Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 126

Thread: Избор при покупка на 156 - дизел или бензин?

  1. #16
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Е кеф цена няма казват хората

    Инак на 1.9 дизел разхода е с около литър надолу... от 2.4, за това го споменах.
    Колегата ОЕМ е дал приблизителния разход на 2.0 с газов инжекцион, цените на горивата ги знаеш... сметката е лесна

    Инак за окачването - много зависи къде, как и по колко се кара... но е най-проблемното нещо у нас, а 156 е капризна в това отношение... не си мисли, че не се наливат в нея пари.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Е кеф цена няма казват хората

    Инак на 1.9 дизел разхода е с около литър надолу... от 2.4, за това го споменах.
    Колегата ОЕМ е дал приблизителния разход на 2.0 с газов инжекцион, цените на горивата ги знаеш... сметката е лесна

    Инак за окачването - много зависи къде, как и по колко се кара... но е най-проблемното нещо у нас, а 156 е капризна в това отношение... не си мисли, че не се наливат в нея пари.
    Аз ще си кажа честно. Ако знаех някога, че толкова пари ще налея в тая кола нямаше да я купя никога. Но пък разни хора разни идеали. Има такива на които не им пука много и не търсят от 12 годишна кола перфектното. Аз обаче не съм от тях явно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    ако всичко върви по план красавицата ще я има до 1-2 седмици и тогава ще кажа дали е дизел или бензин.
    ако е дизел ще е 2.4
    ако е бензин 2.0 ts
    ясно е че заради нашите пътища ще се наливат пари,но това не е най-важното за мен аз харесвам алфите и изпитвам голяма тръпка и удоволствие докато ги карам
    и с този форум и с помощта на по-разбиращите от мен мисля че нещата няма да са толкова страшни

  4. #19
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Във форума се продават няколко... разгледай секция продава.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #20
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Добре си се ориентирал.
    Така или иначе данъка ще е голям.
    Поне да си в киреча.
    А 2.4 може да бъде по-икономичен от 1.9 в определени режими.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #21
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    От 1.9 в същите режими?!?
    Нещо не ми се вярва...

    Всяка кола харчи според десния крак... ако ти седнеш в 1.9 какво ще стане... като ти знам рекордите с 2.4?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #22
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами те са ти казали хората, ако е бензин, за да ти е евтино трява да се сложи ГИ. Недостатък на това е, че правиш допълнителен разход, бутилката ще ти заема място и от без това "инфантилния" багажник, който има 156. От друга страна пък ще имаш предимство, ако караш в града и висиш по светофарите, защото няма да разбираш дали колата ти работи или е угаснала. Освен това през зимата няма да имаш проблем със загряването на колата и няма да мръзнеш.
    Положителните страни на дизела са, че не се налагат допълнителни интервенции по колата и не мислиш за газова уредба и разполагаш с целия обем багажник. Също така, само срещу една сума пари печелиш още 30 коня от горе и колата става много приятна за каране, а данъка ти остава същия. Недостатък обаче през зимата е много бавното загряване, което е характерно за CR и може да се отрази сериозно на разхода, ако пътуваш на малки разстояния - по-малки от 8-10 км. Също така 'талянците нещо не са доизпипали на 156 обезшумяването и погасяването на вибрациите и на празен ход JTD е по-шумно вътре от конкуретните марки. Вярно, че се свиква, но все пак е дразнещо.
    Като разходи за поддръжка и двете са еднакви, защото бензиновите (TS) си имат някои скъпи работи, като свещи, кабели, вариатор, а и също склонност към "раждане", но пък и при дизелите има "страшни филми", за които по-добре и да не си помисляш.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #23
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    кфо да кажа като 145-цата ми е с А.Г.У. имам и бас каса смятай че имам багажник за едно сакче,но съм го превъзмогнал този проблем

  9. #24

    Default

    Чакай и аз да се обадя като собственик от скоро на JTD 2.4.Колегата rusiq8 според мен го е казал най точно и безпристрастно.И дизела и бензина говорим за 2.4 и 2.0 т.с. си имат предимства и недостатъци.И в двете ще откриеш динамика и комфорт .Това е че и при двете динамиката на двг. е различна с оглед въртящият момент в оборотите и това кога теб те кефи да се развърта.Мисля, че никой категорично не може да каже кое е по добро и то на 100 % .Според мен верният отговор е в това не дали ще е дизел или бензин а дали ще е читавата кола или тази която е дроб но те е кефила много примерно Вземи читавата според мен.Аз като търсих също гледах и двете и дизел и бензин и си търсех читава.Не знам дали съм попаднал времето ще поакже но на пръв поглед беше ок.Тъй че според мен не се насочвай категорично само дизел или само бензин щото по този начин може да изтърваш някой наистина чиатв екземпляр само щото си се насочил към модификация.Успех в търсенето...Като купиш я обслужи във форумните сервизи за да не ти одерат кожата но предполагам знаеш .Поздрави.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  10. #25
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    колега скачай на дизела и си пей по икономичен е от бензиновия вариянт,според всички е по здрав мотора а и другото което е съм виждал 156 2.4 жтд на 630 000км е бензинова такава не съм виждал
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  11. #26
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Колега аз преди да си взема 156-цата от подписа, карах 145 1.9 JTD. Разходите за поддръжка на 156-цата като цени са от 2 пъти и нагоре по-големи от тези на 145-цата. Окачването е безкрайно капризно. Като цяло ако искаш да караш една наистина изрядна кола, трябва да наливаш пари постоянно. Обслужшането на 2.4 JTD е доста солено: ролки, масло филтри, ремъци и труд са около 600-700 лева. На 1.9 JTD около 300. Добре е да обмислиш внимателно тази покупка. За да се поддържа добре тази кола е нужен един добър месечен доход.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  12. #27

    Default ..

    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    Колега аз преди да си взема 156-цата от подписа, карах 145 1.9 JTD. Разходите за поддръжка на 156-цата като цени са от 2 пъти и нагоре по-големи от тези на 145-цата. Окачването е безкрайно капризно. Като цяло ако искаш да караш една наистина изрядна кола, трябва да наливаш пари постоянно. Обслужшането на 2.4 JTD е доста солено: ролки, масло филтри, ремъци и труд са около 600-700 лева. На 1.9 JTD около 300. Добре е да обмислиш внимателно тази покупка. За да се поддържа добре тази кола е нужен един добър месечен доход.
    На 1.9 JTD 300 лв. за консумативи и труд ли ??????Колега я дай цени без да цитираш сервизи да ги сметнем как стават тези работи, че ми се струва странно това.За старото ми рено на времето долу горе толкова ми излезе.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  13. #28
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    В Стара Загора и Казанлък цените са такива. В София може и доста отгоре да излезне. Какви са цените във Варна?
    Last edited by M.Gruev; 08-12-2010 at 10:13.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  14. #29
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    И аз като търсих Алфа 156 се колебаех между 2,4 дизел и 2,0 бензин. Моите доводи бяха:
    -бензина пали при всякаква температура (нафтата замръзва и трябва да сипваш добавки)
    -нафтата в България е много скъпа и излиза по-евтино да се кара на газ
    -дизел в чужбина се купува за да се кара много и съответно колите не си знаят километрите
    -при 2,4 цената на турбината и съединителя струват колкото половината кола
    -2.4 мотора е доста тежък
    -тествах няколко дизелови коли - нито една не ме грабна

    От 2,0 съм много доволен- върви много хубаво, харчи 12-13 газ в София, не е правила никакви проблеми, като види ключа пали и нямам никакви притеснения, че ще заспи зимен сън.
    GTV

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    колега скачай на дизела и си пей по икономичен е от бензиновия вариянт,според всички е по здрав мотора а и другото което е съм виждал 156 2.4 жтд на 630 000км е бензинова такава не съм виждал
    Аз имам такава 156 2.4 ЖТД и е на 550 000 км като я взех и като разбрах на колко километри е и се уплаших.Обслужих я смених и термостат орлки ремаци,масла антифриз и мога да кажа че съм много доволен вече една година как върви ,пали зимата няма проблеми с това дано и занапред нямам проблеми.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •