Results 1 to 14 of 14

Thread: тропане долу в краката?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Сс
    Posts
    148

    Default тропане долу в краката?

    Здравейте,
    появи ми се странно тропане долу при педалите. Най-добре се чува при потегляне...изпуква един - два пъти. Мислех,че нещо съединителя ми заминава, но пробвах съвсем леко да потегля и после само с по-рязко газ пак изпука. Окачването е ОК. Евнтуално тампони на двигателя и скоростна кутия? Колко са и къде се намират? Ориентировачни цени?
    Също има ли вариант това тропане да е от съединителя?
    145 2.0 TS

  2. #2
    започва да се пристрастява sote's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by 145QVision View Post
    Здравейте,
    появи ми се странно тропане долу при педалите. Най-добре се чува при потегляне...изпуква един - два пъти. Мислех,че нещо съединителя ми заминава, но пробвах съвсем леко да потегля и после само с по-рязко газ пак изпука. Окачването е ОК. Евнтуално тампони на двигателя и скоростна кутия? Колко са и къде се намират? Ориентировачни цени?
    Също има ли вариант това тропане да е от съединителя?
    При мен беше с почти същите симтоми и се оказаха тампоните на макферсоните смених ги и се оправи, цена не знам понеже си ги имах от предишната алфа.

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ако някой някога е сменял съединитея некадърно може да е причинил това тропане. Как?

    Често разни мързеливи майсторчета не слагат разпънката между лапата на скоростите към магарето и блока. Понякога превъртат шпилки и после ги изхвърлят. В следствие на това се саморазвиват останалите болтове и гайки и лапата започва да играе. Оттам идва неприятно тропани при потегляне.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Сс
    Posts
    148

    Default

    Тампоните ги смених миналата седмица, когато сменях и пружините.
    Съединителя не е сменян от как е кола Поне така си мисля....
    145 2.0 TS

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Може да не са стегнали нещо, прав е Боби. Най-добре ходи в някой сервиз да я огледат, тука на хвърляне на боб едва ли ще познаеме.
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  6. #6

    Default

    Както каза bobi_33 от мързелящина и недостик на мозък някой майстори наистина забравят разпънката между лапата и блока, и когато потеглиш рязко се получава това тропане, виж колега дали твоята разпънка е там!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  7. #7
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ако някой някога е сменял съединитея некадърно може да е причинил това тропане. Как?

    Често разни мързеливи майсторчета не слагат разпънката между лапата на скоростите към магарето и блока. Понякога превъртат шпилки и после ги изхвърлят. В следствие на това се саморазвиват останалите болтове и гайки и лапата започва да играе. Оттам идва неприятно тропани при потегляне.
    малък съм още но не съм виждал бендзинка с разпънка между блока и лапата на задния тампон, печките го имат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Разхлабени болтове, скъсан тампон МОЖЕ ДА Е ВСИЧКО бегай да те огледат на канал или подемник
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    малък съм още но не съм виждал бендзинка с разпънка между блока и лапата на задния тампон, печките го имат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Разхлабени болтове, скъсан тампон МОЖЕ ДА Е ВСИЧКО бегай да те огледат на канал или подемник
    Ако не си виждал такава, значи не си гледал достатъчно читави коли досега. Ако не ми вярваш, ще ти задам елементарния въпрос :
    За какво служи ухото с резба 12х1.25 на лапата от горната и страна на 6-6-7 см. от тампона. Помисли и после ми отговори.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9

    Default

    Здравейте, моля колегата пуснал темата да напише какво е излязло при майстора, защото имам абсолютно същото тропване при рязко тръгване и силно се интересувам от какво е, а сега точно нямам възможност да я карам на майстор.
    Благодаря предварително

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Сс
    Posts
    148

    Default

    задния тампон на двигателя
    145 2.0 TS

  11. #11
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Как са ти тампоните на носачите колега? Обикновенно от скъсани и разбити задни тампони на предните носачи се чува това, което описваш - проверете ги внимателно. Провери също така гайките на предните лагри на колелата - ако не са добре стегнати и не са законтрени се чува също така и от луфта в шлиците и от лагера.
    Най добре потърси добър диагностик за ходова част - има доста клубни сервизи тук, иначе само можем да гадаем
    Last edited by pininfarina; 29-12-2010 at 08:15.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  12. #12
    започва да се пристрастява mdterziev's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    62

    Default

    Ако колегата позволи да ползвам неговата тема...Преди 3-4 месеца се появи еднократно тропане при рязко потегляне и рязко спиране. Ходовата част сме я гледали няколко пъти и е стегната.Единственото, което знам, че е за смяна е тампонът на скоростната кутия, та въпросът ми е дали може да се чува от него.Тропането се чува само за момент и по слух го локализирам някъде от ляво, по-скоро горе, а не долу към колелото. Благодаря предварително!
    "Вятър замита стъпките ни - първо страстите, после времето ни поглъща."

    Alfa Romeo 145 1.3 '95

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Сс
    Posts
    148

    Default

    много вероятно, сменяй
    145 2.0 TS

  14. #14
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mdterziev View Post
    Ако колегата позволи да ползвам неговата тема...Преди 3-4 месеца се появи еднократно тропане при рязко потегляне и рязко спиране. Ходовата част сме я гледали няколко пъти и е стегната.Единственото, което знам, че е за смяна е тампонът на скоростната кутия, та въпросът ми е дали може да се чува от него.Тропането се чува само за момент и по слух го локализирам някъде от ляво, по-скоро горе, а не долу към колелото. Благодаря предварително!
    Конструкцията на твоят мотор със скорости няма нищо общо с конструкцията на Туин Спарк-овете.

    Ако чуваш тропане високо, провери си първо кормилните накрайници (при боксера реката и кормилния механизъм са високо, няма вътрешни накрайници), после самата рейка за тропане, както и закрепването на рейката към гредата, и самата греда към купето.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •