Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Много трудно пали под 0 градуса 156 1.9 JTD

  1. #1
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default Много трудно пали под 0 градуса 156 1.9 JTD

    Здравейте колеги от няколко дни получих проблем с паленето когато падне под 0градуса пали на 4-5 път днес на -8 запали на десетия път и то при бая въртене.Незнам как да го обясня но като въртя сякаш запалва но държи около 200оборота което не е достатъчно нали и като върна ключа гасне така няколко пъти докато не си запали.Запали ли един път после няма ядове с паленето а и мотора си бачка перфектно равномерно без колебания.Свещите си работят и 4-те релето също работи.Днес бях на диагностика и нищо съществено даде грешки на ЕГР и то по точно соленоида който го управлява и дебитомера ми неще дасе връща в стойности.Като запаля показва 2,9(някаква единица не я видях каква е като дам газ се качва до около 500-600 и там си остава него ще си го сменям ама няма да е той проблема с паленето .Някой може ли да даде идея от какво може да е непаленето.
    Става въпрос за колата от подписа
    156 1,9JTD 2000

  2. #2
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Позапекла нафтичка от хладинката?
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  3. #3

    Default

    На коя бензиностанция зареждаш и каква нафта?
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    абе горивото си е качествено не е от бенз но си слагам и газ за осветление вътре 1към20 незнам дали е правилно но казват че влияела добре газта ама пак може да е от него да взема да му ръгна някоя хубава добавка ама каква да е тя миналата година карах със същото гориво и на -25 нямах ядове ама май имах слагани и добавки
    156 1,9JTD 2000

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    абе горивото си е качествено не е от бенз но си слагам и газ за осветление вътре 1към20 незнам дали е правилно но казват че влияела добре газта ама пак може да е от него да взема да му ръгна някоя хубава добавка ама каква да е тя миналата година карах със същото гориво и на -25 нямах ядове ама май имах слагани и добавки
    Я виж как хубаво си отговаряш сам на въпроса...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Сега вземи я почерпи със скъпа нафтичка, ръгни и вътре една добавка на "Лики Моли" за комънрейли и спри да и слагаш тези бльоди колкото и "качествени" да са, щот ако питаш колко струва една дюзичка ум ще ти зайде
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Я сподели,кага за последно и е сменян горивният филтър?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Може и от свещи да пали трудно първият път.
    Момчето е написало, че след първото палене няма проблем, което означава, че филтърът и нафтата може да се изключат.
    Според мен има проблем с подгряването - свещи, буксите към тях, реле.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Момчето е написало и че тамън да се "разгори" и угасва - това означава липса на достатъчно гориво или налягане на същото, а това би могло да означава зле работещи дюзи
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Може и от свещи да пали трудно първият път.
    Момчето е написало, че след първото палене няма проблем, което означава, че филтърът и нафтата може да се изключат.
    Според мен има проблем с подгряването - свещи, буксите към тях, реле.
    Само ще споделя,че ми е време за смяна на масла,филтри и т.н. и от около месец при първото палене се "замисля" първо и после пали.После цял ден няма проблем.Карам само с нафта на "Еко" и зимата слагам добавка на "Кастрол" по-малко.Сигурен съм,че няма проблем с колата.Изводите си ги направете сами.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11

    Default

    Хвърлих боба и залагам на лош дизел...

  12. #12

    Default

    Колегата така и не каза с какво гориво кара.Пробвай наистина с качествено гориво.Примерно започни да зареждаш на една и съща бензиностанция но не бензин а нафта Като зареждаш нафта й слагай една хубава добавка и това е.А мен нещо ме озадачи което каза инициатора на темата.Какво значи ,,.....на -25 нямах ядове ама май имах слагани и добавки"
    Или имаш или нямаш добавки нали ти си подържаш колата.Не знаеш ли какво й слагаш или я кара и някой друг или зареждаш от ОМВ или друга бензиностанция която зарежда дизел директно с добавки.За да изчистиш този въпрос първо може да споделиш пред себе си за какво става въпрос.Поздрави и наиситна тръгни първо с по простичките работи като качествено гориво.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Решение на задчата:
    - това за газ за горене като добавка против замръзване наистина става, но при Ифа,Голф 1 , Пежо 404 ....
    - задължително направи проверка на подгряващите свещи една по една и евентуална подмяна на изгоряла
    - нормална нафта от бензиностанция ,а не от тубите на добрия приятел с камиона или дизеловия локомотив
    - задължително добавка - Кастрол ,Лики Моли ,Бардал и т.н.
    Last edited by krasy k; 30-12-2010 at 22:44.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  14. #14
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    така като за начало да поясня пак свещите работят перфектно -релето също значи не са проблем.А за паленето миналата година на -25 немога да кажа мога ли да знам какво съми сипвал тогава по него време и слагах и двутактово масло и газ и добавки и какво ли още не филтъра е сменен преди около 1000км и той не е пусках нафта отдолу ако имаше вода да е излязла но ме притеснява повече отговора на колегата за дюзите и то по точно за разпръсквачи си мислех и аз,май ще се ходи на помпаджия да замери излишната нафта колко е.Благодаря ви колеги за отговорите тази вечер и сложих добавка на лики моли и утре ще видим резултата дай боже да е добър.

    ---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

    така искам и за друго да ви питам на диагностиката ми излезе че дебитомера ми не работи правилно и ЕГР контролера това което пуска вакуума.Смених контролера със същия като моя нали работи си оваря клапана нооооооо колата стана трабант до 3600оборота едва върви и после полита както трябва това на какво се дължи и тоя клапан кога трябва да отваря и кога да затваря някой може ли да ми пообясни малко по подробно.
    156 1,9JTD 2000

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Пич щом казваш , че свещите и релето ти работят най-вероятно ти е блокирал ЕГР-клапана или по -скоро яко заяжда от насъбраните сажди.Просто трябва сваляне , чистене и после се обади пак , че да почерпиш!!!Тия диагностики дето , нищо не ти показват или ти показват няколко неща говорят само , че хората които ги правят освен да прочетат грешката нищо не разбират за причината която ги поражда.То не е само да прочетеш грешката , а и да ти е ясно за каква повреда иде реч.Виж това го могат единици , а не "майсторите" дето те карат да смениш половината кола докато налучкат нещо. Пробвай това и после пиши.Аз залагам на ЕГР-ра.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •