Results 1 to 11 of 11

Thread: Проблем със зареждането на гориво!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default Проблем със зареждането на гориво!

    Здравейте колеги,проблема го имам откакто взех колата,но досега не му обръщах внимание.Значи като зареждам на бензиностанция пистолета постоянно изключва,трябва да пускаш по малко гориво иначе прелива.Хубаво пускам по малко ама оня ден ми се наложи да го напълня от почти празен и направо се изкривих да седя леко наведен до колата щото го пълних 5 мин.(скъса ми нервите).Въпроса ми е няма ли отдушник тоя резервоар,би трябвало да има и къде се намира за да го почистя ако е запушен.Става въпрос за Алфата от подписа ,не за ладата(на нея немога да и смогвам на гориво камоли да ми го връща)Поздрави на всички, Весела и безаварийна нова година!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    гърлото е много криво, за това се получава така. трябва да уцелиш как да държиш пистолета. иначе съвременните коли нямат отдушник на резервоара.
    точка

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    гърлото е много криво, за това се получава така. трябва да уцелиш как да държиш пистолета. иначе съвременните коли нямат отдушник на резервоара.
    Как да нямат отдушник бе хора, луди ли сте, всяко нещо, било то и резервоар на кола, трябва да има място откъдето да излиза въздуха, когато се пълни с някаква течност, та било то и гориво. Всеки резервоар има отдушник, ще го намериш с малко повече внимателно оглеждане. Има вероятност да има вода или гориво в него, последствие от миене или препълване на резервоара и това да възпрепядства нормалното пълнене, Колкото до "кривито гърло" не съм компетентен...
    IKL

  4. #4
    започва да се пристрастява jorkodj's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    dupnica
    Posts
    65

    Default

    зарежда се без никакви проблеми само трябва да е под малко наклон пистолета някаде към 45 градуса , аз съм работил на бензиностанция близо 2 години и се научих как да я пълня до горе без да се кривя 5 мин. както е казал колегата, има и други модели коли на който резервоарите се пълнят по същият начин и тетака !!!!
    145 junior 1.4 16v 98
    KARANJETO E NAYKA !!

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by IKL View Post
    Как да нямат отдушник бе хора, луди ли сте, всяко нещо, било то и резервоар на кола, трябва да има място откъдето да излиза въздуха, когато се пълни с някаква течност, та било то и гориво. Всеки резервоар има отдушник, ще го намериш с малко повече внимателно оглеждане. Има вероятност да има вода или гориво в него, последствие от миене или препълване на резервоара и това да възпрепядства нормалното пълнене, Колкото до "кривито гърло" не съм компетентен...
    ми ей така колега, няма за да не отлитат бензинови пари в атмосферата. имаш един канистър с който двигателя смуче парите от резервоара и един клапан в капачката и това е.
    точка

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Аз горе долу свикнах да си я зареждам, но понякога на някои бензиностанции, бензинджиите дето пълнят не дават аз да си сипя и следователно се мъчат доста.
    Избора си е техен!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gorna Orqhovica
    Posts
    27

    Default

    На мен преди малко ми се случи това нещо и безанджията ми каза,че има клапа,която се е повредила и не позволява да се зарежда.......Не знам дали е така

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gorna Orqhovica
    Posts
    27

    Default

    А някой знае ли колко е резервата на резервоарът на 146-ца?

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    А някой знае ли каква е твоята 146-ца?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gorna Orqhovica
    Posts
    27

    Default

    Алфа ромео 146 боксер. 1.6 бензин 103 к.с.

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Резервоарът ти е 51 литра, резервата е 7-8.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •