Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Ангренажни ремъци - менте

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Малко уточнение. При късането на ремъка се оказва, че ролките и демферни шайби са О.К. Причината е дефектен ремък- примерно прегорял или стар- застоял по магазините....
    Още веднъж повтарям, дори при доставчиците се говори, че има дефектна пратка на Gates..... имам известни контакти.... Майсторите споделят, че са сменяли ремък Gates на 100000км, а сега се късат на 30,40,50000км.

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Даа, и аз имах неприятен случай с менте ангренажен ремък. Преди две години обслужвам Фиат Купето на един колега от Фиат Форума и преди два месеца ми се обажда момчето, че колата е скъсала ремък и клапаните са на салата. Ремъкът и ролките бяха на 17 000 км. Ролките ОК, но ремъкът без 10-15 зъба. И ремъкът и ролките са купувани от магазина на Стамболийски. За съжаление колегата излезе просто един дребен тарикат и ме обвини мен, че съм му сложил стар ремък или съм му взел парите, а нищо не съм му сменил. Поради тази причина искаше да му отремонтирам колата гаранционно така да се каже. Което пък щеше да бъде втория гаранционен ремонт на тази кола правен от мен. Естествено му казах че нямам вина и не смятам пак да му оправям колата безплатно. Съответно тарикатчето реши че ще си компенсира загубите като не ми върне две ЕКУ-та от Фиат Купе, които му бях дал, за да му услужа, да си прави експерименти и настройки на колата. За мен това си е чиста кражба.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Ремъците са закупени от Тех-ко, официалния вносител....
    Едната кола е фиат 1.6 16V - около 50000км, ролките са в много добро състояние и Ауди А4 - 30000км, отново всичко сменено с ремъка....

  4. #19
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако не се лъжа, според Бош, рекъм се сменя на 50000 км пробег или 2години експолатация. Казвате 40000км ама той може да ги е навъртял и за 5 години, така че ...., не казвам че няма и ментета, но все пак имайте го това в предвид. Аз имам един познат който наскоро скъса ремък на 40000км, ама беше слаган преди 6години, та идва и ми вика какъв ремък си ми дал (понеже тогав работих във фирма за авточасти), а де.... затова си отворете аутодатата и вижте какво пише за конкретния автомобил, там си има обслужване на всичко.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Колеги, мисля, че всички сме си прочели книжките. За Алфа пише 120000км, 7 години... Един стар майстор ми сподели, че от Ладите и Нивите, първите коли с ангренаж пишело 50-60000км и затова е това мнение по сервизите......Аз не казвам, че ще сменям на 120000, гоня 6-7 години, щото карам 8000км на година... 6*8=48
    Но в конкретните случай говоря за спазени всички условия.... Гаранционния срок на GATES e две години и 50000км. Ама ако им занесеш ремъка на парцали в Тех-ко едва ли ще ти признаят гаранция......

  6. #21
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by toto99 View Post
    Колеги, мисля, че всички сме си прочели книжките. За Алфа пише 120000км, 7 години... Един стар майстор ми сподели, че от Ладите и Нивите, първите коли с ангренаж пишело 50-60000км и затова е това мнение по сервизите......Аз не казвам, че ще сменям на 120000, гоня 6-7 години, щото карам 8000км на година... 6*8=48
    Но в конкретните случай говоря за спазени всички условия.... Гаранционния срок на GATES e две години и 50000км. Ама ако им занесеш ремъка на парцали в Тех-ко едва ли ще ти признаят гаранция......
    Написаното в книжките, мисля, се е променяло 2 пъти. Последната промяна е да се сменя на всеки 3 години или 58 000км (36 000mi) Като чета темата дори това ми се вижда оптимистично
    146 1.6TS CF1 '98


  7. #22
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Така е, за ТС-а беше 30 и няколко хил.мили т.е. 60000км

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Не искам да превръщаме темата в спор, споделям, че ангренажните ремъци Гейтс не карат дори до 40-50000км., напоследък. И то точно тази "квалитетна" марка......
    Last edited by toto99; 13-12-2010 at 16:55.

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Отклонение от темата-но да попитам,некои ползвал ли е ремък ina.Взех си такъв комплект от Александър Ауто.

  10. #25
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Отклонение от темата-но да попитам,некои ползвал ли е ремък ina.Взех си такъв комплект от Александър Ауто.
    За ina знам добри неща за тяхните лагер-ролки. За ремъците - незнам.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    За ina знам добри неща за тяхните лагер-ролки. За ремъците - незнам.
    Чак добри сменях ангренаж преди 15к км заради шумящи ролки всичките ролки шумяха и 4-те първо смених давете на пистовия ремък и с смяна на всяка от ролките шума се оправяше но докато не смених и двете ангренажни пак си виеха. И това е преди да направят 50 к км даже първите взеха да вият на 40к Виж ремъка ми беше гейтс ама съм го купил преди приблизително 4 години (тогава ги нямаше много тези коли) и изглеждаше много добре еластичен мек даже му се виждаха още надписите
    Last edited by Novachev; 22-12-2010 at 16:46.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Wink

    Купувал съм една и съща ролка под 3 марки, с 3 различни кутийки, на 3 различни цени. Та много не се замисляйте . . А от INA по-добро за мен няма. Говоря общо взето като марка(да не забравяме горното)Половината коли са с такива ролки фабрично.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #28

    Default

    А какво мислите за тези http://www.youtube.com/watch?v=ZeJj3UOY-FQ http://www.youtube.com/watch?v=q0PHG88NW68 http://www.youtube.com/watch?v=X9qMtVVLXeY а това за дата на производство която е много важна както сами знаете всичко старее http://www.autodata.ru/item.osg?idt=40&idn=1423 Да допълня само там( в youtube) има и другите курсове да не качвам всичките- ще ги видите -има и на руски.
    Last edited by lordliness; 14-12-2010 at 11:32.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Браво Lordliness, много ценна, синтезирана и полезна информация. Уважавам хора, които не говорят празни приказки, а посочват конкретния източник.

  15. #30
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Мой познат също имаше проблем с един канален ремък на ГЕЙТС. Изкара само около 10 км и се скъса. Във веригата от която го купи май не бяха изненадани и му предоставиха нов ремък.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •