Results 1 to 8 of 8

Thread: Купих 164 2.0 т.с с малко проблеми

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Добрич
    Age
    37
    Posts
    6

    Default Купих 164 2.0 т.с с малко проблеми

    Здравейте
    Да поясня малко. Колата е стояла повече от година без да се кара и явно са се появили някой проблеми от застоя в гараж.
    1- Климатроника не тръгва по никакъв начин. когато дам на контакт панела за управление светва, но като натисна да му ползвам някоя от опциите вентилатора не тръгва ( мерих не стига тик до буксата).
    2-има проблем и с ел пакета, тоест като натисна което и дае копче за ел стъклата и или не се движи въобще или слиза супер бавно.
    3- имаше една одрязана букса с доста кабели, която стои под кората на предното стъкло ( около моторчето за чистачките), която като и вързахме кабелите и ми тръгна волт метъра на тъблото, но колата спря да пали за момент и се давеше в бензин и се наложи след вадене един по един на тези кабели да мхна два от тях и тогава се оправи ( незнам дали от това че ги махнах или сама) ако някой знае за какво е тази букса моля да сподели
    4- след качане на подемник за смяна на гуми е отказал километража поради незнайна причина. Просто след излизане от сервиза вече нее работел

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Да допълня че колата на колегата е края от на 1993г
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    1.Добре дошъл в клуба.
    2.През отрязаната букса минават кабелите на датчиците по мотора. Т.е. лампи за налягане и ниво на маслото, температура на водата, волтметър, сигнала за СКОРОСТОМЕРА, датчици за управлението на инжекциона и т.н.
    3.Бавно ти се движат стъклата защото времето е влажно. Колкото и глупаво и нелепо да звучи е факт.Има клеясали букси, хлабави кабелни обувки и от влагата съвсем се влошава контакта.Също така може да има и нагорели контакти на копчета за стъклата.И при мен е така и в тези сезони избягвам да ползвам стъклата.
    Last edited by Boby; 07-12-2010 at 21:25.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Добрич
    Age
    37
    Posts
    6

    Default

    За ел. стаклата ще се премиря, но зимата идва и бес парно не знам как 6те я карам

  5. #5
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by georgi86 View Post
    За ел. стаклата ще се премиря, но зимата идва и бес парно не знам как 6те я карам
    До коя букса не стига ток? Има бушон в бушонното табло 30А.Виж дали е здрав. Само вентилатора ли не работи или нищо по климатроника не тръгва? Позиции, подгряване на стъклото, халогенни? Те работят ли? И коя година е колата?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Добрич
    Age
    37
    Posts
    6

    Default

    Проблема е решен които ме тормозеше за парното.Оказасе че има слаб + които се губеше някаде по трасето замерих го , само 2 волта.Пуснах нов + и се оправи дано на лято да заредя системата с фреон и да трьгне климатроника .

    ---------- Post added at 17:57 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

    Халогените са отка4ени ина4е си работят , за подгряване на стьклото натискам и се 4ува релето като цька.Още не сьм я карал чакам гражданската и тогава ще разбера дали подгрява (колата е края на 93 год.)
    Last edited by georgi86; 10-12-2010 at 00:32.

  7. #7

    Default

    проблема с километража може да е от
    1 Червяка се е чупнал.
    2 Слабе връзка на таблото на километража.
    3 На скоросната кутия има една метална кутиика с пласмасов капак и букса тя е вурзана към червяка и може да е излезла буксата или да е изгоряла някоя мания вътре от платката.

    Надявам се да съм ти бил полезен


    поздрави

  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by georgi86 View Post
    [/COLOR]Халогените са отка4ени ина4е си работят , за подгряване на стьклото натискам и се 4ува релето като цька.Още не сьм я карал чакам гражданската и тогава щте разбера дали подгрява (колата е края на 93 год.)
    За подгряването релето и бушона са отзад между акумулатора и бомбето на калника - ще ги видиш като вдигнеш мокета .
    Има май и още едно реле под километража за подгряването .... при мене то ми прави проблем .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •