Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблемация със скоростния лост

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Проблемация със скоростния лост

    Имам гаден проблем със скоростния лост Някой да знае какво кара скоростния лост на боксерите когато е на нулева да седи по-средата,защото моят където го поставиш там си седи и имам проблем със превключването от 2 на 3-та/вместо 3-та влиза 1-ва / и от 5 на 4 -та/тръгва да влиза задна/ С бат Бобо разглобихме скоростния лост но там няма проблем.На ТС-ите има пружинки в скоростоте вътре дали и при боксера е така Някой ако е правил кутия да помага.То се е видело че ще се сваля тамън ша са оправи и тракането

    П.С.Моля и колегите с 33-ки да помагат защото системата е същата като при тях
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    wow като ти чета проблема не ми изглежда добре, защото може и от кутията да е. На моята преди година смнях цялата скоростна кутия......
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default !

    и моя се мандахерцасе като й купик, казаха ми няква пласмаска, ама не това да не е москвиг. и карах си така докато един ден направо пропадна лоста и само 2 и 4 останаха. под лоста лила, станги - всигко ок. викам си аиде итиде скоросната кутия, обаге свалих коята около лоста около баргето ватре детое, после махаи и един гумен мансон и гледам 3 болта датгат лодта кам купето обаге са се развили и паднали. завих ги и стана като нова дайе на се мандахерца лоста хахахаах. е после свалях цйлото барге за да слоя гумений мансон ама по-добре ге не е скоростната кутия нали
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Не в нито едното от двете проблема
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Хайде и примен същия проблем. Скоростният лост спря да се връща в средно положение. Намираш скоростите "на магия". Оставих колата в сервиза на Кафеджиев. Според майстора е някаква пластмасова ябълка, която се чупи, но утре като я отворят ще се разбере със точност.
    146 1.6 TS 01.97

  6. #6
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Олееее като отидеш да си вземеш колата носи си и пушката за тъпи животни.
    На старото боксерче му се беше скапала т.н. ябълка ама на мен по ми приличаше на втулка. Оправиха я като стругар ми изработи такава месингова. Не знам дали е същото дано да се оправи
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by georgievst
    Хайде и примен същия проблем. Скоростният лост спря да се връща в средно положение. Намираш скоростите "на магия". Оставих колата в сервиза на Кафеджиев. Според майстора е някаква пластмасова ябълка, която се чупи, но утре като я отворят ще се разбере със точност.
    При мен тогава проблема се оказа в скоростите една шпилка се беше счупила и не опъваше пружината която връща лоста Ако и при теб се окаже това е лошо защото трябва да се сваля кутията което си е поне 100 лв. за работа а и отделно да търсиш шпилка/на мен тогава ми дадоха Боби и Сашо-и те правиха колата/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Не мога да повярвам, че скоростният лост лежи във някакви пластмасови легла и се държи от пластмасови втулки и подобни. На всички е ясно, че пластмасата старее и това нещо ще изкара максимум десетина години, както е в моя случай. Жабарска работа. Сега чакам оригинални части от Italy да пристигнат в рамките на две седмици. Има вероятност и съединителя да е повреден, но това ще се разбере по-късно. В сервиза ми казаха, че не съм първият и общо взето познаха за какво става въпрос. Всички джунджурии ще струват около 50 лв. и труда окоро 60 лв.
    Наздраве на всички на които алфите са на ремонт!
    146 1.6 TS 01.97

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by Mury

    При мен тогава проблема се оказа в скоростите една шпилка се беше счупила и не опъваше пружината която връща лоста Ако и при теб се окаже това е лошо защото трябва да се сваля кутията което си е поне 100 лв. за работа а и отделно да търсиш шпилка/на мен тогава ми дадоха Боби и Сашо-и те правиха колата/
    А какво стана с тракането!? При мен е много зле
    146 1.6 Boxer '96

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ми най-вероятни си трака трябва да питам новия собственик дали е сменил съединителя
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист charmario's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    Имам и аз подобен проблем. Докато ми е студена колата много трудно влиза 2-ра. Да не кажем, че направо с ръчкане. Покарам 5 минути - позагрее и се оправи. Странна работа. От какво може да е?
    Alfa Romeo 145 Boxer 1.6 I.E. 8V 103 hp


  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by charmario
    Имам и аз подобен проблем. Докато ми е студена колата много трудно влиза 2-ра. Да не кажем, че направо с ръчкане. Покарам 5 минути - позагрее и се оправи. Странна работа. От какво може да е?
    кофти масло
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by charmario
    Имам и аз подобен проблем. Докато ми е студена колата много трудно влиза 2-ра. Да не кажем, че направо с ръчкане. Покарам 5 минути - позагрее и се оправи. Странна работа. От какво може да е?
    кофти масло
    Слагаш Tututela ZC75 (пълна синтетика) и няма грижи
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  14. #14
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Имам подобен проблем-отказаха ми първа втора и задна скорост.И това веднага след регистрацията.При втори опит включи първа, но при 3000 оборота рязко пада мощността и съм дотука.Какво може да е? Колата е на 9год.

  15. #15
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    ако си мислиш, че възрастта на колата е по-важна за такова диагностициране от модела и двигателя, ю ар ин дийп шит.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •