Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Проблемация със скоростния лост

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    Износени втулки вътре в купето при лоста на скоростите. Днес ми го оправиха - Светльо - преди Божурище
    Alfa Romeo 146 1,4TS 103к.с. 1999

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    21

    Default Скоростен лост

    Такааа, значи аз го имах този проблем, но ви трябва повече упоритост. Проблема е в едно уплътнение, което се намира в края на жилото кото излиза от скоростния лост и влиза в скоростите. Там много упорито клеясва. Всъщност те са няколко жила и на мен даже ми беше блокирал лоста и движех цялата основа. След жилото има едно как да го нарека - ами в него влизат други 2 жила от скоростите което се върти наляво на дясно. Намира се над скоростите, на много затънтено място и много трудно достъпно. То също клеясва щот е направено да се пази от кората на на ауспуха, но като влезне вода и си ебава мамата. Значи качвате на канал и вземате някъв спрей за раздвижане и първо си вижте уплътнението ако е скъсано - сменете го(макар че аз още не съм) и вътре го раздвижете хубаво и после напълнете с грес. А това устройство другото трябва да се движи скоростния лост наляво на дясно за да го видите иначе никакъв шанс. Пак с такъв спрей се напръсква и като се раздвижи аз съм му сложил на цялото около 200-300гр грес и нямам проблеми. В анчалото скоростите се движеха като на жигула, но имаше наводнение и нагазих в дъбока вода и се раздвижих и от там се усетих...
    Само този, който не е карал италиански коли - само той не ги харесва...

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Е при мене явно е бил същия проблема, пръсках го с спрей малко обаче не се оправи, и карах така от Германия до тук, после тук понеже в градско движение се сменят по често скоростите и започнаха да се връщат от дясно към средата, вече се връщат и от ляво към средата! С 2 думи проблема изчезна! При мойта кола сички проблеми са свързани с клеясане понеже не е карана няколко месеца и то точно зимата!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •