П. Той Павката (75 2.0 турбо) няма кво да му накривиш - той си има и голф дизел и не го бърка
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #45

    Default

    БатВас сори за недоразбирането, не съм имал предвид поста ти за голфа ТДИ, а моя пост за БМВ-то. Не искам да обиждам никой, просто ме издразни че всички се правят че знаят по добре от тебе като не са присъствали всъщност на въпросната случка.

    П.П. Напълно подкрепям написаното от теб :P
    Honda CBR 954RR, Range Rover Vogue V8

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •