Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 126

Thread: Избор при покупка на 156 - дизел или бензин?

  1. #1
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default Избор при покупка на 156 - дизел или бензин?

    здравейте колеги,имам алфа 145,но вече е за смяна и съм се спрял на 156,но се колебая дали да е бензинов(2.0/1.8 тс) или дизелов(2.4/1.9 jtd).Въпроса е да ми бърка по-малко в джоба.Даите някакви идеи

  2. #2
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    е сега наля масло в огъня.
    156 SW 2001 бивша.

  3. #3
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Нищо не е налял...

    Въпроса е да ми бърка по-малко в джоба

    Тук е зайчето... 1.9 дизела от към разход на гориво е най-оптималното решение, стига да се намери читав такъв...
    От гледна точка поддръжка на двигател дизела може да върже голям камък, ако не е читав.
    Бензиновите мотори на газ са често срещани наоколо, но добре направена газова е нещо което е по-трудно да се намери от читав дизел, газта поскъпва все повече спрямо бензина а и нещо рестрикции чувам гласят.
    За този вариант има под-форум ... може да е полезен.

    Автора на темата, не е лошо да си изясниш колко пари можеш да даваш за поддръжка, защото по тези ни пътища окачването на 156 си е сериозно перо в разходите.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #4
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    значи окачването го оставям на страна тъй-като това не е нещо което го првиш всеки ден.Попринцип съм се оринтирал към 2.0 тс или 2.4 jtd,но ако разхода на гориво е много голям ще се замисля за 1.9 jtd.Ако някой може да ми каже приблизителен харч на гориво в градски условия ще съм благодарен.

    АЗ съм имал и 155 2.0 ts и ми даваше 10л на 100км(бензин) с нормално каране.

  5. #5
    Запален алфист donMirkoni's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_fen4e View Post
    значи окачването го оставям на страна тъй-като това не е нещо което го првиш всеки ден.Попринцип съм се оринтирал към 2.0 тс или 2.4 jtd,но ако разхода на гориво е много голям ще се замисля за 1.9 jtd.Ако някой може да ми каже приблизителен харч на гориво в градски условия ще съм благодарен.

    АЗ съм имал и 155 2.0 ts и ми даваше 10л на 100км(бензин) с нормално каране.
    за 2.4 разхода в пари е по-малък от 1.8/2.0 само с литър повече от 1.9 ,но и разликата в мощноста си е голяма между 1.9/2.4 така че сам си го сметни

  6. #6
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    В София си правя и 11/100 с 2.4 та от подписа
    Варира ми от 8.5 до 11 ... в зависимост от сезон, разстояния, климатик, задръствания и т.н.
    Моята поне, с моя начин на каране... междуградско - 6.5 средно (с климатик) - 9.5 градско средно (с климатик).
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #7
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    В София си правя и 11/100 с 2.4 та от подписа
    Варира ми от 8.5 до 11 ... в зависимост от сезон, разстояния, климатик, задръствания и т.н.
    Моята поне, с моя начин на каране... междуградско - 6.5 средно (с климатик) - 9.5 градско средно (с климатик).
    Варна, лято, задръствания, климатик постоянно - 12/100. Извънградско, без икономични режими - 7.5/100. Това е двойката бензин.

    Обаче темата наистина е взривоопасна и обещавам да не допусна война "Дизел <=> Бензин"

  8. #8
    Запален алфист donMirkoni's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    124

    Default

    бе то си зависи много и от задкормилното устройство
    Алфа 156 2.4 JTD 136 катъра-бивша
    Алфа 145 1,9 JTD - настояща

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Exclamation

    Освен туй, виж в таз темичка има интересно инфо. Приятно четене!

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54776

  10. #10
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    значи доколкото ми става ясно 2.4jtd от страна на харчене си е напално нормална за поддаржане
    Ако обърнем литрите в пари приблизително за да минеш 100км това са около 25лв.
    А ако е 2.0 тс на газ за 25 лв имаме около 20л газ с които 100% ще минеш повече от 100км
    Но дали са качествени газовите инжекциони които ги слагат в бг по-конкретно в сф.
    и дали газта отнема много от мощноста на автомобила.

    сори ако досаждам но това са важни неща за мен и всяко едно мнение ми е от полза.
    няма смисъл от война между дизел и бензин важното е да е алфа

  11. #11
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_fen4e View Post
    ...
    Но дали са качествени газовите инжекциони които ги слагат в бг по-конкретно в сф.
    и дали газта отнема много от мощноста на автомобила.
    ...
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=35

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Газта се качва все повече, и ще ти гори едно 15лв/100 км ако е на газ. Друг е въпроса колко ще дадеш за газовото, едно качествено е едно 1200 лв (говоря за газов инжекцион, щото др за мен не е опция).
    И е всеизвестен факт, че дизеловите двг са една идея по-здрави от бензинови такива при итал.автомобили.
    Естествено като си търсиш колица с диагностика я купуваш на турбо, дюзи, дебитомер и те така.
    2.4 мотора е малко по-скъп за поддръжка, малко повече парички за горивен филтър, някой ролки са му в пъти по-скъпи от 1.9 вариант, отива литър повече масло.
    Разликата на гориво ще ти е около 1.5 / 100км.
    Сега ако ти трябва яко мощ да натискаш вземаш 2.4, ако искаш нещо да върви прилично вземи си 1.9 с едно чипче и ще си чук...
    Имам наблюдения за разхода в гр. Русе на :
    1.9 жтд градско 6.5-7 с клима и 17' джанти
    2.4 жтд градско 8 с клима и 15' джанти
    Окачването по модела не е такава цифра, рециклаш с полиуретан и си екстра за доста км и време...това е единственото решение за ходова част, новите нз вече каква марка са и дали са качествени и са и по-скъпи! Мн е важно дали караш като селянин през вс дупка и дали пазиш, и в какво състояние е инфраструктурата в града в който ще се подвизаваш!

    Това е лично мнение, не искам да влизам в спорове с никого. Успех и да се похвалиш!
    Last edited by rusiq86; 07-12-2010 at 21:28.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    мерси за мненията доста ми помогнахте и почти съм решил кое да бъде,но ще го запазя в тайна да не стават раздори

  14. #14
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Успех в избора. Очакваме да видим скоро красавицата ...

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да ударя и аз едно рамо на бензина Бате, гледай сега. Аз съм с ГИ от БСМ (Бардолини). 950 лв. ми струваше системата с монтажа преди 5, 6 месеца. До преди това чувах какво ли не за газта на ТС и сега твърдо си стоя зад мнението, че е трябвало да сложа газ от момента в който съм я купил тая кола. Специално за това ГИ нямам никакви забележки. Колата гори 9/100 извън града и 13/100 в града като не и жаля педала много. Не че ме набутва по-малко на газ, но с газта карам двойно повече Никакви проблеми от към мощност. Разлика се усеща май само в голям баир и 5 човека в колата, но е незначително.

    ТС моторите създават ядове от време на време. Зависи как е поддържан, но каквото и да стане ремонта не е плашещ.
    Дизелите уж са по-здрави и по-рядко се трошат, но пък там има много скъпи неща които да се трошат и не ти го пожелавам.
    За окачването не си мисли, че то най-рядко се прави. Даже бих казал на 156 платформата окачването е това което се прави най-често

    В тоя форум има решение за много неща обаче и ако питаш и слушаш съветите ни няма да ти бърка кой знае колко в джоба.

    Но въпреки всичко 156-цата ще има с какво да ти бърка джоба. Ти си карал Алфи и предполагам знаеш, че няма да се качиш в кола която само ще и наливаш и ще караш
    Last edited by oem; 07-12-2010 at 22:04.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •