Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Проблем с 156 2,5 V6 помощ!

  1. #1

    Default Проблем с 156 2,5 V6 помощ!

    Здравейте колеги .Значи имам Алфа 156 2,5 V6 190hp проблема ми е следния.Колата не работи правилно не държи ниски обороти работи на 600 и някои път гасне от големи на малки обороти забива предница. Днес я карах на майстор той я закачи на компа и ми каза,че дава грешка на,ландата но я показвало защото Мотора не работи правилно и каза за мен този мотор е прехвърлил андренажен ремък възможно ли е това или не.
    Last edited by Vraeto; 11-12-2010 at 17:42.

  2. #2
    Младши алфист TODD's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    BG
    Posts
    10

    Default

    Я пробвайте с махнат катализатор и я прочете пак . Да видим какво ше покаже - без да пипате нищо друго .

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Ако е ландата би трябвало да ти се отрази на разхода.
    Като я изфорсираш изкарва ли чернилка? Ако да- аз залагам точно на ландата...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  4. #4
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by Vraeto View Post
    Здравейте колеги .Значи имам Алфа 156 2,5 V6 190hp проблема ми е следния.Колата не работи правилно не държи ниски обороти работи на 600 и някои път гасне от големи на малки обороти забива предница. Днес я карах на майстор той я закачи на компа и ми каза,че дава грешка на лансондата,но това го показвало защото Мотора не работи правилно и каза за мен този мотор е прехвърлил андренажен ремък възможно ли е това или не.
    Споко, смени майстора, нормално е работи на 600 оборота. За другото иди на свястна диагностика.
    Провери си въздуховода след дросела дали не е пробит някъде.
    Last edited by Galeano; 08-12-2010 at 09:25.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  5. #5

    Default

    Значи тя работи на 5 цилиндара дави се днеска ми я човъркаха пак и сега даже и мошност няма гори 15 л.на 100км извън града и 30 в града незнам кво да я права за утре съм се разбрал да я види един пич само Алфи прави .

  6. #6
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by Vraeto View Post
    Значи тя работи на 5 цилиндара дави се днеска ми я човъркаха пак и сега даже и мошност няма гори 15 л.на 100км извън града и 30 в града незнам кво да я права за утре съм се разбрал да я види един пич само Алфи прави .
    ОК, пиши като има новини. Дано се управи.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  7. #7

    Default

    Мале ква хурка ще си навре сега маса народ с V шестаците дето навлязоха насам след като паднаха митата, а хората дето знаят найстина какво се случва в тоя двигател са много малко, и са в не повече от 1-2-3 града......да не говорим че все още датчици, сензори и прочее втора ръка не са особенно масови......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Колега ти от кой град си?
    Щото нещо те пързалят яко.

    600 оборота не е нормално

    В6 работи и на два цилиндъра и на външен вид не си личи.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #9
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Колега ти от кой град си?
    Щото нещо те пързалят яко.

    600 оборота не е нормално

    В6 работи и на два цилиндъра и на външен вид не си личи.
    Не е нормално за твоята кола!!!
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  10. #10

    Default

    Аз съм от Белене и утре ще идва един от Свищов дето прави само Алфи да видим кво ще каже той ще пиша ако има развитие.Благодаря се пак на всички колеги .

  11. #11
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Vraeto View Post
    Аз съм от Белене и утре ще идва един от Свищов дето прави само Алфи да видим кво ще каже той ще пиша ако има развитие.Благодаря се пак на всички колеги .
    Мен ако питаш е по-добре да прескочиш и Свищов и да се ориентираш към друг по-голям град. Твоята кола не е с елементарен мотор, по който е желателно да не пипа който и да е. Ако е прескочил ангренажа трябва да ти е ясно, че в свищов няма кой да я зацепи, защото това се прави със специализиран инструмент, а точно за 2.5 24V почти никой не си купува пети за зацепване.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #12
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мале ква хурка ще си навре сега маса народ с V шестаците дето навлязоха насам след като паднаха митата, а хората дето знаят найстина какво се случва в тоя двигател са много малко, и са в не повече от 1-2-3 града......да не говорим че все още датчици, сензори и прочее втора ръка не са особенно масови......
    Давай да пускаме петите под наем
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  13. #13

    Default

    Всъщност колеги, за незнаещите се пише "лаМБДа сонда" - има една латинска буквичка, една такава..., сори, но не се сдържах.
    Arena Coast Customs

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    А пробва ли да отидеш при Венци като си от Белене?Според мен човека е много в час с Алфите, като има и съответната диагностична апаратура.Казвам го от личен опит и със 156/бившата ми , па макар и 1.9 -115к.с./ и със 159-та ми.Даже идва в Плевен за да оправя колите които вкарват италианците от Италбулкома.За тоя в Свищов не съм и чувал , а в Плевен са пълни дилетанти на всички модификации на 156-те.Знает само да сменят масло , филтри и ремъци и то само някои.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Всъщност колеги, за незнаещите се пише "лаМБДа сонда" - има една латинска буквичка, една такава..., сори, но не се сдържах.
    Попринцип буквичката е гръцка(λ),но иначе браво похвално!
    А що е туй АНДРЕНАЖ!? Ако може някой запознат да обясни първо това ли,кво да направи?!
    Пък чак след това може да се споменава вече за масмери,въздушни датчици,холове,кнокове,ЛАНСОНДИ!!!!!,връзки,тампон и колектори,свещи,бобини с комутатори,ЕКУ режими и гешки,горивни помпи,горивни регулатори и бензинови демпери,дюзи............и примерно дистрибутор с палец!
    Таа раота не е като оная раота.
    Бай Михаел беше казал за Монти че шампион с Плейстейшън не се става!

    А що се отнася за проблема ти колега,се обърни към едни 6-7 човека на едно мясно или към един друг човек на едно друго място с ЛС и ако успееш да си формулируваш проблема,най-вероятно ще те насочат къде е вероятното решение(поне на мен винаги са ми помагали безусловно).
    И използвайте бутона редактирай...за пред чужденците.
    Извинявам се!!!
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 08-12-2010 at 23:07.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •