Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Как са ви спирачките?

  1. #31
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Ходи някъде и направи тоя експеримент дето ти казах. Моята като спираше зле и си мислих, че от кантара. Проверих по този начин и работеше. Смених накладки - малко по-добре. За по-малко от 20хил. км. износих накладките. Междувременно като спирах от високи скоростти ми тресеше (крив/и диск/ове) и реших, че ще смена и накладките и дисковете. Тогава всичко се нормализира - дисковете ми бях 7-8мм, криви и половината в ръжда:
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...2&d=1282664979
    На тая снимка, може да видиш старите и новите дискове. В момента колата си спира нормално според мен. Ако ли не спира нормално, то спира 20 пъти по-добре от преди.
    Та бих ти препоръчал на следващата смяна на накладки да си смениш и дисковете.
    В предни пост точно това написах колега, всичко по системата е сменено с ново преди по-малко от година и е на не повече от 5хил км. Дисковете дори ръб нямат не че е невъзможно да има крив, ако са били много загряти и съм нагазил в някоя локва като нищо може да се е изкривил някой...ще пробвам твоята идея, но все си мисля че ако проблема е в диск ще тресе като спирам от 130 дори когато съм сам в колата, а такъв проблем не се явява. Благодаря за съвета
    Last edited by ogi100; 10-12-2010 at 10:39.

  2. #32

    Default

    И аз какво съм чел, мислих си, че си със старите дискове.

  3. #33
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Колеги, колата си спира без проблеми, това което ми направи силно впепечетление е че педала иска доста по-силно натискане и му е по-голям хода в сравнение с 147-ца 2000 г. (чукнеш го и кове)
    Иначе спирам от врякакви скорости без да тресе влачи и т. н.
    Та за това ми беше питането.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  4. #34
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Колеги, колата си спира без проблеми, това което ми направи силно впепечетлениe, че педала иска доста по-силно натискане и му е по-голям хода в сравнение с 147-ца 2000 г. (чукнеш го и кове)
    Иначе спирам от врякакви скорости без да тресе влачи и т. н.
    Та за това ми беше питането.
    Извинявай, че ти ползвах темата
    И на мен ми е направило впечатлени че на 145/6 педала на спирачката е по-твърд от при доста други алфи. Щом спира добре колата значи всичко си е ОК. Е, зависи за колко дълъг ход говориш разбира се... Иначе си е до навик, аз лично предпочитам да не ми кове спирачката от най-малкото докосване. Имаме едно служебно Рено Меган, първия път в който го карах два пъти се озовах близо до предното стъкло с подобна спирачка

  5. #35
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Вижжте си спирачните маркучи, понеже правят клапа и спирачната течност преминава много трудно или почти не преминава. Аз имах такъв проблем. Сега пасата и алфата имат еднакви спирачки супер меки

  6. #36
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    От както сложих 4 чисто нови Michelin, не се оплаквам и аз съм с 4 дискови и ABS, но някой път имам едно такова пристъргване... гхъъъъъ като спирам. От какво е?

    ---------- Post added at 10:47 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    В предни пост точно това написах колега, всичко по системата е сменено с ново преди по-малко от година и е на не повече от 5хил км. Дисковете дори ръб нямат не че е невъзможно да има крив, ако са били много загряти и съм нагазил в някоя локва като нищо може да се е изкривил някой...ще пробвам твоята идея, но все си мисля че ако проблема е в диск ще тресе като спирам от 130 дори когато съм сам в колата, а такъв проблем не се явява. Благодаря за съвета
    Каква е цената на дисковете с дупките
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •