Results 1 to 15 of 15

Thread: Какви Ремъци и ролки ще ми препоръчате?. 145 1.3 боксер

  1. #1
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default Какви Ремъци и ролки ще ми препоръчате?. 145 1.3 боксер

    Моля ви,кажете какви ангренажни ремъци и ролки да сложа.Предлагат ми ремъци "Гей ко"34лв комплект,други някакви 34лв комплект и трети по 56лв комплект, а ролките варират от 27 до 70 лв. едната.На едно място ми искат 100лв за смяната като щели да свалят маската и радиатора,на друго място 40-50лв.Направо се шашнах.И друго да питам-трябва ли да свети таблото там където са копчетата за парното,щото мойто не свети,на другите места свети.



    ============================================
    Умолявам всички да си кръщавате темите смислено и изчерпателно.
    За наше удобство е! За да може някой каквото търси
    (сега или след 4 месеца) да го намира лесно, а не да се лута и да отваря всяка тема да види за какво става въпрос.

    pooh
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  2. #2
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Значи за ремъци най-добре GATES и Пирели според мен.
    Ролки SKF.Малко са скъпи,но SKF си е SKF
    За работата вече зависи от майстора,но радиатора не се сваля.
    Така или иначе всеки сам си решава,но аз бих ти препоръчал тези неща-все пак не става дума за някакъв си консуматив,а за ангренажни ремъци.
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    предполагам си имал в предвид DAYCO, по принцип такива се монтират при първично вграждане на автомобила
    като можеш да си купиш само ремък а за доста коли се предлага комплект от ангренажен ремък и всички необходими ролки при смяната

    относно смяната наистина е по удобно да се свали маската, чак за радиатора е малко пресилено(а какво ще правят ако имаш и климатичен радиатор)
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    34

    Default Re: Какви Ремъци и ролки ще ми препоръчате?. 145 1.3 боксер

    Na moita alfa kupih remaci QH za6toto nemojah da nameria DAYCO.Kogato maistora svali starite te biaha DAYCO i ne biaha mradnali no vse pak za da sam siguren gi smenih.Kogato razpitvah za remaci edni kazvaha 4e GATES sa palni bokluci a drugi kazvaha 4e sa Mercedesa na remacite i zatova se otkazah ot GATES.
    I vse pak DAYCO sa nai-dobri

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default Re: Какви Ремъци и ролки ще ми препоръчате?. 145 1.3 боксер

    Quote Originally Posted by Mitko Tenov
    Na moita alfa kupih remaci QH za6toto nemojah da nameria DAYCO.Kogato maistora svali starite te biaha DAYCO i ne biaha mradnali no vse pak za da sam siguren gi smenih.Kogato razpitvah za remaci edni kazvaha 4e GATES sa palni bokluci a drugi kazvaha 4e sa Mercedesa na remacite i zatova se otkazah ot GATES.
    I vse pak DAYCO sa nai-dobri
    да но ако е пишело ДАЙКО то са били сменяни преди това
    на оригиналният ремък пише Фиат или Ланчия или Алфа Ромео
    на оригиналните ремъци дори не пише и характеристиките има, като колко зъба са и каква широчина, пише само номера им като резервна част
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default rolki i remazi

    Kolegi,ne znam vie kakvo mislite,no v BG ni6to njama kato horata v magazinite-nito SKF e SKF, nito DAYCO e Dayco ili kakvito prodavat v Al.Auto-PIRELLI.PIRELLI,ama drug pat!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default Смених ги.

    Вчера смених ангр. ремъци и ролките.Препоръчаха ми ремъци "Фленор" и ролки "Бреса",щото "Дайко" и "СКФ" имало голяма вероятност да са произведени в Турция.За цялата работа-130лв с труда.За свещи ми казаха ,че са 3-полюсни,а във форума прочетох,че са 4-ри полюсни и не знам какви да сложа.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    кой ти ги препоръча и ролките са бреда
    ззащото това е едно от най ефтините решения на пазара в момента, и въпреки че са немски по етикети им нямам много доверие(поне за ангренажни ремъци де)юма ако си се минал вече е свършено

    за боксерите съм чувал че свещи е най добре golden lodg ако се пишеше така може и да греша

    отиди в магазина на T&N на оборище и кажи че си от клуба ще ти направят и малка отстъпка
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  9. #9
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default offtopic

    ee che tija tam pichove pravjat li otstupki ???
    ihhh predi malko pazaruvah
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #10
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default След дъжд качулка

    Препоръчаха ми ги в магазина,имаха Дайко,Фленор и Изоран, май че така се казваше.А относно свещите,не съм от София, а от Варна и не знам тук дали в някой магазин ще направят отстъпка/ много ли са скъпи?/.Какво значение има 3 или 4 полюса са и каква марка са,нищо не разбирам
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    дайко са си дайко, исоран-а са турските заводи на пирели

    за свещи намери адреса на Александърауто във Варна
    специално за боксера съм чувал и аз че най добре е с 4 полюсни
    и то предимно голдън лодж
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  12. #12

    Default

    Александър Ауто във Варна няма!
    Но мога да ти препоръчам къде да отидеш
    Ауто Мото Център, на Битоля 15 се намира
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    67

    Default леле малеееееее

    колега ако искаш мога да ти пратя свещи Golden Lodge 25HL 4броя по 5лв. с куриерска фирма ЕконтЕкспрес ако те устроива ми напиши адрес? А за ремъците наи-добрите са Gates , Dayco ,за ролките не съм убеден че има разлика в качеството само в цената ,има и само ролки без основата за твоя мотор и са по 8лв да знаеш за другата смяна.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default Ремъци,ролки,свещи

    za remucite kakvo da vi kaja 15 lv ediniq struvashe i beshe flenor ne go znam kato kachestvo no euro07 rabotqt sus tqh i kazaha 4e e prekrasen. za rolkite ednata mi izleze 25lv. a drugata beshe poruchkova ot neznam si kude i stupa na 45 lv. puk za smqnata na vsi4ko mi vzeha 70 lv poveche nqma smisul da se davat za smqnata. v momenta se 4udq kakvi sveshti za vzema i dali ima sushtestvena razlika m/u 1 poliusni i 4 poliusni po katalog na shampion gi davat ednopolusni a moite sa 4 polusni 25HL kolata e 1.3 146


    ========================================
    ========================================
    за ремъците какво да ви кажа 15 лв единия струваше и беше фленор не го знам като качество но euro07 работят със тях и казаха че е прекрасен. за ролките едната ми излезе 25лв. а другата беше поръчкова от незнам си къде и стъпа на 45 лв. пък за смяната на всичко ми взеха 70 лв повече няма смисъл да се дават за смяната. в момента се чудя какви свещи за взема и дали има съществена разлика м/у 1 полюсни и 4 полюсни по каталог на шампион ги дават еднополюсни а моите са 4 полюсни 25ХЛ колата е 1.3 146

    Кирилицата в този форум Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА !!!!!
    Алфа ромео 146 1.3 боксер 90 коня 95 година

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    ДА ЗА КИРИЛИЦАТА ПРАВИЛНО и колега гледай малко тази тем е на повече от година
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •