Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Съвети при покупка на 156 2.5 V6

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default Съвети при покупка на 156 2.5 V6

    Колеги, след като BMW 3-ка безмилостно ми отне в катастрофа Алфата (1.8 Т.С.) започнах ново търсене, което вече трети месец е без резултат. Изключително съм подмамен от 2.5 V6-ака, но досега никога не съм имал допир до кола с такъв мотор. Ако може няколко съвета при покупка (оглед) на такъв, колко им е разхода и т.н. Благодаря предварително.

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами за разхода - малко повече от на 1.8 TS 16 клапанов. За извънградско разликата ще е незначителна ,градско ще е по голяма. А иначе какво да гледаш - едно от важните неща е дали е обслужвана редовно , дали са сменяни ремъци ролки на 90 хил км. Тези мотори от това което съм чел най-често си заминават точно поради тези причини. Карай виж дали се държи добре и каквото можеш повече научи за конкретната кола предварително. Какво и кога е сменяно , какви предишни проблеми е давала и как са отстранявани.
    П.П. Имай на впредвид , че като я вземеш само ангренажния комплект е над 500 лева без труда. Хубаво е да се смени и водната помпа и тя е над 120-150 лева. Та приготви едно минимум 1500 да ти останат след покупката. Ама както знаем и по 16 клапановия туин спарк не е ефтино , а там даже ремъци се сменят по често- така че няма нищо плашешо. Това е мое мнение де!
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Та приготви едно минимум 1500 да ти останат след покупката.
    Точно - ако искаш да караш кола....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Точно - ако искаш да караш кола....
    Аз като го написах тва в темата за 164ката турбо и ме оплюха че не съм познавал парите
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Е 164 е по-стар модел... и някои хора си мислят, че и с топ модификацията му ще минават йофтинко.
    Не става.
    Изобщо има си класове коли с които да се минава евтино.
    Колегата да си приготви и суми за ежегодна поддръжка на окачването, че си знаем всички пътищата.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #6
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    Водната помпа задължително при смяната на агренажа че ако протече после ... двоина работа двоино мангизи ... успех
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  7. #7
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Tifozza View Post
    Водната помпа задължително при смяната на агренажа че ако протече после ... двоина работа двоино мангизи ... успех
    Абсолютно, аз затова я включих към смяната на консумативите след покупка. Поне аз така направих с ГТВ-то , ама се поовлякох и сложих още Q2 и нов съединител
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Tifozza View Post
    Водната помпа задължително при смяната на агренажа че ако протече после ... двоина работа двоино мангизи ... успех
    И по възможност, помпата с металната перка, че пластмасовата много я плюят......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Абсолютно, аз затова я включих към смяната на консумативите след покупка. Поне аз така направих с ГТВ-то , ама се поовлякох и сложих още Q2 и нов съединител
    Е ти доволно си се поовлякъл
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Колеги, днес бях на оглед и мн се замислям. Колата е '99 година, на 200к, но като изключим няколко забележки по интериора е много запазена. има севизна книжка, но тъй като беше на италиански , нищо не разбрах. Продавачът ми каза, че ремъци и ролки са сменяни на 100к, следователно смяната им би била задължителна. Единственото нещо, което ме притеснява е, че в момента на запалване от ауспуха излизаше малко повече дим от колкото е нормално. След като я покарах малко, дима изчезна. Може ли някакво мнение. Благодаря.

  11. #11
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by red_bastard View Post
    Колеги, днес бях на оглед и мн се замислям. Колата е '99 година, на 200к, но като изключим няколко забележки по интериора е много запазена. има севизна книжка, но тъй като беше на италиански , нищо не разбрах. Продавачът ми каза, че ремъци и ролки са сменяни на 100к, следователно смяната им би била задължителна. Единственото нещо, което ме притеснява е, че в момента на запалване от ауспуха излизаше малко повече дим от колкото е нормално. След като я покарах малко, дима изчезна. Може ли някакво мнение. Благодаря.
    Това с дима да не те тревожи и моята е така. Незнам на какво се дължи, но е нормално. Забелязал ,че е същото и при други (бензинови)коли които са с повече цилиндри под капака, вкл. и чисто нови такива.
    Aз моята като я купувах също ми направи впечетление това... Става дума за нормале цвят дим ,не някакъв ,черен или сивосин.
    Last edited by Galeano; 12-12-2010 at 16:14.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Мисля си, че може би е така защото не е била палена от 3седмици и нещо е останало по джигателя и изпускателната система, което е трябжало да бъде продухано.

  13. #13
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by red_bastard View Post
    Мисля си, че може би е така защото не е била палена от 3седмици и нещо е останало по джигателя и изпускателната система, което е трябжало да бъде продухано.
    Не мисля ,че е това. Остави я да работи на място по дълго време и ще видиш ,че през интервали от време на време ще си пропушва. Един приятел казва ,че се чистили катализаторите така.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  14. #14

    Default

    Пич имам такава Алфа 156 2,5 в6 тази кола въобще няма икономичност при нея гори извън градцко 10 и в града 20л.на 100км при ръчка в града скача на 25 а извън града 12л.на 100км така че си прави сметка ако можеш да издържиш на този разход начи е точната кола за теб.А за обслужване със сичките му консомативи е 1000лв.

    ---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

    Няма как да караш 200коня кола и да ти дава 6л.-100км разход и 6 цилиндара бензин. Дори 1.6тс не дава 6л. разход на 100км.

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    За горивото, че ще гори повече ми е ясно. А можеш ли да кажеш с другите консумативи как е - напр. износва ли по-бързо гуми; влияе ли тежеста на двигателя върху окачването по отношение на по-бързо чупене и др. такива.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •