Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42

Thread: Свещи CHAMPION

  1. #16
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    ще усетиш разликата след 10 000 км.,когато Боша ще е за изхвърляне
    Ти от опит ли разбра? Аз понеже съм карал с такива 1.6 ТС 120к.с на ГАЗ!!! И след 30х.к навъртяни нямаше проблем с вървежа или разхода на колата!
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  2. #17
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Пробвах този бош преди година и повече, закупуван от две места. Големите са ок. Малките за първите за 800км извънградско с повечко обороти се разтропа порцелана, само една оцеля, а от следващата партида едната свещ за 1200км, буквално се издуха и се прибрах на три цилиндъра.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз сложих Denso irtidiumTT IK20TT и Lazer Platinium PMR7A NGK с лепенка уверяваща на японски, че са произведени под надзора на Денсо. В Китай, естествено.
    Първите ми излязоха по някакъв каталог, а вторите си бяха такива на мотора. Големите оригинално бяха NGK BKR6EKPA.
    С подобно Денсо карам на фиата вече 60К. 33-ката също караше с подобни свещи, но големия размер.
    Още е рано, само на 3К са свещите, но от опит знам, че ако не се осе.ат ьза 1000-2000 км, то работят и на там задоволително. Все пак са иридиеви, а Денсото са и с платинен електрод.
    Цената: около 52-3 $ от Алибаба за двата комплекта. От там съм купувал и свещите за 33-ката и Фиата.

    ---------- Post added at 17:44 ---------- Previous post was at 17:42 ----------

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Пробвах този бош преди година и повече, закупуван от две места. Големите са ок. Малките за първите за 800км извънградско с повечко обороти се разтропа порцелана, само една оцеля, а от следващата партида едната свещ за 1200км, буквално се издуха и се прибрах на три цилиндъра.
    Претегнал си ги! Аз направо скъсах две, до като се науча да ги стягам
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Може, не споря. В момента и аз съм с денсо иридиум, вече карат към 25000км без забележка.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #20

    Default

    Някаква разлика забелязвате(усещате) ли като преминете от оригиналните нгк платинум към денсо иридиум?

  6. #21
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Аз лично не забелязвам, макар като свалих NGK, минах през бошовските, та тогава чак на DENSO и впечатлението ми може да не е коректно.
    Но имам чувството, че малките свещи на NGK някак си са по-здрави от DENSO, смисъл с по-здрав метал са направени. В работата на двигателя не намирам разлика.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    малко е трудно да усетиш разликата, особено когато старите свещи са си работили коректно. Обаче се усеща много силно, когато си само с по една свещ. Аз например на старата, като сложих иридиевите си помислих, че нещо и стана на колата, та вдигна толкова много оборотите. Всъщност оборотите си бяха същите, но не пропускаше такт и работеше като вентилатор. Друго сравнение не мога да дам. Същият ефект се получи и на фиата.
    И най- важното, мощността се увеличи значително, като разходът спадна с по два литра.
    Ако при моето юркане и двете горяха по 12-14 на газ смесено, то с иридиевите свещи спаднаха на 10-12 на фиата и 8-11 на 33-ката.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23

    Default

    Здравейте, колеги. За да не отварям нова тема, реших да питам тук. Мисля да сменям свещите на алфата, като преди това бях с Bosch и съм с тях на около 30к км. и мисля, че вече има е време да ги сменям. Въпроса е, че не ми се дава почти 300 лв. за оригиналните свещи NGK и се чудя какво ще ме посъветвате като варианти. Колебая се за Denso IK20t iridium които излизат към 150 лв. 8-те или пак Bosch които е на 100 лв. 8-те броя. Какво ще ме посъветвате, да спомена, че колата се кара на ГАЗ.....Алфа 156....2.0ТС 155 коня.



  9. #24
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Здравейте, колеги. За да не отварям нова тема, реших да питам тук. Мисля да сменям свещите на алфата, като преди това бях с Bosch и съм с тях на около 30к км. и мисля, че вече има е време да ги сменям. Въпроса е, че не ми се дава почти 300 лв. за оригиналните свещи NGK и се чудя какво ще ме посъветвате като варианти. Колебая се за Denso IK20t iridium които излизат към 150 лв. 8-те или пак Bosch които е на 100 лв. 8-те броя. Какво ще ме посъветвате, да спомена, че колата се кара на ГАЗ.....Алфа 156....2.0ТС 155 коня.
    Е не ..)....аватара ти е като на
    Alfa Mania4ka отзад.....иначе за свещите попитай Робигаз на лични..
    п.п...надявам се модераторите да проявят усет за хумор
    Last edited by Бобби; 04-06-2021 at 21:53.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Е не ..)....аватара ти е като на
    Alfa Mania4ka отзад.....иначе за свещите попитай Робигаз на лични..
    п.п...надявам се модераторите да проявят усет за хумор
    Хаха Аватарите ги сменям често във всякаква тематика. Относно това за свещи, писах на човека вчера, но още не ми е отговорил. Аз за това питам за да взема правилният избор. Най-правилният е за NGK оригиналните, но 300 кинта просто някак ми свидят на този етап, а досега наистина много пари налях...за това питам как да процедирам.



  11. #26
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    183 лв Свещите - 34 лв. доставка е 216 лв. Грубо 220 лв. Чудя се, като цяло, дали тях да не поръчам, ако все пак има добри аалтернатива, споделяйте.



  13. #28

    Default

    Имай предвид, че вероятно ще трябва да платиш и мито + ДДС.



  14. #29
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Вземи си оригиналните, не се занимавай с алтернативи. ДДС +мито ще трябва да се плати задължително на тези от UK. + главоболията по митници и половин ден губене. Най-добре си ги поръчай от България или от Германия:
    https://shop.alfisti.net/Tuning-Styl...16V::1686.html
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  15. #30
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Преди две седмици ми монтираха свещите от линка на angelovi69. Поръчани през ebay, платени с PayPal, доставени с GGBG. Доставката отне 2-3 седмици, до моя адрес. Не съм се занимавал с митници. Можеш да прочетеш на сайта им или да им се обадиш. Има и други фирми доставящи от Англия, но не съм ги ползвал.
    Преди тях карах отново с NGK, точно 100 000 км, без някога да съм ги преглеждал. Майстора каза, че са се поизносили, но предполагам, че можеха да карат и още, тъй като не усетих разлика в работата на двигателя след като сложихме новите свещи.
    146 1.6TS CF1 '98


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •