Results 1 to 8 of 8

Thread: Тампони на носещи шини на предното магаре

  1. #1
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Тампони на носещи шини на предното магаре

    Колеги, от няколко месеца взе нещо да ми потропва все повече и повече отпред, особено като натискам спирачката при движение назад. Виновниците за това бяха тези тампони на двете планки, които като огледах ми се струва, че придържат магарето в задния му край:
    Click image for larger version. 

Name:	P1370299.jpg 
Views:	73 
Size:	87.9 KB 
ID:	62278 Click image for larger version. 

Name:	P1370300.jpg 
Views:	70 
Size:	90.9 KB 
ID:	62279 Click image for larger version. 

Name:	P1370301.jpg 
Views:	70 
Size:	90.3 KB 
ID:	62280
    Тропането идваше от това, че тази планка се блъскаше в магарето, заради скъсаните тампони.
    Изрязох си четири шайби от транспортна лента, с дебелина 8 mm, външен диаметър 50 mm и диаметър на отвора 8mm. Монтирах ги между планката и магарето:
    Click image for larger version. 

Name:	P1370303.jpg 
Views:	393 
Size:	101.3 KB 
ID:	62281 Click image for larger version. 

Name:	P1370304.jpg 
Views:	61 
Size:	88.1 KB 
ID:	62282 Click image for larger version. 

Name:	P1370305.jpg 
Views:	370 
Size:	93.4 KB 
ID:	62283 Click image for larger version. 

Name:	P1370309.jpg 
Views:	781 
Size:	96.0 KB 
ID:	62284

    Последваха тестове и резултата беше задоволителен. Това досадно чукане изчезна.

    Сега идва големия въпрос: Както знаете, не съм фен на къстъм импровизираните ремонти. Предпочитам да си намеря оригиналните тампони и да си ги сменя както си му е реда. Проверих на няколко магазина. Казаха ми, че немогат да ми намерят. На едно място ми казаха, че вървят с целите шини, но цената била дебела.
    Аз се пробвах да изкарам старите тампони, докато бях развил болтовете, но без успех. Имат нещо като метална шайба, която ги държи здраво към шината. Идеята беше с тях да обикалям по магазините, но не става.

    Моля за идеи и предложения от къде мога да се сдобия със здрави такива тампони или в краен случай целите планки. Може и да са втора ръка, но да са в перфектно състояние.
    Last edited by b_angelov; 12-12-2010 at 15:05.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #2

    Default

    Само да ти кажа, че ако визираш това дето изгллежда малко като скъсано точно около болта, така си е и не се очаква то да е застопорено към магарето (примерно болта да го държи и то да се е скъсало)... Иначе успех с търсенето и да кажеш като намериш

  3. #3
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Така де, но миссълта ми е, че моите са много скъсани (почти нацяло) и искам да си ги сменя с оригинални. На ръка като движа планката се усещаше как чука метал в метал.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    В епер не можах да видя такива тампончета. А и единствените снимки на шините по разни сайтове са без тях.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5
    започва да се пристрастява The Dark Knight's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    49

    Default Тампоните

    Тампоните наистина не се продават отделно - вървят с цялата греда и бяха бая пари - не помня колко.
    На преса се вадят лесно. - Намери си някой , който се занимава с каучукови изделия да ти отлее и така.
    Мойте ги правих така преди повече от година и не са мръднали.
    Успех

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Добре, имам въпрос:
    Нужно ли е да сложа по още едни тампони и от долната страна на гедата - тази откъм главите на болтовете?
    Демек това магаре мърда ли и нагоре, за да го спъна?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7

    Default

    То ако тръгне да мърда магарето в тази посока с едни тампони познай дали ще го "спреш"
    Иначе фабрично няма нищо около главите на болтовете да го "подпира" значи не би трябвало да има драма според мен

  8. #8
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    То ако тръгне да мърда магарето в тази посока с едни тампони познай дали ще го "спреш"
    Иначе фабрично няма нищо около главите на болтовете да го "подпира" значи не би трябвало да има драма според мен
    Аз ако ще го спъвам, ще сложа и големи шайби от долу. Но си прав, няма смисъл май.

    В този ред на мисли пускам една

    О Б Я В А

    Подарявам един комплект такива тампони. Направих си 8, защото мислих да слагам и от долу. Но след като няма смисъл, може някой колега, на който са му разбити тампоните да си ги смени. Пишете ми на ЛС.

    Last edited by b_angelov; 13-12-2010 at 10:56.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •