Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Информация за DCOE

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default Информация за DCOE

    Колеги имам нужда от помощ

    криво ляво новия мотор е факт , но имам сериозни проблеми с настройката на двата Вебера

    Бихте ли споделии информация, книжки всичко което би ми помогнало като материал да се самообуча как да процедирам...

    съответно имате ли майстор който е специалист и може да помогне също

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    АЛЕКС!!! Ама вземи си чети тя личните съобщениия Ама много ти се мОлА!
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Ruse
    Posts
    27

    Default Re: Информация за DCOE

    Quote Originally Posted by alexma3x
    Колеги имам нужда от помощ

    криво ляво новия мотор е факт , но имам сериозни проблеми с настройката на двата Вебера
    Що първо не почнеш да събираш информация за регулиране на клапани , затягане на разни болтчета и гайки пък Weber-ите ги остави за по после в проекта си за настройка

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    VOLUMAX, мотора на Алекс е "Ладов" с поставени двойни карбуратори Имах си аз точно той да не знае на изуст луфтовете на клапаните и т.н. За това основно има нужда от помощ за карбовете.
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    VOLUMAX, мотора на Алекс е "Ладов" с поставени двойни карбуратори Имах си аз точно той да не знае на изуст луфтовете на клапаните и т.н. За това основно има нужда от помощ за карбовете.
    венцо мисля 4е волумакс мноо добре знае за кво стаа дума и изказването му е на 100% сериозно и аз го подкрепям дори не може да се биеш у гърдите 4е си праиш сам ево лада и т.н. а да пускаш подобна тема щом може да си напраи мотор начи е маистор и не го бърка да го и настрои тоя мотор

  6. #6
    Запален алфист Слав's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София/Перник
    Age
    38
    Posts
    207

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    Quote Originally Posted by Venci
    VOLUMAX, мотора на Алекс е "Ладов" с поставени двойни карбуратори Имах си аз точно той да не знае на изуст луфтовете на клапаните и т.н. За това основно има нужда от помощ за карбовете.
    венцо мисля 4е волумакс мноо добре знае за кво стаа дума и изказването му е на 100% сериозно и аз го подкрепям дори не може да се биеш у гърдите 4е си праиш сам ево лада и т.н. а да пускаш подобна тема щом може да си напраи мотор начи е маистор и не го бърка да го и настрои тоя мотор
    След като е помолил за помощ значи го бърка.И не виждам защо се пените един друг, вместо да помогнете на човека.Ако не можете поне не се заяждайте!

    == Lancia Delta == 1.6 ІІ i.e. - тоталка
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default Re: Информация за DCOE

    аз информация за тези неща имам и съм наясно с повечето...въпроса е че правя такива работи които не ги пише по-книгите, няма данни за тях и всеки се прави на велик не казва, евала му правя на Шишко,че ми помага и с информация и физически...но пак повтарям това което го правя не го пише по книгите, а и малкото материали писани за тунинг на двигатели /ладови/ не навлизат в детайли, които са важни за мен...

    не разбирам защо така ми се нахвърляте просто помолих са помощ, нито съм ви карал насила нито нищо...

    да бия се в гърдите, че правя ево лада защото само аз знам какво ми коства това и как го постигам - и се гордея с това...защото наистина се уча и я правя за разлика от стотици пишещи всезнайковци по форумите

    вас специално момчета ви уважавам именно за това което сте правили и правите, но нека уважението е взаимно - може да не съм постигнал колкото вас, но това незначи че труда и усилията ми са вятър работа...

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default Re: Информация за DCOE

    тези карбуратори са нещо ново за мен дали съм майстор или не - не важно в случая - никой не се ражда знаещ всичко

    целия проблем е не толкова с настройката и синхрона на карбовете, а с това че въпреки регулирането на пластинката за поплавъковите камери единия карб тече през гарнитурата където контактува с колекторите, незнам какво да правя още ли да регулирам нивото или да търся начин да измеря и намалям налягането след бенз помпа.

    правих какво ли не синхронизирах двата карбуратора /имам уреда/, променях няколко пъти настройката на винтовете за празен ход
    колата работи прилично, но проблема с теча си остава

    отделнно в часта с стартовата с-ма пак сълзи бензин, гарнитурите изглеждат наред, но и да исках да купя нови няма, няма и от къде да закупя жигльори - взех назаем едни по малки горивни също проблема с теча си остава

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    не се отказваи само има още доста път да минеш доде се получат нещата и никои не ти се нахвърля всичко което ти е написано от мен и волумакс е истината така че няма място за сърдене

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default

    нито се сърдя нито съм тръгнал да се отказвам, просто имах конкретно питане и очаквах конкретни отговори... а получих...

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by alexma3x
    нито се сърдя нито съм тръгнал да се отказвам, просто имах конкретно питане и очаквах конкретни отговори... а получих...
    толкова ти стига засега ако искаш още лесно е

  12. #12
    Запален алфист Слав's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София/Перник
    Age
    38
    Posts
    207

    Default Re: Информация за DCOE

    Quote Originally Posted by alexma3x
    отделнно в часта с стартовата с-ма пак сълзи бензин, гарнитурите изглеждат наред, но и да исках да купя нови няма, няма и от къде да закупя жигльори - взех назаем едни по малки горивни също проблема с теча си остава
    Колега, пробвай да си изрежеш гарнитури от някой сходен материал.Продават се такива плоскости във всяка железария или просто попитай някой твой познат, който работи в производствен цех.
    Налагаш отгоре старата гарнитура и режеш по нея!

    Успех с начинанието!

    == Lancia Delta == 1.6 ІІ i.e. - тоталка
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

  13. #13

    Default

    в краен случай хартиена гарнитурка със червено силиконче ... малко лайняна работа но понякога спасява положението

  14. #14
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    в краен случай хартиена гарнитурка със червено силиконче ... малко лайняна работа но понякога спасява положението
    Е и ти му даде акъл та маааани ... Най-добре е колегата да си намери по-дебеличък клингерит, или азбестово тънко платно, да заравни лягащите плочи и да реже здраво. Правил съм го на карбуратори на японка и се получи.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  15. #15
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ако сте послушни ще ви кажа откъде да си купите клингерит на метър
    Alfa Romeo 75 24V

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •