Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Замяна на термостат с такъв от Рено 5

  1. #16
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колеги, с тоя термостат, действително дизелите загряват по-бързо и зимата се държат много прилично.
    Аз на Алфи карах цяла зима така.
    Проблема се появи лятото.
    Тогава започна да загрява и отвора е явно недостатъчен, особено за бензинов мотор.
    Отчитайте и факта, че сега парното работи почти без прекъсване и отнема доста топлина.
    Лятото обаче не е така и точно тогава трябва да сте готови за изненади.
    Имайте едно на ум!
    здравеите колеги прочетох темата и мога да дам мнение аз лично поставям термостат от рено на много коли но поставиам от рено еспеис 2000 8 клапана 95 година бензин тоѝ е като този на рено 5 но малко по голям и няма проблеми с дебита на водата но винаги запушвам този отвор които трябва да затвори термостата когато колата загрее не знам за алфа как е заштото никога не сам слагал но на други коли ако не затвориш този отвор колата загрява през лятото като на лада ако извадиш термостата дори без да слагаш друг и не затвориш този отвор колата загрява

  2. #17
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by bocko View Post
    Честита нова година колеги!!!
    Да попитам на боксеру дали става тази интервенция с термостата от рено/в смисъл дали ще влезе в съединението/Термостат от рено 5 но от какъв двигател,гледам че са 4-5 двигателя?Еднакви ли са всичките термостати на това рено в различните двигатели?
    Рено 5 - 1,4 Бензин.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #18
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Темата се заключва поради изчерпване на "материала". Ако автора има да добавя нещо по което и да е време нататък - да се свърже с мен или колегата модератор за отключване.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •