Results 1 to 10 of 10

Thread: роб до край на алфа ромео

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Севливво
    Posts
    7

    Default роб до край на алфа ромео

    Здравейте имам алфа 156 1.8 т.с. и това беше любов от пръв поглед.Купих я 2006г. и оттогава изпитвам истинско удоволствие от нея.Но както знаете не всичко е цветя и рози.И откъде да започна.след като я купих естественно сменям ремъци,ролки,масла,накладки и веднага след излизането от сервиза лампата на инжекциона светна.Оказа се че те горките не са и чували как се зацепва алфа.Това ми струваше колянов вал,биели,бутала и много ходене по мъките .След като събрах нужните части познайте,отидох пак при тях за ремонт.Но уви резулта беше същия.Моментално светна онази"гадна"лампа на инжекциона и след консултация,вече в друг сервиз,ми обясниха за какво иде реч.Тръгвам за столицата на сервиз,но на 167км.изгърмя двигателя и на буксир обратно до село Севлево.Постоя така близо 1 година и най-накрая се сдобих с щто годе евтин двигател.Монтирахме го и като се почна.....Смяна на съеденител,горна помпа на съеденител,машинка на предното стъкло,предни горни носачи,тампони на стабилизираща щанга,мека връзка на ауспуха.Засега това е всичко.А апропо някой можели да ми каже защо понякога нямам мигачи.Не си мислете че тези пречки ще ме накарат да сменя марката.следващият автомобил пак ще е алфа (дай боже алфа камал),защото няма по-сигурен и по-красив автомобил от алфа ромео.Ще се радвам ако някой ми помогне за проблема с мигачите.

  2. #2

    Default

    колега добре дошъл.тъй като виждам си пуснал две еднакви теми в два различни раздела - не е много препоръчително да го правиш.тъй като това е раздела за представяне на нови членове ти препоръчвам тук да качиш снимки на колата и някакво описание за самата кола, а в раздела на 156 да попиташ, ако имаш някакви проблеми с нея.общо взето е това.успех
    мене ме нема, в целата схема........

  3. #3
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Добре дошъл със здраве да си караш 156-цата,явно
    найстиана доста те е грабнала и ти харесва.
    Половината от проблемите и разходите обаче можеше да си ги спестиш,ако беше намерил и попаднал на читави майстори.
    Колегата Венци VFTI е от Севлиево и може да ти бъде полезен от към части и съвети относно Алфа Ромео.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  4. #4
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Добре дошъл във форума колега

    Наистина неприятно се е получило. Уви е трябвало по-рано да прочетеш форума...В Севлиево не случайно няма Алфа ромео(може би 3-4 броя)...моята лично не е стъпвала в сервиз в нашето село...Всъшност за малко бяха повече, но заради липсата на сервиз и нормални части, хората бързо ги продадоха


    Гледам имаш няколко темички и ще ти пиша в другата, а тази тема тук я използвай да сложиш малко хубави снимчици на твоята алфичка
    Last edited by VFTI; 27-12-2010 at 18:53.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #5
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Добре дошъл колега и дано мъките с ремонтите свършат.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by go4eto View Post
    Здравейте имам алфа 156 1.8 т.с. и това беше любов от пръв поглед.Купих я 2006г. и оттогава изпитвам истинско удоволствие от нея.Но както знаете не всичко е цветя и рози.И откъде да започна.след като я купих естественно сменям ремъци,ролки,масла,накладки и веднага след излизането от сервиза лампата на инжекциона светна.Оказа се че те горките не са и чували как се зацепва алфа.Това ми струваше колянов вал,биели,бутала и много ходене по мъките .След като събрах нужните части познайте,отидох пак при тях за ремонт.Но уви резулта беше същия.Моментално светна онази"гадна"лампа на инжекциона и след консултация,вече в друг сервиз,ми обясниха за какво иде реч.Тръгвам за столицата на сервиз,но на 167км.изгърмя двигателя и на буксир обратно до село Севлево.Постоя така близо 1 година и най-накрая се сдобих с щто годе евтин двигател.Монтирахме го и като се почна.....Смяна на съеденител,горна помпа на съеденител,машинка на предното стъкло,предни горни носачи,тампони на стабилизираща щанга,мека връзка на ауспуха.Засега това е всичко.А апропо някой можели да ми каже защо понякога нямам мигачи.Не си мислете че тези пречки ще ме накарат да сменя марката.следващият автомобил пак ще е алфа (дай боже алфа камал),защото няма по-сигурен и по-красив автомобил от алфа ромео.Ще се радвам ако някой ми помогне за проблема с мигачите.
    Проблема с мигачите ти е в релето,трябва да се свали и презапои
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Иииии сагата продължава...

    Днес ми звънна Гочето...еми неговата алфа за трети път свалят главата...Пак 2 криви клапана...Доколкото разбрах се е скъсала шпонката на зъбното колело, защото при предния ремонт някой не е завил болта хубаво...

    Съответно глава, нови клапани и затваряне... Оообаче колата е затворена след ремонта и "зацепена" без пети...Ииии сега колата неще да вдигне над 4хил об. и да се изфорсира Ииии най-вероятно като първа най-близка инстанция ще кацне при ОЕМ в Г.Оряховица, пък току виж някога тази кола влезе в движение без ядове
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ако са останали резби по нея ще я оправим
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Много жалко наистина ... заради такива майстори едно , че е пострадало реномето на марката , но и дори такъв запален фен не може да се наслади на автомобила си Дано бъде вкаран в час и да се вози безгрижно ...
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  10. #10
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Когато се ходи при хора, дето хал-хабер си нямат, резултатът е този ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •