Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: Много трудно пали под 0 градуса 156 1.9 JTD

  1. #31
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Здравейте и за много години на всички.Днес след направения тест на дюзите с излишната нафта резултата е
    1цилиндър=35мл
    2цилиндър=35мл
    3цилиндър=50мл
    4цилиндър=36мл
    това е за период от 5минути теста е направен 3 пъти като разлика в излишното гориво от тестовете нямаше еднакво беше.Кажете сега къде е проблема 3дюза или 1,2,4
    156 1,9JTD 2000

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    Здравейте и за много години на всички.Днес след направения тест на дюзите с излишната нафта резултата е
    1цилиндър=35мл
    2цилиндър=35мл
    3цилиндър=50мл
    4цилиндър=36мл
    това е за период от 5минути теста е направен 3 пъти като разлика в излишното гориво от тестовете нямаше еднакво беше.Кажете сега къде е проблема 3дюза или 1,2,4
    Да, третата дюза! Разликата за излизашната нафта трябва да бъде еднаква от всичките дюзи и тук ясно се вижда че третата дюза е заминала!
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #33
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    ами предлагат ми някакво чистене с някакъв препарат нали с машина дето го пречиствала колата работи един час само с този препарат и резултатите били добри само незнам моята дюза запушена ли ще е какво и дали ще има смисъл от това почистване и ако не разпръсквачи ли трябва да сменям ако е така би трябвало и 4-те да сменя да са еднакви
    156 1,9JTD 2000

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Тук ясно се вижда, че трета дюза има завишено количество на обратното гориво, но това не доказва, че трета дюза не работи както трябва. Карал съм дюзи които имаха по 15мл обратно гориво за минута и двигателя работеше като часовник, имам и дюзи които връщат по 5-6мл за минута и въобще не работят като хората. Така, че за мен този тест нищо не показва, освен, че може да има повече износване, но обратното гориво не зависи само от износването.

  5. #35
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    ами как да разбирам сега единия казва че е проблем другия казва че може да не е
    156 1,9JTD 2000

  6. #36
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    ами как да разбирам сега единия казва че е проблем другия казва че може да не е
    Ха, ами нали затова е форум - всеки да се изкаже?!?

    Там, дето ти ги мериха - какво казаха по въпроса?

  7. #37
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    аз сам ги мерих.Сега взех една добавка на лики моли специално за инжектори и отивам да видя какво ще стане колата трябва да работи само с добавката ,и ще видим какво ще стане
    156 1,9JTD 2000

  8. #38
    започва да се пристрастява tanatana's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    38

    Default

    и моята така беше, въртеше по 2 минути, но като смених акумулатора и пали лесно
    бавно е въртял
    AlfaRomeo 156 1,6 бензин 120 коня, 1999 година

  9. #39
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default



    ---------- Post added at 01:13 ---------- Previous post was at 01:10 ----------

    ами абонатите на "туба Колонка" страдат от дюзи! И мен ме блазнят с нафта от БДЖ някой локомотив на 1,60 при положение че на бенз. е 2.33лв но няма как да си го причиня това. Колко пари ще спестя за година две с разлика от 73 ст. като харчи 6 литра. А и тия евтини дюзи едва ли ще избие икономията. Колата беше нов внос на вън такива изцепки като нашите няма и аз карам само с ОМV и проблеми няма .. Абе хора незабравяйте че карате Комън Реил а не ТДИ ... това не са голф 2 или 3 или 124-ка
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  10. #40
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Само една подробност, на БДЖ е една от най-добрите нафти!!! Корабна никога.
    Преди месец станах свидетел на такъв тест за дюзи на една колица, и дюзата която пускаше повечко я смениха, демек дюза 3 при теб.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Преди месец станах свидетел на такъв тест за дюзи на една колица, и дюзата която пускаше повечко я смениха, демек дюза 3 при теб.
    Заради този тест съм дал 2к лв и накрая отидох и си купих 5 нови дюзи. Има си стендове за тестване на инжектори. Пак ви казвам, че инжектора може да връща 5мл за минута и да не работи както трябва.
    Това, че инжектора на колегата е със завишено връщане не доказва, че проблема е от него. Ако проблема е от него, ще губи налягане в рейла........................

  12. #42
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post


    ---------- Post added at 01:13 ---------- Previous post was at 01:10 ----------

    ами абонатите на "туба Колонка" страдат от дюзи! И мен ме блазнят с нафта от БДЖ някой локомотив на 1,60 при положение че на бенз. е 2.33лв но няма как да си го причиня това. Колко пари ще спестя за година две с разлика от 73 ст. като харчи 6 литра. А и тия евтини дюзи едва ли ще избие икономията. Колата беше нов внос на вън такива изцепки като нашите няма и аз карам само с ОМV и проблеми няма .. Абе хора незабравяйте че карате Комън Реил а не ТДИ ... това не са голф 2 или 3 или 124-ка
    Блажени са вярващите...
    Преди 3 дни сменяхме дюза на Пежо 307 (купено чисто ново от БГ) на около 150000км. карано само с нафта на ОМВ. А на другия ден му се предаде филтъра за твърди частици.
    Не искам да кажа нещо против ОМВ или друга верига бензиностанции. Просто да не се самозалъгвате, че като сипвате на колонка и нафтата е перфектна.
    А колкото до това дали "навън" има такива изцепки - вече няколко резервоара и подкачващи помпи чистя дето са карани с "биодизел", на коли внос от Австрия и Германия.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Блажени са вярващите...
    Преди 3 дни сменяхме дюза на Пежо 307 (купено чисто ново от БГ) на около 150000км. карано само с нафта на ОМВ. А на другия ден му се предаде филтъра за твърди частици.
    Не искам да кажа нещо против ОМВ или друга верига бензиностанции. Просто да не се самозалъгвате, че като сипвате на колонка и нафтата е перфектна.
    А колкото до това дали "навън" има такива изцепки - вече няколко резервоара и подкачващи помпи чистя дето са карани с "биодизел", на коли внос от Австрия и Германия.
    Всичко е на късмет
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #44
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    E, извинявай, ма на ОМВ нафтата, тая-простата е под всякаква критика..
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    E, извинявай, ма на ОМВ нафтата, тая-простата е под всякаква критика..
    А скъпата, Премиум през лятото и Алпин през зимата?
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •