View Poll Results: може ли някои да ми каже от какво е ?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • импулсен датчик

    11 39.29%
  • датчик за високо налегане

    3 10.71%
  • какво ли е ?

    14 50.00%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: не иска да запали, свети дюзата за грешка

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default не иска да запали, свети дюзата за грешка

    здравеите аз сам нов собсвеник на алфа 166, взех я в това састояние отчаивашто, проблема е че като свети диузата не иска да пали, има моменти когато изгасва диузата и тогава колата пали, ако колата работи и светне диузата колата продалжава да си работи, ниакои ако има опит в това молиа ви нека да го сподели за да знам кокво я боли милата ми.. балгодаря предварително,

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Диагностика,друго няма
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    откарах я на маистор и тои каза че е импулсен датчик на коленовиа вал, свалих го и го замерих, до колкото разбрах е здрав, а ако всеки ден хода на диагностика ще ми излезне солено.

  4. #4
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Местя в правилния раздел.
    Добре дошъл на новия колега и молба да влага повече старание в писането - много повече старание.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    добре заварили, ще се стараиа да сам по исчерпателен, значи нещата стояат така : миналиа собственик пали колата и му светва лампата кояато изобразиава диуза, гаси я и не иска да запали, така колата остава 3 месеца. идва си тапиа собсвеник и ресхава да запали колата,слага акумулатоара но обарква клемите в следствие на което динамото изгаря,. колата става мояа собственост,опитвам да я запаля но светва вапросната лампа за диузата и колата не иска да запали, след доста пробваня лампата изгасна и колата запали, диузата почна да свети но колата работи, след това изгасих колата дадох на контакт и диузата пак светеше пробвах да я запалияа но не моставаше, това се повтори няколко пати, откарах я на маистор които има програмите за алфа, тои ми каза че е датчика на коленовиа вал, свалих го и ми казаха как да го испробвам, направих теста и и установих че датчика има сапротивление от 814, като го допра до магнит се увеличава до над 1.200. искам да ви попитам някои дали знае от какво друго може да е. ?

    ---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

    stava duma za ALFA ROMEO 166, 2,4 JTD
    Last edited by sonchev; 03-01-2011 at 14:27.

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by sonchev View Post
    добре заварили, ще се стараиа да сам по исчерпателен, значи нещата стояат така : миналиа собственик пали колата и му светва лампата кояато изобразиава диуза, гаси я и не иска да запали, така колата остава 3 месеца. идва си тапиа собсвеник и ресхава да запали колата,слага акумулатоара но обарква клемите в следствие на което динамото изгаря,. колата става мояа собственост,опитвам да я запаля но светва вапросната лампа за диузата и колата не иска да запали, след доста пробваня лампата изгасна и колата запали, диузата почна да свети но колата работи, след това изгасих колата дадох на контакт и диузата пак светеше пробвах да я запалияа но не моставаше, това се повтори няколко пати, откарах я на маистор които има програмите за алфа, тои ми каза че е датчика на коленовиа вал, свалих го и ми казаха как да го испробвам, направих теста и и установих че датчика има сапротивление от 814, като го допра до магнит се увеличава до над 1.200. искам да ви попитам някои дали знае от какво друго може да е. ?

    ---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

    stava duma za ALFA ROMEO 166, 2,4 JTD
    С това объркване на клемите може да са много неща,включително проблем с компютъра,но пак ти казвам с гадаене няма да стане
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by sonchev View Post
    ...тои ми каза че е датчика на коленовиа вал, свалих го и ми казаха как да го испробвам, направих теста и и установих че датчика има сапротивление от 814, като го допра до магнит се увеличава до над 1.200...

    ---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

    stava duma za ALFA ROMEO 166, 2,4 JTD
    ОК,ама съгласно тоя тест и двата датчика,дето ги върнах,бяха годни, а пък колата запали с третия...
    Само пропуснах - когато колата не палеше заради тоя датчик при мен НЕ светеше дюзата.
    Last edited by endeavour; 03-01-2011 at 16:59.

  8. #8

    Default

    при мен беше прекъсната едната жичка на буксата на Фазовия датчик от страна на купето и имах същия проблем

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    каде се намира този фазови датчик ? знам че наи добриа вариант е да я закарам в некои сервиз но се ухарчих около колата и за това искам вашето мнение, от какво мойе да е. ели на някои дали му се е случвало.
    Last edited by sonchev; 03-01-2011 at 18:54.

  10. #10

    Default

    №4

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    мерси, ще опитам, ще погледна и буксите и кабелите, ще ви информирам когато разбера какав е провлема. ако няекои се досети от какво може да е- да пишеееее.

  12. #12
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default не пали

    колега,виж устроиството което гаси мотора,понякога лоста заяжда.

  13. #13

    Default

    Аз имах подобен проблем с импулсния датчик /датчик на коляновия вал/. Подобно при теб светваше и колата не искаше да запали. След като го смених с "нов" пак имах проблеми колата работеше мудно прекъсваше и тн. Реших да купя още един дадтчик но този път оригиналния/Bosch/ не заместител /EPS/. След като го смених колата неможах да я позная изчезнаха всички проблеми.

    Но както ти е писал "Mury" иди на диагностика.

    Успех!
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    мерси за отговорите колеги, утре ще ви споделя какъв е бил проблема, ще го сменя с друг датчик и ще видиме какав ще е резултата. много ви благодаря...

  15. #15
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Нямам компетентно мненние по темата,но едно изречение в поста на колегате ме шокира,което се отнася за предния собсвеник.Колко трябва да меко казано загубен ,та да объркаш + и - ...Отчайващо!!!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •