Results 1 to 11 of 11

Thread: Болтове за глава - шпилки - 14мм?????

  1. #1

    Default Болтове за глава - шпилки - 14мм?????

    Понеже имам една лека драма с болтовете и главините, реших да сложа едни кадърни шпилки, по възможност 14 мм, колебая се още за размера на резбата......един голям умен от форума ми каза че шпилки от глава на жигула, или моствич са 14мм.......кофтито е че между главината и шенкела има не повече от 8-9мм разстояние и или трябва да ги прикапя с цеото, или да измисля някакъв друг начин за застопоряването им. Някакви идеи????
    Или други шпилки, болтове или прочее с твърдоста на тия дето се ползват за глави?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вземаш високоякостна шпилка със степен на якост 14.9, оксидирана и вземаш осигурител за резби (червен) мажеш цялата резба до където ще влиза шпилката и няма да имаш грижи.

    Въпроса е какви гайки ще сложиш Джантите имат конус в отвора.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    http://www.eurobolt.net/index.php?pa...gories&group=5
    Тука уж има нещо като компромисен вариант - 12х1.5, ако не ми излезе някакво решение може би ще взема някой от тия.......

    ---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    вземаш осигурител за резби (червен) мажеш цялата резба до където ще влиза шпилката и няма да имаш грижи.

    Въпроса е какви гайки ще сложиш Джантите имат конус в отвора.
    Стига бре, днеска скъсах шпилка дето беше заварена юнашки отзад цялата, не вярвам че някакъв уплътнител ще свърши работа......хем с една обикновенна тресчотка стягах, никога не прекалявам с стягането, редовно карам с недозавити болтове ако се заблея и завравя да ги дотегна контролно, а и имам паничаски страх от късане на резби......много ми се удава......
    Имам и някакво фешън локтайт лепило за лагери, 638 или нещо от сорта, мислех да бодна и него, но щом заварката не го устиска......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default .

    В Пловдив в магазина за японски авточасти(на площад Шахбазян) продават шпилки за главини.
    Кеф ти дължина,кеф ти стъпка,кеф ти лява или дясна резба.Отзад си имат шлиц,всичко е както си му е реда!Цената е 5 лева на шпилка + гайка(отворена,конусна).
    Ние за Берлината оттам взехме такива с обратна резба(трябваха ни само гайките за левите колелета).
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 31-12-2010 at 03:13.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  5. #5

    Default

    Пусни ми някакви координати, или нещо по бгмапс ако ти е възможно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Пусни ми някакви координати, или нещо по бгмапс ако ти е възможно......
    42.149458,24.755994
    пл. Александър Малинов
    В една много дълга извита кооперация строена на калкан на 10 парчета сигурно
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, не знам кой ти е подпалил фитила с високоякостните болтове, но хвани един стандартен и ще видиш, че съвсем не е толкова твърд, колкото тия за главите. От тях се изисква жилавост, а не твърдост. Тоя дето си го счупил е само потвърждение, че не трябва да ги заваряват. Особено твърдите. От заварката стават още по-твърди и още по-чупливи.
    Вземи, както ти препоръча колегата по-горе, стандартни болтове с шлици и ще си много по-доволен.
    И леко със стягането
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Ники днес обикалях из града и минавах покрай този магазин,та се сетих за теб.
    Влезнах,питах и имат 1000 вида шпилки с гайки(ф,стъпка,дължина,прави,обратни резби,плитки дебели основи)
    цени:5-6лв.(с гайките)
    магазина се казва motor top 1
    адресе е Пловдив площад Александър Малинов 3
    телефони:
    032 621 955
    032 621 956
    032 622 971
    032 621 957

    Ето и една примерна снимка на една 14-ка с дебела основа дето ми изкараха.
    P.S. И ти що не направиш като при старите Алфи - отдясно с прави резби,отляво с леви резби да се натягат в движение
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo 0054.jpg  
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 31-12-2010 at 03:15.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  9. #9
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Болтовете от главите на ЛАДА са с резба 12 * 1.25. Според мен може и без глава да останат, само че трябва да се третират с някакво лепило преди да се навият.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Ники днес обикалях из града и минавах покрай този магазин,та се сетих за теб.
    Влезнах,питах и имат 1000 вида шпилки с гайки(ф,стъпка,дължина,прави,обратни резби,плитки дебели основи)
    цени:5-6лв.(с гайките)
    магазина се казва motor top 1
    адресе е Пловдив площад Александър Малинов 3
    телефони:
    032 621 955
    032 621 956
    032 622 971
    032 621 957

    Ето и една примерна снимка на една 14-ка с дебела основа дето ми изкараха.
    Те за това говорех!
    Last edited by Kuker; 01-01-2011 at 04:15.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Ники днес обикалях из града и минавах покрай този магазин,та се сетих за теб.
    Влезнах,питах и имат 1000 вида шпилки с гайки(ф,стъпка,дължина,прави,обратни резби,плитки дебели основи)
    цени:5-6лв.(с гайките)
    магазина се казва motor top 1
    адресе е Пловдив площад Александър Малинов 3
    телефони:
    032 621 955
    032 621 956
    032 622 971
    032 621 957

    Ето и една примерна снимка на една 14-ка с дебела основа дето ми изкараха.
    P.S. И ти що не направиш като при старите Алфи - отдясно с прави резби,отляво с леви резби да се натягат в движение
    Ако някой ти каже че съм ти задължен - да му повярваш......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •