Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: Много трудно пали под 0 градуса 156 1.9 JTD

  1. #16

    Default

    Залагам на дебитомер.Моя когато беше тръгнал да си заминава ,реших даго почистя.Няма да изпадам в подробности но метода беше изпитан.И имах точно този проблем .Дуржи прекалено ниски обороти и палеше от втория третия път.След това икакви проблеми .Само когато е изтинала.Това беше три дни и след това и купих нов дебитомер оригинален и до днес намам проблеми.Трета година.Пробвай да го изключиш и виж ефекта.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  2. #17
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Пич щом казваш , че свещите и релето ти работят най-вероятно ти е блокирал ЕГР-клапана или по -скоро яко заяжда от насъбраните сажди.Просто трябва сваляне , чистене и после се обади пак , че да почерпиш!!!Тия диагностики дето , нищо не ти показват или ти показват няколко неща говорят само , че хората които ги правят освен да прочетат грешката нищо не разбират за причината която ги поражда.То не е само да прочетеш грешката , а и да ти е ясно за каква повреда иде реч.Виж това го могат единици , а не "майсторите" дето те карат да смениш половината кола докато налучкат нещо. Пробвай това и после пиши.Аз залагам на ЕГР-ра.
    клапана си работи чува се но както казах със сменения контролер скойто пък колата окуця значи проблемите ми са два наистина неработещ контролер на ЕГР и дебитомер най вероятно е заминал когато влязох в една доста дълбока вода около 1м и мотора се напълни нали водата е минала през дебитомера и най вероятно тогава се е скапал лошото е и друго ама на друга кола несъм проверявал напрежението на буксата на контролера не е 12в а е 6в трябва и това да видя но така или инъче трябват дебитомер и контролер на ЕГР.
    156 1,9JTD 2000

  3. #18
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    По темата, моля споделете мнение, дали лятно масло в двигателя може да е причина за описаните симптоми през зимата?
    Last edited by Kiber; 31-12-2010 at 09:54.
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  4. #19
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    клапана си работи чува се но както казах със сменения контролер скойто пък колата окуця значи проблемите ми са два наистина неработещ контролер на ЕГР и дебитомер най вероятно е заминал когато влязох в една доста дълбока вода около 1м и мотора се напълни нали водата е минала през дебитомера и най вероятно тогава се е скапал лошото е и друго ама на друга кола несъм проверявал напрежението на буксата на контролера не е 12в а е 6в трябва и това да видя но така или инъче трябват дебитомер и контролер на ЕГР.
    А като се съмняваш в дебитомера откачи го и покарай без дебитомер за да видиш ако проблема е от него ще го разбереш по вървенето като го разкачиш.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #20
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    ами то какво да се съмнявам аз го разкачах снощи ама май нямаше разлика но на диагностиката показва че в началото е на 2,9мерни единици като подам газ отива на 500 и там си остава не връща и майстора каза че все едно карам постоянно на 3000-3500 оборота но с новия контролер и без дебитомер и с него все същата куца работа разтоварва постоянно
    156 1,9JTD 2000

  6. #21
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Kiber View Post
    По темата, моля споделете мнение, дали лятно масло в двигателя може да е причина за описаните симптоми през зимата?
    Уточни какво разбираш под "лятно масло" ?
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #22

    Default

    Е под лятно масло сигурно ще има предвид по гъсто 10w40 или 15w40...Ако е така може да окаже влияние, но аз не мога да разбера на JTD-то защо слагате масло различно от 5w40?
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #23
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Е под лятно масло сигурно ще има предвид по гъсто 10w40 или 15w40...Ако е така може да окаже влияние, но аз не мога да разбера на JTD-то защо слагате масло различно от 5w40?
    точно това имах предвид.

    някои обслужват колата с масло по принципа

    тъмно пиво - зимата
    светло - лятото
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  9. #24
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Колата 105к.с. ли е?
    Ако е просто затапи ЕГР-а и спри да мислиш за него.......... както са направили повечето колеги.......... Има достатъчно писано по форума за това как и къде......
    И най-лесното според мен като за начало е да пробваш с друга нафта.
    Това, че миналата година е била в ред не означава, че и сега може да е така..........
    Газта и маслото няма какво да навредят на колата...........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #25
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Колата 105к.с. ли е?
    Ако е просто затапи ЕГР-а и спри да мислиш за него.......... както са направили повечето колеги.......... Има достатъчно писано по форума за това как и къде......
    И най-лесното според мен като за начало е да пробваш с друга нафта.
    Това, че миналата година е била в ред не означава, че и сега може да е така..........
    Газта и маслото няма какво да навредят на колата...........
    сипах друга нафта снощи от омв ама днес сутринта пак същата работа.Май ще се окаже помпа или дюзи незнам .ТРябва да замеря излишното гориво и ще се разбере
    156 1,9JTD 2000

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Kiber View Post
    точно това имах предвид.

    някои обслужват колата с масло по принципа

    тъмно пиво - зимата
    светло - лятото
    Такива работи няма и лято и зима Agip 5W40 Turbo Diesel Evolution
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #27
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    то отведнъж няма да стане.Все едно аз цяла година да те наливам с вода от канала и после да ти дам една минерална и да чакам, да ти светят очите....

    Просто трябва да се научите, че коли, дето им се запушват разни чарколяци от естествената мазнотия по пръстите, не вървят с нафта за трактори, комбайни и други селскостопански и тежкотоварни машини...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #28
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Оооо... вървят вървят.
    Те новите трактори и комбайни моторите са им по технологични от нашите.
    С бившия ми Фиат 1.9жтд съм го пробвал лично това - само гръцка нафта маркирана и никакви проблеми не съм имал. Нито добавки, нито масло, бензин и т.н. съм сипвал.
    И сега бих сипвал, ама няма...
    Колегата дето пали трудно - не прочетох дали си сменял скоро въздушния филтър?
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #29
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    клапана си работи чува се но както казах със сменения контролер скойто пък колата окуця значи проблемите ми са два наистина неработещ контролер на ЕГР и дебитомер най вероятно е заминал когато влязох в една доста дълбока вода около 1м и мотора се напълни нали водата е минала през дебитомера и най вероятно тогава се е скапал лошото е и друго ама на друга кола несъм проверявал напрежението на буксата на контролера не е 12в а е 6в трябва и това да видя но така или инъче трябват дебитомер и контролер на ЕГР.
    A след като си минал през водата имаше ли поражения или някаква промяна в работата на двигателя?
    Дебитомерът ти едва ли е заминал от водата, по-скоро му е било дошло времето. Не е той причината за трудното палене.
    Едва ли става дума и за подгревни свещи. Аз в момента съм с поне една изгоряла и разлика в паленето сутрин няма никаква спрямо топлите дни.
    Щом не може да вдигне обороти и гасне, обърни внимание дали мирише на сурова нафта от ауспуха или по-скоро не мирише на нафта.
    Имаше един прост тест на дюзите, където в по едно шишенце се мери колко е обратната нафта за всяка дюза и по това се съди за работата й.
    На първо време смени горивния филтър и кажи дали има разлика.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Ч.Н.Г на всики.
    Колега затапи ЕГР-а с ламаринка, изключи дебитомера за да си сигурен, че нямаш проблем с тях. Щом на дисгностика не ти показва грешка свързана с налягането в рейла, значи не би трябвало да имаш и проблем с нафтата.
    За да не се пишат още 20 поста за гориво..... виж при палене какво е налягането в рейла. На мен ми се струва, че имаш проблем в регулатора. Не е лошо да направиш един клип как пали.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •