Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Ще се беся вече...

  1. #1
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default Ще се беся вече...

    Понеже всичко ми е "наред" с колата и не съм спрял да ръчкам по нея и още кво ли не има да се оправя , взех че я дадох на един приятел баш на Нова Година , щото на неговата скапана вектра и гръмна радиатора на Ц.Гара...така както си работеше невинно...и са Алфичката ми е яко "пияна" , нещо предните гуми се опитват да се движат в различни посоки.
    Това се случва , на заледено кръстовище (състоящо се вероятно от две селски улици в кв. Илиянци) , пълен ляв , колата продължава направо и "финишира" в бордюр. Кривата джанта не я коментирам , ама май е крив носач или нещо такова.

    Та поуката е следната : Никога не си давайте колата на човек , който е по лек от 55 кила и по нисък от 170см. , а па ако му викат "Малкия"...абсурд.

  2. #2
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Прати Малкия в сервиза, нека се запознае с цените.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #3
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Прати Малкия в сервиза, нека се запознае с цените.

    Точно сега му пратих по скайп , линк ..ул. София 27...

    А и със Янчо "Джантата" не са се виждали отдавна , та и това ше стане .

  4. #4
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Нещо против малките хора ли имаш.... усещам дискриминация
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  5. #5

    Default

    Е поне НАЙ-накрая си се ориентирал към някакъв "клубен" сервиз...
    А по принцип тая кола през заледения/зимния период се зазимява и ако се кара става екстремно внимателно.

  6. #6
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    А по принцип тая кола през заледения/зимния период се зазимява и ако се кара става екстремно внимателно.
    Мойте впечатления са, че GTV-то седи много добре на заснежено/заледено, тежка е и с хубави гуми не мърда. Няколко пъти се опитвам да я "лъзна" нарочно, ама не се получава красиво Проблем са единствено коловозите, защото е ниска.
    GTV

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Севливво
    Posts
    7

    Default

    Незнам що за шофер е "малкия",но имайки предвид че кара вектра какви са ти били очакваниятя?Иначе успех с ремонта.Кофти начало на новата година ама той да е здрав и да ти поеме ремонта

  8. #8

    Default

    @Vins: не съм казал абсолютно нищо за стабилността на колата на леда. Визирах коловозите и невидимите дупки по пътя когато е заснежен...

  9. #9
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Е поне НАЙ-накрая си се ориентирал към някакъв "клубен" сервиз...
    А по принцип тая кола през заледения/зимния период се зазимява и ако се кара става екстремно внимателно.

    Мда , ама си одрасках дясната врата в една кофа пред сервиза...щото спя и маневрирам.

    Та утре сутрин ще я ремонтираме , италиянската "черна дупка".

  10. #10
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Е поне НАЙ-накрая си се ориентирал към някакъв "клубен" сервиз...
    А по принцип тая кола през заледения/зимния период се зазимява и ако се кара става екстремно внимателно.
    Е са ше разкажа за "КЛУБНИЯ" сервиз...колко съм "доволен" ... за пореден път.

    Та отивам аз вчера , казвам на Бобо че колата е "целунала" бордюр с предната дясна джанта и от тогава си върви в посоката , която сочи тази гума , която има повече сцепление с пътя...демек..."пияна" е. Той на момента ми казва че или накрайник е крив , или шенкел...да дойда днес в 9.30 ...и така.

    Отивам аз в 9.20 , вися почти половин час , идват някакви "агенти" , отварят сервиза и единия ме пита за какво съм там. Казвам му аз какво съм се разбрал с Бобо и какъв точно е случая с колата , тоя ми вика да я оставя ... нема лошо...оставям я , оставям си и телефона. Обажда ми се към обяд и ми казва че всичко ми е здраво по предницата , нямало нищо криво , освен джантата , да съм си я изправил и всичко щяло да е наред. Е аджеба , аз съм технически грамотен , това е невъзможно...знам как се държи кола с крива джанта , знам какво е да караш видимо "разчекната" кола.
    Но , нали компетентно мнение дава "майстор" от "КЛУБЕН" сервиз...плащам 10лв и отивам да изправям джантата.

    След като олекнах с 50лв за изправяне на джантата , установявам горчивата истина , че колата си е толкова "пияна" , колкото си беше...ама не бях изненадан.

    Следваща стъпка - реглаж преден мост. За "умрелите" старци в сервиз "Полмо" , няма да разказвам...теглих им една майна и отидох в някакъв сервиз , близо до "Ботев" и "Сливница" , там закачиха "техниките" за реглаж и ми обявиха че реглаж няма да правят на кола , която е с два разбити вътрешни накрайника И КРИВ АМОРТЕСЪОР .

    Е после как бе , МАМА МУ СТАРА , да отида в "КЛУБНИТЕ" сервизи?

    Държа да подчертая , че Бобо диагностицира горе-долу точно проблема на колата още вчера , само като му казах какво се е случило , демек...ясно беше че нещо е криво...ама днес го нямаше...е ако мислех че Сулъо и Пулъо са компетентни да диагностицират моята кола , щях да отида у "Факултето" , не в "КЛУБНИЯ" сервиз...в който , както вече съм го казвал , преди две години , един такъв "майстор" ми взе 30лв , за да ми каже че Фията ми е "наред отвсякъде" , а той горкия едвам вървеше.

    Та те така...са търся амортесъор , а може би шенкел...това пък е друга тема.

    п.п. Мислех да опиша случката в отделна тема , ама се въздържах...щото точно Бобо не беше виновен , освен в това , че "неговия" "майстор" прояви некомпетентност.
    Last edited by snaiperisto; 04-01-2011 at 20:57.

  11. #11

    Default

    Най вероятно след този удар ще смениш:шенкел, целия макферсън от сраната на удара и може да прежалиш пари и за нов носач,но ако пазариш от автоморга внимавай да не купиш части във съштото състояние като твоите и колата ти пак де е "пияна"

    Поздрави и дано оправиш колата скоро.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #12
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Та днес купих макферсон от "Италиянеца" за 40лв , 60лв за смяна и реглаж пр. мост... и приключи и тази драма.

    Но интересно ми е , защо втори ден никой не коментира това което написах за "Екстрийм" и "компетентното" им "становище" по проблема с моята "пияна" и видимо крива кола?

    А иначе ако ми трябва сервиз , 100 човека ще ми го препоръчат.

  13. #13
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Та днес купих макферсон от "Италиянеца" за 40лв , 60лв за смяна и реглаж пр. мост... и приключи и тази драма.

    Но интересно ми е , защо втори ден никой не коментира това което написах за "Екстрийм" и "компетентното" им "становище" по проблема с моята "пияна" и видимо крива кола?

    А иначе ако ми трябва сервиз , 100 човека ще ми го препоръчат.
    Ти какво очакваш, да се започне едно зрелищно "хранене"!?Достатъчно е да си изразиш мнението за сервиза положително или отрицателно и четящите ще си направят сметката.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  14. #14

    Default

    Пък и не е зле да опишеш в малко по-големи детайли точно какво се е случило ако искаш да ги "нахраниш" тях (а най-добре в темата в техния раздел може би), защото ако е било всичко за смяна ми е трудно да си представя който и да било сервиз, който ще се откаже сам да ти вземе парите...

    И я разкажи сега си с два различни макферсона, два различни амортисьора и/или пружини отпред...?
    И колата ти не е "пияна" така...?

  15. #15
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Много правилно ти е написал колегата,тъкмо ще се види от всички и ще си преценят от кой да се пазят!!

    Само не разбрах как само макферсона си сменил и всичко се било оправило,а предният ти пост беше писал ,че ти били разбити вътрешните накрайници и хората от реглажа не искали да ти направят реглаж?????

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •