Results 1 to 13 of 13

Thread: проблем с вентилатора на парното

  1. #1
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default проблем с вентилатора на парното

    здравейте колеги
    имам проблем с вентилатора на парното спря изведнъж после се оправи и сега спря но вече нетръгва не е от бушон проверих вентилатора си работи като му се даде ток.Колата е алфа 146 `97 година с климатроник ако имате идеи моля споделете ги защото моите се изчерпаха.
    Last edited by nedko87; 12-12-2010 at 23:17.

  2. #2
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Премери с пробна лампа дали идва ток до него. При мен го прави същото от калпава връзка. Преди няколко дни проверявах и всичко си беше наред. Напръсках с контактен спрей и вече го прави по-рядко, но явно самата букса прави проблем. Като не иска да се включи почукна леко с ръка по буксата и тръгва.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #3
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    на буксата на вентилатора има некви 3 волта без значение на коя степен е включен а на кабела който е от регулатора на степените(който при мен не е с резитори а е някаква платка с два транзистора)няма никой.Не съм сигрен защото нямам схемата но доколкото видях единия кабел на вентилатора минава през тоя регулатор и отива някъде а другия отива дирекно в таблото.Освен бушона имали някое реле или нещо такова до го проверя и него че луд станах

  4. #4
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Отново бих заложил на буксата, която е в краката на пътника. В поне 80-90% от случаите на проблеми с вентилатора при 145/6, които аз съм виждал, проблемът е там.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  5. #5

    Default

    Това, което си описал и на мен ми го правеше лятото. Пинки тогава ми каза буксата и беше прав. Сега е напълно възможно пак да е така

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky View Post
    Отново бих заложил на буксата, която е в краката на пътника. В поне 80-90% от случаите на проблеми с вентилатора при 145/6, които аз съм виждал, проблемът е там.
    дали?

    ---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    .. с климатроник ...
    има значение

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Според мен е заминало управлението на степените
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    сигорен съм че не е от буксата на вентилатора защото до нея просто няма ток. Намерих някаква схема на климатроника и там видях ,че плюса идава дирекно от таблото минава през един 30А бушон които е здрав и едно реле.Опитах да проверя дали има връзка от вентилатора до този бушон но такава липсва.
    В регулатора на степените влиза минуса проверих буксата която е за вентилатора и при нея всичко си е нормално просто плюса го няма и явно от това е проблема.Релетата ги проверих всички работят и вече просто нямам идея какво се случва.Не искам да разглабям цялото табло защото е голяма занимавка а и навън е доста студено.Ако някой има няква идея различна от тези на колегите които са писали до сега ще съм благодарен ако я сподели.

  9. #9
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    колеги докато писах предишния пост ми хрумна да пробвам да дам плюс от друго място в случея от кабелите на CD-то.Вентилатора си заработи регулира си скоростите направо всико как си трябва.Сега трябва да видя къде се губи плюса на вентилатора.Някои свалял ли е талото с бушоните и ако е да ме светне как става защото си мисля че оттам е проблема

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    колеги докато писах предишния пост ми хрумна да пробвам да дам плюс от друго място в случея от кабелите на CD-то.Вентилатора си заработи регулира си скоростите направо всико как си трябва.Сега трябва да видя къде се губи плюса на вентилатора.Някои свалял ли е талото с бушоните и ако е да ме светне как става защото си мисля че оттам е проблема
    Аз ще ти кажа,има едни бушончета дълбоко в краката на шофьора отляво на педала на съединителя,там има един 10А бушон за вентилатора,почти 100% съм сигурен че е изгорял
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз ще ти кажа,има едни бушончета дълбоко в краката на шофьора отляво на педала на съединителя,там има един 10А бушон за вентилатора,почти 100% съм сигурен че е изгорял
    колега тези не съм ги проверил дано да си прав утре ще ги видя мерси

  12. #12
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    проблема най накрая го оправих оказа се че има прекъсната писта в таблото с бушоните.Макар и никой да не го предложи като вариянт благодаря на всички които дадоха мнения по въпроса

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    хе хе и аз го имах същия проблем и ми отне един ден разглобяване и хвърляне на боб от кво е явно това е често срещан проблем

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •