Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Свещи CHAMPION

  1. #1
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default Свещи CHAMPION

    Здравеи те колеги аз съм с алфа 156 2.0 98 г. 155 кс. на скоро си смених големите свещите с CHAMPION - MULTI GROUND ELECTRODE - OE 120 RC89TMC. Моля ви за мнение дали са ми дали точните свещи. Но като че ли със старите работеше по добре.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00395.JPG   DSC00396.jpg   DSC00397.jpg  

  2. #2
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    Здравеи те колеги аз съм с алфа 156 2.0 98 г. 155 кс. на скоро си смених големите свещите с CHAMPION - MULTI GROUND ELECTRODE - OE 120 RC89TMC. Моля ви за мнение дали са ми дали точните свещи. Но като че ли със старите работеше по добре.
    Колега,а защо смени само големите.По принцип се сменят и осемте.И относно тоя шампион,мнението ми е че няма такова дърво.Набутал си се според мен.Трябвало е да вземеш дензо,нжк,бош.Вярно става въпрос за 200 до 300 лв. за осемте,но поне са в пъти по-добри от тези дето си взел.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  3. #3
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Смених и другите с EYQUEM PLATINUM A 199 RTC62LSDP .Когато си в криза се блазниш от ниските цени . Само за CHAMPIONA се съмнявам дали са точните.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00398.jpg   DSC00399.jpg   DSC00402.JPG  

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    Смених и другите с EYQUEM PLATINUM A 199 RTC62LSDP .Когато си в криза се блазниш от ниските цени . Само за CHAMPIONA се съмнявам дали са точните.
    Кризата не може да оправдае липсата на акъл колега, първо се мери и после се реже, а не обратното, сиреч да беше попитал по-напред ....
    Сега за свещите по принцип без значение каква кола имаш:

    1.Слагат се само свещи отговарящи на модела със съответното топлинно число
    2.всички свещи трябва да се сменят едновременно .
    3.всички свещи трябва да са еднакви
    4. шампиона който си си взел не само не са за твоята алфа ами не са за нито една алфа и нито един фиат не знам по какъв критерий си ги избрал!
    5 .По-добре изобщо да не беше сменял никакви свещи, отколкото по-начина по който си го направил.Защото като ти заминат кабелите- комплекта е по около 250 лева или пък някоя от четирите бобини които са по 100 лева най евтините или по 150 средна хубост тогава ще осмислиш поговорката ''евтиното излиза скъпо!
    Дано да съм ти бил полезен и за напред питай преди да действаш или отиди в сервиз.
    Last edited by dimo; 16-12-2010 at 00:51.
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5

    Default

    + 1 за написаното от колегата dimo,
    като само да добавя - по принцип "чемпиън" е една от най-имитираните марки свещи, особено в БГ (демек шанса да са ментаци е огромен), тия другите съм ги виждал по магазини, където съм сигурен, че всичко е от долнопробно надолу, така че и за тях не знам...
    А иначе хубаво пестиш в кризата ама точно на туйнспарк точно от свещи ли реши да пестиш...?
    Колата си е твоя де, поддържай я както си искаш и пести от каквото си искаш, но по принцип алфата не е от колите дето носят на пЕстене

  6. #6
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Точните за модела 8 броя шампионки са около 120 лева
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #7
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Имам горчив опит с точния модел Шампионки за мотора. Още като я взех, смених свещите със Шампион. За няма и 1000км. се счупи керамичната част на едната голяма свещ и падна в цилиндъра. Драма. Може би съм попандал на поредните ментета.
    Веднага ги смених с Denso и досега съм нямал проблеми с тях, макар, че не съм правил корекция на луфта.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #8
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Благодаря 4е ме разбихте за покупката ми ,но тези свещи ми ги дадоха по каталог уш.Първо си купих от един друг магазин тука в Шумен на име Олимпия свещи NGK ,като ги занесох на майстора ми той ми каза 4е са за ЖИГУЛА Моля който е сменял свещи да пише не само каква е марката ,но и номера на свещите ,пък може и снимки да качи.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Колега,а защо смени само големите.По принцип се сменят и осемте.И относно тоя шампион,мнението ми е че няма такова дърво.Набутал си се според мен.Трябвало е да вземеш дензо,нжк,бош.Вярно става въпрос за 200 до 300 лв. за осемте,но поне са в пъти по-добри от тези дето си взел.
    Бош се купуват за 60лв комплекта от 8бр. чисто нови.
    По голяма икономия от това няма като се съчетава качество с цена точно за теб.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  10. #10
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Хубаво звучи но съм обикалял магазините тука в Шумен и няма никъде такива. Колега ,да те помоля ако можеш кажи ми и номерата на тези малки и големи свещи. Сулъо и пульо продават свещи и имат магазини за части.

    ---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

    Благодаря на Старата alfa за писмото и изчерпателните цифри - NGK BKR6EKRA + NGK PMR7A 10 + 14 MM LASER PLATINUM
    DENSO PK20PR-P8 + IU22
    DENSO IRIDIUM POWER IK20+IU22

  11. #11
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Привет колега, ето и номерата на свещите за твоята кола от Bosch:
    Номер: UR 6 DE (Super)
    или 0 242 040 502

    Номер: FR 7 DC+ (Super Plus)
    или 0 242 235 666

    Ето и линк към каталога на Bosch:
    http://www.bosch-automotive-catalog....nvocation=true

    Дано да съм полезен.
    П.С. Аз смених НЖК със Bosch и до момента не намирам осезаема разлика, може би само във високите, но аз не съм "рацер" така че, това не ми пречи.
    Поздрави и Весели празници!

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bubuto View Post
    Привет колега, ето и номерата на свещите за твоята кола от Bosch:
    Номер: UR 6 DE (Super)
    или 0 242 040 502

    Номер: FR 7 DC+ (Super Plus)
    или 0 242 235 666

    Ето и линк към каталога на Bosch:
    http://www.bosch-automotive-catalog....nvocation=true

    Дано да съм полезен.
    П.С. Аз смених НЖК със Bosch и до момента не намирам осезаема разлика, може би само във високите, но аз не съм "рацер" така че, това не ми пречи.
    Поздрави и Весели празници!
    ще усетиш разликата след 10 000 км.,когато Боша ще е за изхвърляне
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колеги изрових тази стара тема понеже ми подариха преди няколко дни 4 свещи като резба стават на мястото на малките свещи,и понеже са реисинг имам мерак да ги боцна на 155 2.0 16,ма аз не разбирам от топлинни числа ,знам че не са за тази кола ,ма искам да сондирам мнение дали мога да ги ползвам,и евентуално какво мога да очаквам.Питам понеже не ми се прави двойна работа да ги сложа и после да трее да ги махам.Свещите са шампион QA55V.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1557.jpg   IMG_1558.jpg   IMG_1559.jpg  
    Last edited by nicola 59; 13-09-2013 at 12:01.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колеги изрових тази стара тема понеже ми подариха преди няколко дни 4 свещи като резба стават на мястото на малките свещи,и понеже са реисинг имам мерак да ги боцна на 155 2.0 16,ма аз не разбирам от топлинни числа ,знам че не са за тази кола ,ма искам да сондирам мнение дали мога да ги ползвам,и евентуално какво мога да очаквам.Питам понеже не ми се прави двойна работа да ги сложа и после да трее да ги махам.Свещите са шампион QA55V.
    Тези свещи не излизат в никакъв каталог и изглеждат доста странно. Нищо не пречи да пробваш. Иначе по темата, вече доста хора карат на заменки за 60-70лв комплекта Не е това, което трябва, но върши работа. На CF3 по-добре е да се сменят само големите, ако ще се ползват заменки, в краен случай ако има видимо заминала малка може да се сложат и от тях 1-2 на заменка щото другите 2 не стават на лулите.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Тези свещи не излизат в никакъв каталог и изглеждат доста странно. Нищо не пречи да пробваш. Иначе по темата, вече доста хора карат на заменки за 60-70лв комплекта Не е това, което трябва, но върши работа. На CF3 по-добре е да се сменят само големите, ако ще се ползват заменки, в краен случай ако има видимо заминала малка може да се сложат и от тях 1-2 на заменка щото другите 2 не стават на лулите.
    Колега Благодаря ти че ми обърна внимание ,аз понеже съм с осем чисто нови свещи Алфа ромео НЖК орегинал от алфа,ма ми подариха тези,а ги гледам в нета по около 30 евро едната,и ги водят реисинг,дават ги за мотори,и други бегачки,та ме блазни да ги сложа.Ма ме мързи да вадя бобини капаци и почие на вятъра ,ако са просто изцяло несъвместими за мене,затова искам малко да проуча нещата и ако има възможност да ги сложа.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •