Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Разочарование

  1. #1
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    32
    Posts
    340

    Default Разочарование

    За първи път съм измамен от форума! От колегата maikalal, продаде ми дизелова скоростна кутия вместо бензинова. Майстора, който ми прави колата го осъзна на 5тия ден или нещо ткова. Вече цяла седмица ходя по мъките заради него. Нека ти приседнат паричките, приятелю.
    Къде мога да се оплача във форума, нека всички да видят.
    Избоца ме 230лв., аз кутията ще я напасна, ще стане просто нервите никой няма да ми ги компенсира.
    Говореше по телефона и ме лъжеше, че било 1.4 16в 98г. а то се оказа от дизел свален.
    Бесен съм малко и съм подпийнал, извинявам се на модераторите, просто искам да знаят други от форума, мен ме прекараха поне за другите да има предупреждение. Благодаря предварително. Поправете ако има някакви нецензурни изрази но оставете смисъла.


    Според по-запознати от мен, 146 ТС 98 г. и ТС 2000 г. са с различни кутии.
    Та вместо продавача, вземи виж дали вината не е у майстора.
    Тегля катанеца...
    Last edited by morfius; 07-07-2011 at 12:29. Reason: клетви и заплахи...
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    За първи път съм измамен от форума! От колегата maikalal, продаде ми дизелова скоростна кутия вместо бензинова. Майстора, който ми прави колата го осъзна на 5тия ден или нещо ткова. Вече цяла седмица ходя по мъките заради него. Нека ти приседнат паричките, приятелю.
    Къде мога да се оплача във форума, нека всички да видят.
    Избоца ме 230лв., аз кутията ще я напасна, ще стане просто нервите никой няма да ми ги компенсира.
    Говореше по телефона и ме лъжеше, че било 1.4 16в 98г. а то се оказа от дизел свален.
    Бесен съм малко и съм подпийнал, извинявам се на модераторите, просто искам да знаят други от форума, мен ме прекараха поне за другите да има предупреждение. Благодаря предварително. Поправете ако има някакви нецензурни изрази но оставете смисъла.
    Какво се случи със твоята кутия колега че я сменяш,внимавай малко поинтересувай се има морги дават по 6м гаранция за втора употреба кутия или ако нещо не стане се връща...!
    Тази седмица купувах втора употреба кутия за форд галакси автоматик от софия за която платихме 1000лв,но си имахме предварителти уговорки ако нещо не се получи или кутията е скапана,но всичко си пасна и колата се движи.
    Last edited by morfius; 06-07-2011 at 02:51.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    За първи път съм измамен от форума! От колегата maikalal, продаде ми дизелова скоростна кутия вместо бензинова. Майстора, който ми прави колата го осъзна на 5тия ден или нещо ткова. Вече цяла седмица ходя по мъките заради него. Нека ти приседнат паричките, приятелю.
    Къде мога да се оплача във форума, нека всички да видят.
    Избоца ме 230лв., аз кутията ще я напасна, ще стане просто нервите никой няма да ми ги компенсира.
    Говореше по телефона и ме лъжеше, че било 1.4 16в 98г. а то се оказа от дизел свален.
    Бесен съм малко и съм подпийнал, извинявам се на модераторите, просто искам да знаят други от форума, мен ме прекараха поне за другите да има предупреждение. Благодаря предварително. Поправете ако има някакви нецензурни изрази но оставете смисъла.

    Аз всъщност не можах да разбера на каква кола се е счупила кутията и каква кутия са ти дали сега.
    Иначе по телефона не му ли звънна да му кажеш за какво става въпрос и ако сте се чули, той какво ти отговори?
    Закото по принцип има много измамници, но има и малка вероятност за грешка ( ако в тая морга имат 10 ск.кутии за италианки, не е невъзможно да стане грешка)
    Last edited by morfius; 06-07-2011 at 02:51.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Поредната ,,приятна" тема за четене.
    Поредното блестящо представяне на колега,май всеки е тръгнал печалба да гони и му дреме на к... за другия.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    ... Майстора, който ми прави колата го осъзна на 5тия ден или нещо ткова.

    Избоца ме 230лв., аз кутията ще я напасна, ще стане просто нервите никой няма да ми ги компенсира.
    ГоУем майстор, а как ще я напаснеш да ни обясниш?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    32
    Posts
    340

    Default

    Колата ми е 146 1.4 ТС 2000г. изчезна третата. Колата е рентакар и не мога да я давам така. Реших, че по интернет ще е най-бързо и редовно си пазаря от форума. Той ми я представи за 1.4 ТС 98г. аз мислех, че са еднакви до колкото съм наясно, но се оказа впоследствие, че кутията е от дизелова алфа. И моята кутия има пукнат корпус или нещо такова. Правил там някакви заварки и сега частите от дизеловата кола ще влязат в бензиновата кутия и така. Майстора го прави, аз не разбирам толкова
    Ще се наредят работите, но просто когато му се обадих той продължаваше да твърди че била 1.4 ТС 97,98 година хич не му пукаше. Каза ми че редовно сдтавали такива неща и нямал да върне кутията. Просто съм от Варна, иначе лошо му се пише. Не си струва да бъхтя 500км, да си прецаквам бизнеса и да правя коктейли и т.н. знаете как става!!! Айде отивам на работа, лека на всички !!
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    нищо чудно в тебе да е грешката. мисля че 2-те кутии се различават, но знаещите да кажат точно.
    едната е с код C.510.5.18.03 другата C.513.5.14.02 , и 2-те са за 1,4тс.

    ПП
    ето ти тема по въпроса
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=40754&page=2

    обърни внимание на тоя пост
    Значи на стария ТС скоростната кутия може без проблеми да се захване към новия ТС с тази разлика , че полуоските влизат в скоростната кутия по различен начин ... едните са с вътрешни карета другите влизат в деференциала и се мажат там ... и стартера има различни размери и също има една планка на скоростната кутия ( за тампона задния мисля , че беше ) дето е различна форма
    та мисля че не си измамен и няма от какво да си разочарован.
    Last edited by kolev; 06-07-2011 at 16:28.
    точка

  8. #8
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Колегата undy точно това се дразнеше.Въпросната личност има мнения само в раздела продава.Крайно време е някой да се намеси и такива да индивиди да не могат да публикуват в раздела продава.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    та мисля че не си измамен и няма от какво да си разочарован.
    Аз си мисля, че дори oTBpaTuTko да е допуснал такава грешка, търговецът трябва да приме обрано стоката и да върне парите. Като си купиш тениска без да я пробваш и ти се окаже голяма, обикновено отиваш и я сменяш за друга стока, че даже може и да я върнеш, стига да не си я повредил.

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да не прибързваме с тези истории щото после ще почнем да се делим и на такива които пишат само в общи приказки.
    освен това колегата е купил кутията от тоя търговец по простата причина че му е дал най-ниска цена, а не щото има постове.
    както и да е, мисля че грешката е в него. да си провери номерата на скоростите. друг е въпроса че търговеца не иска да я вземе.
    точка

  11. #11
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Ми да ви кажа честно и аз не бих я взел обратно,каква е гаранцията че купувача не е извадил от моята кутия частите които са му трябвали за неговата и да се пробва да я върне с довода че не става?
    Тук не познавам която и да е страна и не защитавам нито една от двете,мисля че ни е доста рано(в БГ)за такива покупки по интернет при положение че единия не знае какво продава,а другия какво купува(както е в много случаи).
    Просто ЛИЧНО МНЕНИЕ.
    Дано се разберете и тези теми да стават все по-малко.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  12. #12

    Default

    Медала винаги има две странни,не мисля,че търговията трябва да се обвързва с писането,ако търговците и купувачите са коректни, всички ще са доволни,дори Христос не е успял да изгони търговците от храма(разбирай форума).Има решение и всички го знаете- отиваш в спедиторската фирма отваряш поглеждаш и ако ти хареса плащаш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Това е отвратително.Човекът които продава много добре знае какво прави.Наи достоино би било да си вземе кутията обратно.Ако се смята за мъж а не ......

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    48

    Default

    и мен ме прецака друк колега от форума ,продаде ми спукана кутия.Ама се разбрахме да му я върна.И така вече 3 месец.

  15. #15

    Default

    Пиши ми ника да се прочуе и той.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •