Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Информация за DCOE

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Ruse
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    в краен случай хартиена гарнитурка със червено силиконче ... малко лайняна работа но понякога спасява положението
    И става неочаквано добра комбинация
    Нещо като яйца,локва и кал

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Ruse
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Ако сте послушни ще ви кажа откъде да си купите клингерит на метър
    Ама наистина ли ша ни кажеш

  3. #18
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    До нас има един магазин за лагери, семеринги, ремъци и т.н. Продават различни видови клингерит с различни качества на големи листове и режат и парчета на метър. Аз съм си накупил и си режа гарнитури всякакви. Иначе аз не бих сложил никакъв силикон където има бензин. Разтваря се и после става на сополи и затлачва всичко що е отвор и бензина минава от там. Поне такъв е моят горчив опит.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #19

    Default

    има силикон устойчив на органични разтворители ... пък и бахти гарнитурата и уплътнението където ще се накваси със бензин

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default

    така донякъде се изясни проблема с течовете на бензин

    аз имах книжка за настройка на вебер 45ца, но се оказа че има разлика

    по старите версии на 45ците са с месингови поплавъци, а новите са от пласмаса и съответно има разлика в настройката - моите са от новия тип, а книжката ми е за месингови поплавъци

    за гарнитурите съм наясно, че мога да използвам клингерит на метър но от много време не бях виждал някъде да продават, а и не се е налагало да търся

    има също така 2 типа закрепване на самите карбуратори върху колекторите, дебели клингеритови гарнитури или с гумени пръстени
    а тук при разни състезатели съм виждал нещо съвсем различно гумени подложки които хем уплътняват карба към колектора хем играят ролята на демпфери причината е че е имало случаи да се откъсва поплавъка от вибрациите

    една от причините които ми пречат да настроя карбураторите е че съм доста голям вал и колата практически няма ниски, а в всички книжки се минава през фаза за настройка при ниски об. - мисля си че може би правилен подход е да монтирам карбураторите на стандартен мотор да ги настоя и след това да ги прехвърля на мотора с големия вал където вече финно да се доизпипа настройката

  6. #21

    Default

    съвсем нормално е да имаш проблеми с ниските ... 45 са големи по принцип за твоя мотор + "широкия" вал усложнява допълнително

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    съвсем нормално е да имаш проблеми с ниските ... 45 са големи по принцип за твоя мотор + "широкия" вал усложнява допълнително
    напротив не са големи - жигльори, дифузьори и тн излизат горе долу за моите кубици, а и все пак тия карбове произлизат от МТХ 1600 така че досега са си хранили прекрасно сгъстен 1600 мотор

    явно прибързах с монтажа преди да съм минал разработка
    защото през това време не мога да си позволя форсажи и прочие за да видя как хранят в средни и високи об.

    П.С. вече ги свалих да ги прегледам и монтирах стандартния вебер докато мине разработката...

    осезателно се промени работата на мотора освен това се оказа че въпреки големия вал подхвата започва доста по ниско с двойните отколкото с 1чен - тоест колата е с по стабилни об с двойните карбове...
    също така няма чак такова изразено изчистване с двойните докато с 1чния направо съм в "дупка" под 3000

    намерих и начин да поръчам комплекти жигльори от UK - да имам опция за настройка и така

    и все пак питането ми за майстор остава

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •