Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Спомняте ли си....?

  1. #1
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default Спомняте ли си....?

    Тази сутрин ме обзеха едни такива детски спомени. От онези, които те карат да въздъхнеш с "Еххх!" на уста и усмивка на лице, а после предизвикват у теб умиление!

    Спомняте ли си билетчето от 4 стотинки, спомняте ли си култовите банички с боза, спомняте ли си толумбичките, спомняте ли си стрелбата с фунийки и колко от ценните списания "Burda" на майка ви е изяла, спомняте ли си играта на криеница, спомняте ли си колко много деца се събирахме пред блока и да играем на какво ли не и как никога не се прибирахме преди да запалят уличното осветление, че и доста след него! Ами филиите с лютеница, които си взимахме да ядем навън понеже излизахме да играем, спомняте ли си, спомняте ли си колко рано сутрин се ставаше за хляб и как се разграбваха онези високите метални каси на колела щом ги изкарат, а спомняте ли си сандвичите от франзела щом дойде нечий рожден ден, спомняте ли си лимонадата и сайдера, спомняте ли си как се викахме един друг под балконите после заедно отивахме да викаме другите, а когато видиш нечий родител задължително се питаше "Иван ще излиза ли?"?!?! Спомняте ли си всички онези щуротии и детската невинност с която ги вършехме? Спомняте ли си всички онези безгрижни времена?

    За някои може да са чужди, за други пък съвременни, а трети да помнят точно тези времена! Факт е обаче, че всеки има такива спомени и всички реагираме на тях еднакво - Ехххх!

    Е? Вие какво си спомнихте?
    The greatest of all scientific hobbies!

  2. #2
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Посвещава се на Децата на 70-те, 80-те и 90-те години на Миналият Век
    Ако сте били дете тогава, като погледнете назад, ще ви бъде трудно да повярвате, че сте успели да доживеете днешния ден. Ние се возехме на коли без предпазни колани и без 8 въздушни възглавници. Креватчетата ни бяха оцветени в ярки бои с голямо съдържание на олово. На шишенцата с лекарства нямаше секретни капачки, вратите често не се заключваха, а шкафовете в къщи не се заключваха никога. Пиехме вода от улични чешмички, а не от пластмасови бутилки. На никого дори не би му хрумнало да кара колело с каска. Какъв ужас, нали!
    С часове си правехме самоделни колички от дъски и лагери, намерени на някое бунище, и едва когато вече летяхме по нанадолнището си спомняхме, че нямаме спирачки или „Airbag”. Сутрин излизахме от къщи, играехме по цял ден и се прибирахме, когато запалваха уличното осветление – там където го имаше. И през цялото това време никой не можеше да разбере къде сме. Нямаше мобилни телефони, представяте ли си!
    Няколко човека ядяхме един сладолед и пиехме лимонада от една и съща бутилка - и никой не умря. Нямахме компютри, 3D игри, компактдискове,GSM-и, 160 канала кабелна телевизия и още 100 канала Цифрова, нямахме интернет и на тълпи ходехме на кино, защото нямаше дори видео!
    Затова пък имахме приятели. Излизахме от къщи и ги намирахме, не във Фейсбук, а навън! Ако някой ни трябваше, отивахме у тях и се виждахме с него. Просто така, без предварително обаждане! Сами в този жесток и опасен свят. Без охрана. Как изобщо сме оживели?
    Измисляхме сами игрите си, крадяхме череши и ги ядяхме с костилките– и на никой костилките не му прорастваха в корема както постоянно ни плашеха бабите. През междучасията се пръскахме с вода от многократни спринцовки и бутилки от „Веро”.Нашите постъпки си бяха наши собствени и ние бяхме готови за последствията. Порязвахме се, ходехме в синини и натъртвания или си чупехме кокалите – но никой никого не съдеше и обвиняваше. Смятахме, че за всичко сме си виновни ние самите. Представата, че можеш да се откупиш от ченгетата или да се скатаеш от казармата практически не съществуваше.Родителите от онези времена винаги вземаха страната на закона, можете ли да си го представите?
    Да-а-а, такива бяхме, а ето какви станахме:
    1.По погрешка въвеждаме системната си парола на микровълновата печка.
    2.Имаме поне 3 мобилни телефона и списък от 15 номера да се свържем с тричленното си семейство.
    3.Пращаме e-mail и звъним по телефона на колегата, който седи в съседната стая.
    4. Оглеждаме се за дистанционното или ключовете си, и когато не ги намираме започваме да се чудим колко хубаво би било, ако можехме и на тях да им звъннем, за да се ориентираме къде са.
    5.Не поддържаме контакт с баба си, защото тя няма Скайп и Електронна поща.
    7.След края на работния ден се връщаме в къщи и отговаряме по телефона така, сякаш все още сме на работа.
    8.Изпадаме в паника, ако излезем от къщи без мобилен телефон и се връщаме да го вземем.
    9.Щом се събудим сутрин, първата ни работа е да влезем в интернет, още дори преди да се изпикаме и преди да си измием зъбите.
    10. Сега накланяш глава, за да се усмихнеш.
    11. Четеш този текст, съгласен си с него и се усмихваш.
    12. Още по-лошо – вече си намислил на кого ще го прочетеш.
    13. Прекалено се увлечен, за да забележиш, че в този списък няма номер 6.
    14. Трябва ти само секунда за да пробягаш с поглед текста и да се убедиш, че номер 6 наистина няма.

    Имаше много хубави моменти....
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  3. #3
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    ехххх, какви таралежи бяхме тогава, дамм
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  4. #4
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    http://www.facebook.com/?ref=logo#!/photo.php?fbid=425756647968&set=o.224533461965&pid =4370054&id=5448029687


    Има няколко интересни снимки измежду многото.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  5. #5
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Спомням си как нямах търпение да си изкарам колелото, как играехме на народна топка/на паркинга, който тогава беше празен/, на федербал,...спомням си как беряхме джанките зад блока, как си говорехме до сред нощ на пейката пред входа събрани повече от 30 деца и чоплехме семки. Да спомням си и как събота рано се редях на опашката на фурната за топъл хляб и боза, как на Коледа чаках баща ми да се прибере с кашона с банани. Детство мое, реално и вълшебно....
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    ето някои от любимите следени филмчета от тогава:
    http://www.youtube.com/watch?v=pwwhZHERlG4 - Starcom - от това филмче си правихме моделчетата от хартия
    http://www.youtube.com/watch?v=uIp0u...eature=related - Michel Valliant - пак много занимателна анимация, за мен!
    А това сме го играли със седмици в квартала като деца - http://www.youtube.com/watch?v=M678PVOf5F0 - Captain Power и войниците на бъдещето

    ЕЕЕЕХХХХХХХ...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    За всички пораснали деца, които си спомнят "Нашето детство" .
    Като имате време разгледайте сайтчето, доста спомени ще нахлуят в главите ви...
    Enjoy!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  8. #8
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    За всички пораснали деца, които си спомнят "Нашето детство" .
    Като имате време разгледайте сайтчето, доста спомени ще нахлуят в главите ви...
    Enjoy!
    Много е истински сайта. Всеки който е минал през тези времена няма как да не застане пред компютъра и с умиление да си спомни за нещата....както направих и аз
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  9. #9
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    Спомням си как нямах търпение да си изкарам колелото, как играехме на народна топка/на паркинга, който тогава беше празен/, на федербал,...спомням си как беряхме джанките зад блока, как си говорехме до сред нощ на пейката пред входа събрани повече от 30 деца и чоплехме семки. Да спомням си и как събота рано се редях на опашката на фурната за топъл хляб и боза, как на Коледа чаках баща ми да се прибере с кашона с банани. Детство мое, реално и вълшебно....
    Oooo, да! Да обереш джанката още когато едвам се е появил плодът....безценно! А кварталните баби само ни се караха зарад тия пусти джанки. Бруленето на орехи също беше забавно А семките.....ауууу, семките. Онези дето ги продаваха във фунийка набързо свита от вчерашния вестник. Всичко около нас ставаше в люспи. И федербала....и празния паркинг......народната топка....
    Подсещам се и за безбройните колекции които сме си правили - циграрени кутии, бирени кутии, картинки от дъвки, кибритчета, салфетки.....
    Ами течния шоколад! Помните ли течния шоколад? Онзи дето беше в тубичка като от паста за зъби?
    А люлеенето прав на люлката до "чук", а?! Още си имам белег на дясната рака от една гоненица по люлките. А пък едно приятелче до ден днешен помни как една баба го уцели в главата с едно яйце защото люлеейки се крещяхме "БСП!". Много сме разбрали какво викаме, но важното беше шум да се вдига!
    И всички онези игри от типа на "все едно, че....", "наужким...."
    The greatest of all scientific hobbies!

  10. #10
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    е
    http://www.youtube.com/watch?v=uIp0u...eature=related - Michel Valliant - пак много занимателна анимация, за мен!

    ЕЕЕЕХХХХХХХ...


    Точно това ме дразнеше че е прекалено фалшиво



    ВОЛТРОН
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  11. #11
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Точно това ме дразнеше че е прекалено фалшиво



    ВОЛТРОН
    Ти сглоби ръцете , аз ще сглобя краката
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  12. #12

    Smile

    Quote Originally Posted by bager View Post
    За всички пораснали деца, които си спомнят "Нашето детство" .
    Като имате време разгледайте сайтчето, доста спомени ще нахлуят в главите ви...
    Enjoy!
    След разглеждането на сайта направо настръхнах. Не съм и вярвал че може да има такъв сайт.Снимката на Фантата е след едно леко почистване на мазето.
    Attached Images Attached Images
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Спомням си, че като малък умирах за дъвки Турбо Бяха по 60ст, а на мен ми даваха по 20ст. на ден.
    Помня като тийнейджъри как излизахме по центъра с по 50ст. за едно кафе.
    Помня как висях с гаджетата си по скамейките и как си купувахме подаръци по 2 лева.
    Помня как вървяхме пеша щото нямаше пари за билетчета и ядяхме месо, банани и шоколад 2 пъти в годината.
    Помня, че с години нямах колело, докато съседа бате Петьо не ми подари ръждивото си Балканче.
    Та това горното не ми липсва. Беше голяма мизерия. Липсва ми големия купон - късахме се от простотии нон стоп, напук на всичко. Нямаше 2дни да си приличат.
    Спомням си още много, много работи, но ме мързи да ги пиша, а и едва ли някой ще ги чете.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Спомням си, че като малък умирах за дъвки Турбо Бяха по 60ст, а на мен ми даваха по 20ст. на ден.
    Помня като тийнейджъри как излизахме по центъра с по 50ст. за едно кафе.
    Помня как висях с гаджетата си по скамейките и как си купувахме подаръци по 2 лева.
    Помня как вървяхме пеша щото нямаше пари за билетчета и ядяхме месо, банани и шоколад 2 пъти в годината.
    Помня, че с години нямах колело, докато съседа бате Петьо не ми подари ръждивото си Балканче.
    Та това горното не ми липсва. Беше голяма мизерия. Липсва ми големия купон - късахме се от простотии нон стоп, напук на всичко. Нямаше 2дни да си приличат.
    Спомням си още много, много работи, но ме мързи да ги пиша, а и едва ли някой ще ги чете.
    Може и да са ни липсвали някои неща, но за сметка на това пък си живеехме страхотно ... Тъжно е, че днешните деца няма да имат възможността да се докоснат дори до това усещане за свобода, няма да могат да оценят удоволствието да си купиш шоколадче "Кума Лиса" или две дъвки със събираните цяла седмица стотинки ...
    А ние ... ние от тук натам само ще си спомняме за тези прекрасни мигове на небрежното детство, и дано по-често тези спомени изкарват усмивката на лицата ни - напук на днешната сивота и фалшива освободеност !
    Наздраве, и нека запазим в нас тези спомени завинаги !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аа чете се и още как.
    Аз си спомням как ходихме в лозята и се катерихме по дърветата да ядем череши, сливи и...каквото намерим, ягоди, малини и т.н., съответно доста гонки сме преживяли от ядосани собственици, но няма как, деца...
    Спомням си кушийте с "вело...,вело..., абе колелетата", които си правихме тайфата, пък колко падания имаме само ние си знаем.
    Спомням си гумите които палихме на заговезни, заради които претършувахме цялата махала и лозята.
    Спомням си безкрайните игри вечер на жоманка, стражари и апаши, ура, джидбол, цък-цък, гъзенка, тиган, пушек, фишеци, със сигурност пропускам още доста.
    Спомням си как си правихме колиби в горичката пред блока, а вечер си палихме огън и си печхаме картофи в жарта.
    Спомням си как вечер заставахме в канавката на околовръстното, въоръжени с домати,картофи и кой каквото намери, и целихме минаващите автобуси и камьони.
    Спомням си как вързвахме едно портмоне с канап и го оставяхме на същото околовръстно, та голям майтап ставаше някой като спре и не може да го намери, понеже ние лапетийте сме го изтеглили в канавката.
    Спомням си вечер как придърпвахме някой контейнер за боклук и го пускахме по баира, тва си беше опасничко.
    Сещам се и за първите "компютърни" зали в които осъмвахме не един и два пъти, заобиколени от невероятните Нинтендо, Сега, както и невероятните Правец 8/16, в по-късен етап Пентиум... на които цъкахме Дуум 2 и Куейк.
    Ееех....,спомени, спомени...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •