View Poll Results: може ли някои да ми каже от какво е ?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • импулсен датчик

    11 39.29%
  • датчик за високо налегане

    3 10.71%
  • какво ли е ?

    14 50.00%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: не иска да запали, свети дюзата за грешка

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    колега ако трябва да ти обясна за този кретен ще ми отнеме много време, днес взех друг датчик за коленовиа вал, парво го замерих,даде показаня като на стариа, сложих го но нямаше никава разлика, утре ще сменяавам на ред, датчик на ( коленовиа вал, и клапана на помпата) намерих един двигател от сащата алфа 166, 2,4. jtd. утре ще ви кажа какво е било причината. лошото е че е студено а я права пред блока, не мога да спа спокоино като знам че е пред блока а не мога да я покарам. ужасс

  2. #17

    Default

    Абе готин,напиши от къде си да вземе някои колега да доиде да го Ева!!!
    Как може така да тъпчеш на едно място???
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Абе готин,напиши от къде си да вземе някои колега да доиде да го Ева!!!
    Как може така да тъпчеш на едно място???
    Нека тъпче,да се научи,че нещата не стават пред блока
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    колега аз сам от бобов дол 70 км от софия, ще се справия с количката благодаря ти за добронамерността ти. Mury колега един пат вече сам я карал колета на диагностика и ми казаха че е от датчика на коленовиа вал, да ама не, утре ще пробвам и датчика на распределителниа вал. ако не е и тои ще пробвам и клапана на помпата, ако и тои не стене ще си отделя една заплата за да ми я поправят, знам че е по лесно и удобно да я оставя в некои сервиз но с моите вазможности е трудно,поне за сега. утре пак ще пиша за да ви споделя какво е станало с бегачката.

  5. #20
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Мисля си че на колегата му трябва много печен диагностик.С тази размяна на полюсите на е станало меко казано такова мазало в електрониката че чак не ми се мисли по нататък.Мога обаче, да дам един нишан на колегата.Не отдавна, имах подобен проблем, в следствие на некачествен ремонт ми се срина заден лагер на генератора, в последствие ротора задра в статора и докато се усетя от багажника замириса на елктролит.След въпросната случка на два пъти ми се задейства имобилайзера, като не ми познаваше ключа и от там няма палене ако ще да се съдереш.Питах тук, питах там и като разбрах че всеки е решил кожи да дере, най накрая се позачетох в нашия безценен форум, където много бързо намерих решение за проблема.Оказа се нагар в буксата на имобилайзера,почистих го и от тогава до ден днешен не съм имал проблеми.Та колега виж дали проблема ти не е същия тъй като това което описваш ми звучи доста познато само дето при мен светеше на таблото ключа.Има и тема по въпроса.Извинявам се че няма да мога да дам линк тъй като в момента няма да имам време да я търся.

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by sonchev View Post
    колега аз сам от бобов дол 70 км от софия, ще се справия с количката благодаря ти за добронамерността ти. Mury колега един пат вече сам я карал колета на диагностика и ми казаха че е от датчика на коленовиа вал, да ама не, утре ще пробвам и датчика на распределителниа вал. ако не е и тои ще пробвам и клапана на помпата, ако и тои не стене ще си отделя една заплата за да ми я поправят, знам че е по лесно и удобно да я оставя в некои сервиз но с моите вазможности е трудно,поне за сега. утре пак ще пиша за да ви споделя какво е станало с бегачката.
    Ти фазовия датчик неможеш да го смениш толкова лесно,той се намира зад колелото на разпределителния вал,и се сваля ремъка и колелото
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    здравеите скапи колеги : радвам се че има такав хубав саит като този, така сега по сащество, искам да ви кажа че колата днес сам я оправил оказа се импулсниа датчик на коленовиа вал, по принцип като го замервах с мултицет даваше сащите показаня като стариа (разваления), днес го сложих пак завартиах и хоп запали, но лампата (диузата) пак светеше,ноо не за много, след малко тя сама изгасна и повечер проблеми не сам имал, а що се отнася за обарнатите клеми. проблема беше само в динамото няма никакав друг проблем освен че беше изгорел бушона на радиото. сега ще вида как ще варви колчката и дали ще ме изненада с нещо друго. се пак аз сам я купил в това састояние ( развалена ) от тук на татак една диагностика и повече газзз

  8. #23
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by sonchev View Post
    здравеите скапи колеги : радвам се че има такав хубав саит като този, така сега по сащество, искам да ви кажа че колата днес сам я оправил
    Много се радвам колега че вече си на пистата ! И дано без ядове скоро време !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    колеги,а да знаете,защо по някой пьт ми светва ключа за имобилайзера ? след няколко вадения и поставяния на ключа изгасва лампичката и тогава пали естествено.

  10. #25
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Quote Originally Posted by sonchev View Post
    колеги,а да знаете,защо по някой пьт ми светва ключа за имобилайзера ? след няколко вадения и поставяния на ключа изгасва лампичката и тогава пали естествено.
    Връзката между ключа и ключалката е слаб т.е. има малък луфт от износване. От това не прави добър контакт и не разчита ключа, това е болка на много от Алфите, а и може да намериш тук писано доста по този въпрос
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  11. #26
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by sonchev View Post
    колеги,а да знаете,защо по някой пьт ми светва ключа за имобилайзера ? след няколко вадения и поставяния на ключа изгасва лампичката и тогава пали естествено.
    Колега,погледни тези теми:http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...E0%E9%E7%E5%F0
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=45678
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    много полезна темичка, мерси за инфото..

  13. #28
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Здравей колега ,и аз като теб днес за първи път ми се случи както си седях на червен светофар и ми изгасна колата но първо ми светна дюзата , завъртях и колата запали помислих си понеже бях за резерва да не е вкарала някава замърсена утаика после вечерта сипах гориво и гасненето се повтори още 3 пъти като при самото завъртане в опита да стартирам двигатела въртеше като на празен ход като че ли нямаше гориво в резервоара при теб същите ли признаци ли ги имаше?

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    да колега, светва диузата и няма палене, все пак закачете я на комп да видите какава грешка е записана, и тогава сменяваи части. ако мога да ти помогна с нещо пиши.

  15. #30
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by simvola View Post
    Здравей колега ,и аз като теб днес за първи път ми се случи както си седях на червен светофар и ми изгасна колата но първо ми светна дюзата , завъртях и колата запали помислих си понеже бях за резерва да не е вкарала някава замърсена утаика после вечерта сипах гориво и гасненето се повтори още 3 пъти като при самото завъртане в опита да стартирам двигатела въртеше като на празен ход като че ли нямаше гориво в резервоара при теб същите ли признаци ли ги имаше?
    На мен при теб колега ми намирисва на друг проблем-нафта и налягането и
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •