Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Свещи CHAMPION

  1. #31

    Default

    Значи преди малко мой приятел който работи в тех-ко ми провери въпросните свещи и каза, че ще ми ги даде с отстъпка;
    NGK - BKR6EKPA (2513) - Големите (4 броя)
    NGK - PMR7A (4259) - Малките (4 броя)
    Общо 8-те ми каза, че ще струват 200 лв.
    Възможно ли е тези свещи да имат някакви реплики? Защото точно с тези номера са свещите и ако нямат някакви ментарлаци направо ще ги купя от него.



  2. #32

    Default

    Питай за денсо иридиум, по 15 лв бройката ги бях взел, на едно ниво са с платинените, ако не са и по-добри даже.
    200лв за свещи да дадеш за кола, която струва 1000лв... според мен няма смисъл.

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Питай за денсо иридиум, по 15 лв бройката ги бях взел, на едно ниво са с платинените, ако не са и по-добри даже.
    200лв за свещи да дадеш за кола, която струва 1000лв... според мен няма смисъл.
    Така е по-принцип, но ако ти кажа, че за 3 години набих едни 7 хиляди и повече лева в тази кола сигурно няма да ми повярваш.... И реално по двигателя останаха само свещите и кабелите и по двигателя всичко е топ. Пълен мазохизъм, но колата стана технически наистина перфектна, дадох и втори живот.
    Last edited by grenlould; 10-06-2021 at 13:54.



  4. #34

    Default

    Вярвам ти, радвам се че си мераклия.
    Интересно ми е какво си правил по колата за толкова пари, може и с някоя снимка да се похвалиш даже.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Общо 8-те ми каза, че ще струват 200 лв.
    Възможно ли е тези свещи да имат някакви реплики?
    Ако те съмнява цената - не си мисли, че ти ги продават едва ли не на загуба. Надценките по тези "доставчици" са страшни.



  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Вярвам ти, радвам се че си мераклия.
    Интересно ми е какво си правил по колата за толкова пари, може и с някоя снимка да се похвалиш даже.
    Прилагам снимки колега на част от нещата които съм правил по колата. Като съм пропуснал и;
    - нова газова уредба за 1000 лв. с монтаж
    - казанче за антифриз 40 лв.
    - казанче за чистачки 30 лв.
    - втора употреба долнище на двигателя 300 лв.
    - всички крушки по колата са лед на стойност около 200 лв
    - Нови дискове с накладки и разни други 600 лв.
    - днес сложих и нова мека връзка за гърнето 30 лв
    - климатик миналото лято лепене и пълнене 150 лв.
    Има и още, но за сега това се сетих....Виждаш за какво говоря, за мен си е мазохизъм...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20210610_214054.jpg   IMG_20210610_214123.jpg   Screenshot_2021-06-10-21-48-53-196_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg   Screenshot_2021-06-10-21-49-15-097_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg   Screenshot_2021-06-10-21-49-23-559_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg  

    Last edited by grenlould; 10-06-2021 at 23:03.



  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Ако те съмнява цената - не си мисли, че ти ги продават едва ли не на загуба. Надценките по тези "доставчици" са страшни.
    За това се чудех дали имат реплики, защото пича ми казва, че са си оригиналните, а цената е супер добра и за това ми беше интересно.



  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Хайде така да го кажем... щом на ляво и надясно се дават 20-30% "отстъпка", без да броим "промоциите" в онлайн магазините, смятай че повечето артикули достигат и трицифрен % надценка!!!

    p.s. никой, ама НИКОЙ търговец не продава на загуба!!!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  9. #39
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Защо не ги поръча от ebay? На предишната ми ги взех от там, NGK. Тук ми обявяваха цени от над 200лв. , а от там с доставката дойдоха към 160лв. Смятай за кво иде реч. Не мисля, че продавачът се е набутал с моите свещи.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Защо не ги поръча от ebay? На предишната ми ги взех от там, NGK. Тук ми обявяваха цени от над 200лв. , а от там с доставката дойдоха към 160лв. Смятай за кво иде реч. Не мисля, че продавачът се е набутал с моите свещи.
    Поръчах вече за понеделник... Избрах свещите да са Denso, а кабелите Champion....
    Denso IU22 iridium 4 бр. и Denso IK20TT iridium 4 бр. та всичките 8 броя за 115 лв.
    Кабелите комплекта са Champion CLS055 за 81 лв.
    Надявам се да не съм сбъркал с избора. Но цените са супер според мен. В понеделник ги слагам и да видя дали ще има разлика. Сега съм с обикновенните на Bosch и са на около 25к км. А кабелите са на над 10 години...
    Last edited by grenlould; 11-06-2021 at 18:25.



  11. #41
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Здрасти, за кабелите на Champion .....Аз карам(Х) с тях, имат един доста голям недостатък. Кофтито при тях е, че когато решиш да ги вадиш от свещите и ги дръпнеш се скъсват м/у лулата и кабела. Къса се освен изолацията и жилата на кабела. После аз си ги запоявах кабелите за буксата, която се навива в лулата, а изолацията с лента за високо напрежение. Просто са много меки самите кабели и трябва доста нежно да се борави с тях. Иначе лулите под бобините нямат грижа.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Здрасти, за кабелите на Champion .....Аз карам(Х) с тях, имат един доста голям недостатък. Кофтито при тях е, че когато решиш да ги вадиш от свещите и ги дръпнеш се скъсват м/у лулата и кабела. Къса се освен изолацията и жилата на кабела. После аз си ги запоявах кабелите за буксата, която се навива в лулата, а изолацията с лента за високо напрежение. Просто са много меки самите кабели и трябва доста нежно да се борави с тях. Иначе лулите под бобините нямат грижа.
    Ясно, ще го имам впредвид. Реално като ги сложат се надявам няколко години да не се налага да ги пипам свещите и кабелите. Щях да взема NGK, то беше на 128 лв. ,а Champion-a. ми се видя доста изгоден и за това го избрах. Дори в Autodoc го дават, че Champion е 133 лв. , а NGK е по ефтино на 128 лв. чудна работа ...Въпреки всичко се надявам да работят коректно кабелите на Champion.
    Last edited by grenlould; 13-06-2021 at 18:22.



Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •