Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 124

Thread: Семейството на 155- Забавната страна :)

  1. #1
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default Семейството на 155- Забавната страна :)

    Днес..25.12.10г 14.00часа..необичайно топло...излизам навън и виждам една леко мокра тъмносиня 155ца...мммм снегът се топи и слънцето леко се отразява в нея...Джанти суперки надпис 2.0 и звука на тракащи 8клапана...8км.+8км. ляв завой 2ра, 70км. спирачки, пак 2ра газззз 3та...отпускам...бавно десен завой, газ-спирачка... звук на 15" джанти суперки търкащи се в асвалта...аларма, усмивка, поглед...запътване към у нас и включване на комптъра...


    Тааа така пичове...Днес нещо ми щракна из главата и ми дойдоха разни мисли...Тааа реших да пусна тази темичка, за да се порадваме, посмеем и позабавляваме, като едновременно с това всеки един от нас да отдаде почит на любимата марка и модел...Смахнат съм..знам..и вие го знаете...окей... да не продължавам...

    Та така направих едно кратко забавно дневниче КАК аз ВИ ВИЖДАМ всички ВАС след 10години и всеки един от НАС с нашите 155ци! Сигурен съм, че пропускам и много хора, пък и няма как да свързвам всички ви Та ако съм пропуснал някой може и вие да го добавите и вие да драснете как биха изглежали нещата след 10години...
    Както казах, нещата са изцяло през моя поглед и с най-добри чувства Мисля, че ще е забавно ако има още хора с такива идеи и решат да ги драснат и споделят.

    Тааа това е...

    П.П Днес наистина ми издадоха удостоверение за извършен психически преглед и ми казаха, че съм ФРЕД!(хихихи...трябваше ми за работа)...та така де не съм луд, фред съм!



    Ето как свързвам повечето от вас с близкото бъдеще!

    ...2020година...семейството на Алфа Ромео 155 10години по-късно....



    MUROMAN- най-после минах на полусинтетика 10в40? Мисля, че ми падна разхода на масло и колата тръгна!!! Абе сигурни ли сте, че термостат от Тойото ленд круизер ще стане?

    Furious_155 - Днес като я изфорсирах ми светна чека? Дава грешка 1-5-5 някой да знае от какво е? Търся сликове и разпънка за 155..

    VFTI- Днес видях, че още по-голямо ръждясало парче калник ми е паднало?!? Това дали ще ми подобри вървежа на 400метра?

    Mimouzunov- Днес и навъртях още 2000км. на пропан бутан...вечерта се гоних на бензин и за малко VFTI да ме бие на 400метра!!! Притесних се!!

    vaklinator- Днес чакайки да дойде MUROMAN за смяна на термостат, си направих 2 страхотни бели стикера!Някой да продава бензинова помпа?..П.П Абе защо на газ не вдига повече от 235км. по ГПС?

    BatVas- Утре колата трябва да излезе от сервиза...Реших да сменя шестака с чисто нов същия..не че му има нещо ама за всеки случай...
    Много благодаря на Venci и за смяната на предния и задния мост и купето..новото купе е много добро...смених го за всеки случай де..скоро ще я подкарам както си трябва...

    155_8000rpm- Ууууууу беее нищо не разбирате!! 8клапановия е НАЙ-НАЙ-НАЙ добрия двигател! Последния истински алфа мотор!!!

    dimo - Естествено че все още нямам проблеми с маслото...все още ми харчи по 0.007грама, ама това като го сменя на 15хил. км. (толкова го дават по книжка) ако го сменя по-рано изобщо не го бута!!!

    Veggata- тия 330мм предни дискове и 40мм много отварят визията на 155...остана само да я боядисам и изкарам на Калояново...

    TRENDi- Днес успях!!! Намерих си запазено купе за 155 и си прехвърлих всичко от типото в 155цата!!! Дали скоро ще разрешат писането на повече от 20хил. символа в мненията, че имам да допълня едни ремонти в темата за ремонти?!

    dani_ku4eto - продавам 155 на части...много добра. Продадени предна броня и дръжките. Имам още 67броя 155ци на части, ако някой му трябва нещо да свирка..

    face/off- При движение с голяма скорост(около 80км.) се чува същото леко почукване както преди 10г. дали да се притеснявам?

    Arieca155- Няма ядове, днес смених отново всичко и вече мисля, че колата е добре! Абе това бялото много я отваря?! Не мислите ли?

    WRC - Ох радвам се че 10години по-късно все пак не изкарах повече от 4 месеца без шестака и си купих друга 155 шестак... Возим си се и си правим кефа...А на брато дизелчето върви също така перфектно!

    Grim - Ами не е лошо Камарото...Аааа..Ам...155цата..няма ядове нищо не съм правил по нея все още...Иначе ако някой се интересува 15 000лв. и да я отнася...

    Lulin_racing- много ме кефи сега как се развърта до 9 000об. усещам че е доста силна във високите...само да събера някой лев ии... Иначе все още я продавам! - 12 000лв.

    Flame- Днес 3.4.2020г. за съжаление някой ми осра колата!!! Отзад в дясно на края на бронята видях 1.2милиметра драскотина!!!Дали ще излезе с паста или направо да я вкарвам да я боядисат цялата?!!?

    Venci- Айде раздела 155 да минава в класиките! П.П чудя се дали да бодна едни 3.0 В6 в дизеловата 155ца на баща ми?

    Alfa User- Алфа 155 все още е най-добрата кола!Не бих я сменил за нищо на света!Тц мерси, ще си карам 55цата и с кеф ще си пея в нея,защото тя ме кара да се чувствам така...Ако някой си търси все още имам 2 календара от тези за 2019г.!!

    milenamr- 2020г. 14часа...Омръзна ми от тия ученици роботи. Цял ден робограматика и едни чипове и софт...пфф..?!? Както и да е...добрата новина!- днес след работа отново ще се прибирам със 155цата. Аххх този живот който
    тя дарява,чувства,емоци,добрата,любов,магия, семейство чувствам се щастлива като седна в нея! Само едно ме притеснява! Тука имаше 1 ден в който не можех да мисля за 155цата, дали си е помислила, че я обичам по-малко?!? Малко ми е гузно да ви кажа...Щот такова заради 33ката..оффф гадно ми е...

    Wolfy - все още ми се струва че 155цата ми 2.0 8в върви повече от тоя тъп 2.4 дизел..изобщо не ме кефи тая печка 156...

    Robygas- Намерих си нови още по-високи пружини..днес един ЛендКруизер се заби в бронята ми и си счупи предния джам!!!!...Бях решил да си сменя маслото, ама си мисля че може да изкара още 70 000км.?!?

    Pastora- днес качих 155цата на лазерен кантар! Наистина се указва че Силвърстоун е по-лека!!! Впрочем тази вечер успях да вкарам 3та без да счупя двигателя!!

    toki4a- Ке ви бегам всичките!!! Ега ва у маймуните и разлика във вървежа между 1.8 - 2.0 НЯМА! Айде сипи по едно сега за отбора...

    Бобби- Ааа много си е добра 155чката...щерката ме дари с внуче и мисля да им я оставя...ама не ми се разделя много с нея...И наистина обещавам да се съберем по повода да се напием!

    TS- 1.7цата тръгна още повече!

    PEPI-2ALFA- Най-после продадох 146цата и пак си купух Силвърстоунка. Иначе утре съм на среща на клубът в София, други ден на среща на клубът в Пловдив, после във Варна, Габрово, Германия...където кажете там идвам!

    rumenti77 - Адски благодарности на всички!!!! Обичам вииии!!!!И колата от 1седмица не е хвърляла водата!!!

    koolio- Все още търся ама не мога да си намеря запазена 166...ама нищо де 155цата е перфектна.Яяяя не ми се правете..и аз си я карах днес с 160км. по магистралата нормално е...Някой да продава бубини и комутатори?

    DJ- Оффф много ми липсва 155цата...ама ще си събера пари и пак ще си купя. Казвайте къде да организирам тазгодишната сбирка?!?!

    don_pepone- много лесно сложих 6та скорост...И смених и маншончетата на шестака..на газ върви добре и не смятам да я продавам!

    Buxalkata - Сложих пак 1.6 после пак 2.0 после...сега съм много доволен от 16ката много добре върви и ме вози ...

    The_Game - добре че не продадох 155ца, че ми писна от тоя Фиат...

    Vesko84- счупих една малка пластмаса и малко ме дразни. Ама ще я оправя, някой ако продаава 1.8 новото купе...

    petko77- Купих си още една 155 1.6 на реални 15 000км.!!! Гумите на нея все още са с ДОТ97година!!!

    Gosheto30v6 - купил съм нов двигател за 155цата..добре беше като турбо, ама сега съм и намерил един 9.3литров V8 смолл блок, Радо ще я барне и след 2 дена е готова..

    ne0- 155цата ли?? Все още е много добра!!! П.П При 230км. има малко замисляне, ама няма ядове след това до 260км..

    Xman- 155 2.0 16в върви повече!!!

    AnastasKOSTOV-REX- Моля администраторите да разширят размера на подписа, че класиките се увеличиха с още 2 155ци

    soldier81 - Дано оптмизма продъжлава да движи мен и моята 155ца и в следващите 10години

    ALFA CORSE- Алфата ми вече на 90% прилича на такава от DTM

    Tedo- Оффф днес пак Италфест цял ден...добре че имаше много 155ци да им се порадвам на входа...моята много слуша..

    yovi- добре съм...карам си я...и все още я обичам повече от жената..

    mont78 - купих си още един комплект кабели без шапчици за свещите. Сега съм вързал 4кабела с шапки и 4 без...След 10г. ще ги мисля пак като се скапят.

    митака-пловдив - Днес купих Meglio и пак почистих МПХ и вариатора..по-добре е...

    kris11- 10години по-късно си купих пак 155ца!!!Пак 2.0 на 950 000км. колата върви уникално, вчера с 240км и навих пълен ляв, ама нямаше ядове...155цата пак ми спаси живота!

    mitaka_111- Момчета все още се радвам, че се запознахме преди 12години...аз пак си изгубих ключовете, ама жената ги намери..Както и да е малко не съм писъл във форума, ама кога ще се видим и да да се накажем?!

    hsr - 155цата е в движение и я карам!

    LuD_BalToN- Сбъднах мечтата си отново...Да ми е честита новата 155 Q4...Благодаря на Злия..

    piticar - Разбира се..обади ми се ако трябва да ти я намерим тая част..иначе с 5 155ци не ми е зле...

    Alexanderbb- че какво му е...много добре си върви дизелчето. Доволен съм.

    Mimo_ - разглобих скоростната кутия и си сложих още една 8ма предавка. Сега дизела с 200км. направо спи на 1500оборота!





    ДНЕС 1.1.2021г. (след продължителен 10годишен престой в 155 раздела) Васил Петров И Thecleaner-Радко най-после си купиха по една истинска кола- 155! Нека ги поздравим! Васил Петров най-после ще кара бърза кола, а Радко ще кара здрава кола!

    Браво момчета!



    Last edited by VFTI; 26-12-2010 at 18:32.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    VFTI отново разцепи ефира с тема!!!

    В допълнение ще напиша това към моя пост:

    Furious 155 - Намерих от какво свети чека, като се изфорсира, но вече не се намират читави тия мотроници. Четох в един форум че сменяли мотроника с някаква версия на елетроника от лунен модул, използван от руснаците през 1990-те години. Идея откъде да се сдобия с такъв? Иначе сликове намерих .


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    ти изби рибатаалфа 155
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  5. #5
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Не,с тва MEGLIO - нищо нестана,в понеделник ще разхвърлям кабелите.На някой да му се намират читави за проба?Таа кола ще тръгне ли като хората и всичко да и проработи,ПОНЕ ВЕДНЪЖ?!??!

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    VFTI отново разцепи ефира с тема!!!



    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Не,с тва MEGLIO - нищо нестана,в понеделник ще разхвърлям кабелите.На някой да му се намират читави за проба?Таа кола ще тръгне ли като хората и всичко да и проработи,ПОНЕ ВЕДНЪЖ?!??!
    Яла пробвай с Магнекор,тамън съм ти на ачик.
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 26-12-2010 at 13:33.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  7. #7
    Запален алфист Buxalkata's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofiq
    Posts
    484

    Default

    Венци спри да пиеш бе братле кви работи ти идват у главата чак се плаша хората ядът пият ти го играеш баба Ванга интересна идея иначе ама не мисля пак да слагам 1.6 хахаааа

  8. #8
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Уууууххххх ... Венци ... луд си брат !!!
    Евала за настроението - весели празници и до нови срещи !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #9
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Браво Венци, размазващо добри описателни прогнози даваш за 2020 по разцепително добър начин
    Пожелавам ти да си вечно шур и да продължаваш да развиваш творчески писарските си умения, имаш талант )
    Весела коледа на всички, с пожелания за много радости, веселби, не прекалявайте с пиеньето и безавариййно

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  10. #10
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    MUROMAN- най-после минах на полусинтетика 10в40? Мисля, че ми падна разхода на масло и колата тръгна!!! Абе сигурни ли сте, че термостат от Тойото ленд круизер ще стане?

    Доста забавно четиво е сътворил Венци.
    Пръв съм си в списъка и тва си е.
    Отдавна минах на полусинтетика 10в40.
    Хахха термостата си работи на змей и не създава никакви грижи.
    Най много ми хареса за Васко Петров и Ради *the cleaner* много ги сънуват Легендите те.Много ги сърби от тях.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #11
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Хихихи,Бате Венци е много як.Само,че след 10 г.пък може и да съм с 4цилиндровка с офлюф и с Q на багажника,знайш ли
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  12. #12

    Default

    'Баси, къде е тоя лазерен кантар ?

    п.с. Вече вкарвам и втора без последствия
    Arena Coast Customs

  13. #13
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    Адски ти благодаря
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  14. #14
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Аааа, Венци, забравяш за новите потребители

    - Нов - Урааа имам си стара Алфа като на татко ми едно време ))
    - Нов 2 - Ъ, какво ги хвалят толко старите Алфи, ми на бате 159-ката е по бърза

    - Нов 3 - Кажете откъде да си купя по-евтини свещи за 1,8 16v. Чета в архива на форума преди хакването, че се продавали за по 250лв., а сега ми искат 250евро

    - Нов 3 - Здравейте отново. Едно време влизах тук, но откакто продадох Брерата не съм. Забравил съм си старото име. Май съм си купил моята стара 1,8-ца, ама не съм сигурен.

    - Нов 4 - Накой знае ли дали може да се сложат керамични спирачки на 155 от 8С - втора серия, че ми ги предлагат тънко и се чудя дали си струва.

    - Нов 5 - Кажете къде да намеря добра газостанция (за пропан-бутан), че купих една 155-ца с оригинална газова уредба.

    и т.н. ...
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    п.с. Вече вкарвам и втора без последствия
    Амин

    Венци ме разби с тая тема
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •