Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 81

Thread: И аз вече с 155 (( :

  1. #16

    Default

    Споко, '96 ти е колата но вероятно е удряна отпред и затова ти е сменена решетката и бронята, съответно нямаш и копче за халогените защото това не е оригиналната броня /може и на мен да ми се струва но на 2рата снимка вратите изглеждат по-тъмни от калниците/
    Резервоара на 155ците е 63л, не 70, резервата е 5
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  2. #17
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Радвам се за избора Радвам се че и успяхме да те запознаем с правилния модел на марката


    Айде стотици хиляди километри емоции ти желая


    П.П И напролет да ги дръпмен

    EDIT: Чеее си писал...

    1. Споко колата си 100% 96г. или по-нова....
    2. Това с решетката лесно ще се справиш
    3. по-големи дюзи няма.., защото за моделите са еднакви..
    4. Рано е да пипаш разни неща за вървеж по колата...Първо я обслужи смени, дебитомери, свещи по-късно, кабели ако трябва, ламбда и т.н. и тогава ако не си доволен от вървежа почвай да мислиш и за други неща.
    5. Това е нова кола...покарай я 2-3-4 месеца да видиш какви ядове ще ти даде, да я опознаеш и после почвай да правиш каквото и да е излишно...Бе като ново гадже е така че внимавай...
    6. Пет важи само в случай че нямаш излишни пари...ако имаш излишни действай...ама докато я избирахме по телефона останах с други впечатления
    7. Ами резервоара трябва да е около 60литра, но никога не я оставяй на лампа, че да не да те изненада извеъднъж да свърши...като всяка алфа показва грешно стрелката, та ще ти трябва време докато свикнеш..
    8. Трудно се намират ск. кутии за 1.6 така че виж си оправи твоята и спри да мислиш за глупости...вече говорих за точка 5.
    9. Налалътник мисля, че не може да си сложиш на този салон....можеш от тия китайските по 20лв. тип "кутия"
    1.За много години Венци.
    2.По телефона като говорихме ,вярно си останал с впечатленията (( : Така се случва просто ,просто такъв ми е късмета,мислих по-нависоко да скоча,след 2000 ,ама така станаха работите (((:
    3.Нещата ,за които питам ,са не за утре ,а просто за да видя за напред ))
    4.Обслужена е преди 30К имам още 15
    5.Маслото е на 600 км
    6.Доволен съм от вървежа,но нямам втора ,а тя е всичко на една кола.
    8.Няма да ти пиша 7,излишно е...
    9.Няма смисъл да ги дърпаме с твойта,знам какъв ще бъде краиния резултат...(нямам излишни пари ,за бири-да черпя)
    10. няма


    9. Налалътник мисля, че не може да си сложиш на този салон....можеш от тия китайските по 20лв. тип "кутия"[/QUOTE]

    "мерси"


    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Споко, '96 ти е колата но вероятно е удряна отпред и затова ти е сменена решетката и бронята, съответно нямаш и копче за халогените защото това не е оригиналната броня /може и на мен да ми се струва но на 2рата снимка вратите изглеждат по-тъмни от калниците/
    Резервоара на 155ците е 63л, не 70, резервата е 5
    Гледал съм я на светло и със фенерче,боята е еднаква,така ти се струва от светлината.А може и аз да греша ... ((( :
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  3. #18
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Резервоара на 155ците е 63л, не 70, резервата е 5
    Хмммм ти пък как ги сметна 5 литра резерва мойта е поне 10л. аз съм карал на лампа по 55-60 км и нее огасяла( то зависи и кога светва лампат ама)

    Иначе на колегата честитооооооо
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #19
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Хмммм ти пък как ги сметна 5 литра резерва мойта е поне 10л. аз съм карал на лампа по 55-60 км и нее огасяла( то зависи и кога светва лампат ама)

    Иначе на колегата честитооооооо
    Стана ми интересно,защото ония ден сипах 10 лева,което е 4.50++ литра,а днес 15 лева което е някъде около 6 литра ,и съм я карал неповече от 30-35 км ,дори са й много ... обаче пак си седи..
    сега като сипах забелязах ,че мигаше яко лампичката ,чуди се дали е в резерва или не ....така че по мой изчисления ,трябва да е 10-тка ,точно
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  5. #20
    Запален алфист face/off's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Jambol-Sofia-Athens
    Age
    41
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaFen145 View Post
    мерси,мерси много колеги.

    Халогените,пича от който я взех ми каза ,че се включвали с тези от лостчето (задните + предните) ,с едно копче.Веднага се усъмних ,но замълчах ,защото не знам какво може да й е ,а и нямаше как да провера ,защото той твърди ,че крушките са изгорели.

    За маската въобще ,не знам дали е фейса или не ,защото още не съм добре запознат,знам ,че само колата е по-раздута,предавателното число на рейката е по-ниско и междуосието е по-широко..(ахха)
    Фейслифовата ,трябва да се води ,тази която е по-навътре ,така ли ????
    И тази ми харесва,но искам тази по-вдлъбнатата,така че направо някои ако й се кефи на мойта ,да я бартеросваме с лифта ((( :

    Доволен съм от колата ,за сега,но съм озадачен,защо всеки път като натисна педала и релето щрака ??Един познат също има 155 и при него е така,питах го но той ,не можа да ми даде смислов отговор...

    Доволен съм доста от радиуса на завиване ,но може и по-добре ...

    За смяна са и синхорнизаторите на 2-ра и нещо ми свети дюза ,мисля ,че дебитомера е отишъл,щото не и стига въздух,а и пича от който я взех ми каза,че имало проблем с дебитомера...


    Нека питам по-добре запознатите,мога ли да сложа дюзи от 1.8 16в или от 2.0 16в ,като цяло транзакцията възможна ли е и ще има ли подобрение в динамиката на двигателя ???
    Ако сложа ,скоростна с прави зъбци,много ли ще ми шуми(на 145-цата ,не исках ,защото е по-малка кола и по-лесно се усещат вибрациите по купето ,а и шума циркулира) ...

    На стъклата пише 96' ,на талона също.Къде му е номера на двигателя,за да проверя,защото както казвате може да не е ,или просто маската е стара ....пфф

    От къде да си купя оригинал налакатник за моя салон и кви пари са ???(хих)(знам,ще потърся в продава)

    Мерси предварително ))

    п.п-70 литра ми е резервоара,а резервата ?>>?

    Аз минах по пътя със скоростите,ако питаш мен сложи друга-тва да я отвориш си е кутията на Пандора,поне за мен-сложи от 1.8 примерно,това ти си го прецени.

    ---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:23 ----------

    И този салон има подлакатник!!!Моя стария беше такъв,но нямах подглавниците които ти имаш на задните седалки.
    Alfa Romeo 155 1.6 16V 120hp Graduate-ex
    Lancia Kappa 2.0 20V 146hp-ex
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB CF2 "PROGRESSION" 204hp-ex
    Fiat Brava 1.9JTD SX

  6. #21
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by face/off View Post
    Аз минах по пътя със скоростите,ако питаш мен сложи друга-тва да я отвориш си е кутията на Пандора,поне за мен-сложи от 1.8 примерно,това ти си го прецени.

    ---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:23 ----------

    И този салон има подлакатник!!!Моя стария беше такъв,но нямах подглавниците които ти имаш на задните седалки.
    Ако сложа от 1.8 няма ли много бавно да пълни и да не стигат до край ???
    няма ли да стане много тромава...за мен ряза е най-важното нещо !
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaFen145 View Post
    Ако сложа от 1.8 няма ли много бавно да пълни и да не стигат до край ???
    няма ли да стане много тромава...за мен ряза е най-важното нещо !
    В твоя случай скоростните кутии от 1,6 и 1,8 са еднакви . Ако ти свети дюзата първо на диагностика и тогава се закачай с дебитомера защото е около 400лв. Добре дошъл в отбора на 16в. и дупе да ти е яко На момчето не разчитай какво ти е казало че те е поналъгало, така като чета. С подходящи финанси и нерви колата може да стане кукличка откъм вървеж
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #23
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    В твоя случай скоростните кутии от 1,6 и 1,8 са еднакви . Ако ти свети дюзата първо на диагностика и тогава се закачай с дебитомера защото е около 400лв. Добре дошъл в отбора на 16в. и дупе да ти е яко На момчето не разчитай какво ти е казало че те е поналъгало, така като чета. С подходящи финанси и нерви колата може да стане кукличка откъм вървеж
    Колега,този ми е втори 16В.
    Скоросната кутия е еднаква,тогава каква е разликата?(ахах)
    Разибирасе ,че ще отида първо на диагностика,просто съм се навил ,за едно от най-гадните неща...

    ..казваш ,че така като четеш ме е поналъгал,изкажи мнение, с кое ?!?
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaFen145 View Post

    Халогените,пича от който я взех ми каза ,че се включвали с тези от лостчето (задните + предните) ,с едно копче.Веднага се усъмних ,но замълчах ,защото не знам какво може да й е ,а и нямаше как да провера ,защото той твърди ,че крушките са изгорели.
    Пича обясни ли ти освен това защо по някаква причина е сменяна маската и бронята
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #25
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Не казвам че е грозна, но за мен примерно вдлъбнатата дава повече агресивен вид, а и е оригинална за фейсовите модели.

    Новата маска я прави савсем друга кола
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #26
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Пича обясни ли ти освен това защо по някаква причина е сменяна маската и бронята
    мхмм,значи аз гледах ,рогове ,някви кривини и тем подобни ,но нищо не видях ...а като се замисля ,той ми каза ,че е сменил парното..от което си правя извода ,че е възможно ..... ((( :

    И да е удряна ,колата си вози направо ,няма вибрации,не трака ,не тропа и не е грозна ...просто ще си сложа новата маска ,ахахах
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaFen145 View Post
    мхмм,значи аз гледах ,рогове ,някви кривини и тем подобни ,но нищо не видях ...а като се замисля ,той ми каза ,че е сменил парното..от което си правя извода ,че е възможно ..... ((( :

    И да е удряна ,колата си кара направо ,няма вибрации,не трака ,не тропа и не е грозна ...просто ще си сложа новата маска ,ахахах
    Значи моя приятелски съвет е следния: не караш много много колата докато не отидеш на майстор да погледне колко грешки и какви е наковала колата. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да погледне майстора и ремъка да не я окотиш безвреме, но рано или късно ще трябва да я обслужиш. За собствено успокоение го направи по-ранко. Като сменяш скоростите не е лошо като опция да смениш и съединителя. До маскаааааааааааааааата докато стигнеш бая вода ще изтече. Най-важното е че кеф цена нема. Кефи ли те колата си заслужава всяка инвестиция
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #28
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Значи моя приятелски съвет е следния: не караш много много колата докато не отидеш на майстор да погледне колко грешки и какви е наковала колата. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да погледне майстора и ремъка да не я окотиш безвреме, но рано или късно ще трябва да я обслужиш. За собствено успокоение го направи по-ранко. Като сменяш скоростите не е лошо като опция да смениш и съединителя. До маскаааааааааааааааата докато стигнеш бая вода ще изтече. Най-важното е че кеф цена нема. Кефи ли те колата си заслужава всяка инвестиция
    Това ,че ще трябва да я обслужа ми е ясно ,винаги го правя по рано (( : Смених вече мотор веджъж ,щото тоя преди мен го беше гледал "добре".

    Не я карам ,почти ...нямам и възможност да я карам в момента ,ще се оправи малко по малко няма грешка..

    Това за съединителя,ако е читав ,не виждам смисъл да го правя...това са излишни 300 лева... този изглежда читав,освен ако не се счупи докато оправя скоростите ((( : но не вярвам,защото не я карам ....

    мерси за добрите съвети
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  14. #29

    Default

    Ами честито и по-малко проблеми със совалката! Колегите са прави - първо ремък,ролки, водна помпа и стабилни подходящи масла!!! С дебитомера не бързай,особено ако е 111, щото е яка цифра.Трябва да е 100 % сигурно,че е за смяна. А преди да отпишеш скоростната кутия, сложи и сериозно масло ( справка - Венци).Моята навремето направо заспа след смяната на маслото. А бях почнал да търся друга по съвета на разни майстори. И по-нататък - всяко нещо с времето си.

  15. #30
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    като те слушам с какъв ентусиазъм говориш,виждам себе си преди 9 години.честито!
    ентусиазмът ще ти е нужен когато почнат големите харчове,на мойта също и изчезна втората,това е от спортното каране (бърза смяна на предавките).гаранция че вилката ти е изядена.ремонта на кутията със смяна на съединителя ми излезе мисля около 350-450 лв.
    маската като я смениш,сам ще се убедиш в по-добрия външен вид на колата и агресията която излъчва,но за това е нужно и антикрилото и спортното окачване.
    салона,за 50 лв. може да си намериш същия или поне близък по цвят на корите по вратите с подлакътник.
    халогените,имаш място за оригиналното копче,слагаш си го,окабеляваш и си 6 точки (нямам идея защо няма копче за халогените).
    всичко това е най-малкото което ще направиш,очакват те много изненади за които не подозираш,успех с подръжката,аз те подкрепям!

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •