Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Как са ви спирачките?

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Много хора си я сменят(и без да са специалисти) не се заблуждавай.В сервизната книжка е посочен интервала .
    До моята работа има един сервиз специализиран в ремонти на спирачките и там виждам как редовно хората си сменят и накладки и спирачна течност и така нататък, аз също си я сменям при тях веднъж годишно си я замервам при тях и си правя профилактика на цялата спирачна система.
    Да пуснем една анкета ад проверим, защото според мен няма 50% от потребителите да го знаят това, и сменят само коагато сменят накладки дискове и т.н. или само доливат ?!? Навит ?
    145 1.7 16V Boxer


  2. #17
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Как може да се провери евентуален проблем в така наречения "кантар" без разглобяване?

  3. #18

    Default

    може проблема да идва и от така наречения кантар след смяната му почувствах разлика при спирането, но при мен проблема идва и от ло6и дискове и накладки смяната на кантара стана като добавих на неговото място 2 маркуча и тои беше напълно премахнат

  4. #19
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Bako_Marto View Post
    може проблема да идва и от така наречения кантар след смяната му почувствах разлика при спирането, но при мен проблема идва и от ло6и дискове и накладки смяната на кантара стана като добавих на неговото място 2 маркуча и тои беше напълно премахнат
    Без кантара не ти ли блокират задните колела когато не возиш никой на задната седалка?

  5. #20

    Default

    не не блокират работят по сащия начин като предните само че с разликата че спират 4-рите едновременно

  6. #21
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Добро спиране се постига когато са в изправност всички компоненти на спирачната система,всяко отклонение влошава спирането .
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #22
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Моят боксер имаше чудни спирачки, въпреки че бях с поизносени предни дискове.Накрадките бяха Феродо, с 4 диска и ABS беше колата ми и спирачките бяха много добри. Единствената ми забележка беше, че през зимата на по хлъзгаво като натисна педала и веднага се включваше ABS-а. Педала ми беше мек и с не много голям ход. Доволен бях от тези спирачки, но според мен от изключителна важност е състоянието на гумите с които е колата!
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  8. #23

    Default

    Колега провери си накладките, виж си дисковете, ако от зад си с барабани виж дали нямат износване(ръб), също така цилиндърчетата ако си с барабани, източи цялата спирачна течност и налей нова в системата обезвъздуши я хубаво и тогава кажи дали не спира боксера, и на най по-място виж кантара дали е в час...

    лично аз след като смених дискове и накладки, барабани, цилиндри и задни накладки + цялата течност в системата, мога да твърдя че имам спирачки и колата спира невероятно
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    И на моята педала понякога е по-твърд, а понякога е много мек.Разликата нее голяма ,но се усеща ,иначе коват добре(нямам АБС).Мисля, че това е от сервото,но засега още не е такъв голям проблем,но ако се влоши ще го оправя.И определено спирачките не са като на жигула,доста по-добри са.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  10. #25
    започва да се пристрастява mdterziev's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    62

    Default

    Поне веднъж годишно трябва да се прави цялостна профилактика на спирачната система, с нея компромиси не бива!
    "Вятър замита стъпките ни - първо страстите, после времето ни поглъща."

    Alfa Romeo 145 1.3 '95

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    Как може да се провери евентуален проблем в така наречения "кантар" без разглобяване?
    Иди някъде, където правят преглед. Качваш заден мост - замерват. След това 2ма човека се качват и пак ти замерват. Така ще покаже дали има разлика в усилието и съответно дали ти работи кантара.

  12. #27
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Иди някъде, където правят преглед. Качваш заден мост - замерват. След това 2ма човека се качват и пак ти замерват. Така ще покаже дали има разлика в усилието и съответно дали ти работи кантара.
    При мен проблема е че когато колата е с пълен багажник и 2ма отзад, притриса при спиране от висока скорост, а когато съм само аз или с 1 пасажер дори от по-висока скорост да спирам няма и помен от подобен проблем...затова реших че може кантара да е запушен или повреден.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    При мен проблема е че когато колата е с пълен багажник и 2ма отзад, притриса при спиране от висока скорост, а когато съм само аз или с 1 пасажер дори от по-висока скорост да спирам няма и помен от подобен проблем...затова реших че може кантара да е запушен или повреден.
    С барабани ли си отзад?

  14. #29
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    С барабани ли си отзад?
    Да, с барабани
    Дискове, барабани, накладки отпред,маркучи отпред, челюсти отзад, цилиндърчета отзад...всичко е на по-малко от година. Само кантара остана от старата спирачна система

  15. #30

    Default

    Ходи някъде и направи тоя експеримент дето ти казах. Моята като спираше зле и си мислих, че от кантара. Проверих по този начин и работеше. Смених накладки - малко по-добре. За по-малко от 20хил. км. износих накладките. Междувременно като спирах от високи скоростти ми тресеше (крив/и диск/ове) и реших, че ще смена и накладките и дисковете. Тогава всичко се нормализира - дисковете ми бях 7-8мм, криви и половината в ръжда:
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...2&d=1282664979
    На тая снимка, може да видиш старите и новите дискове. В момента колата си спира нормално според мен. Ако ли не спира нормално, то спира 20 пъти по-добре от преди.
    Та бих ти препоръчал на следващата смяна на накладки да си смениш и дисковете.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •