Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Последици от смяна на ремъци и ролки

  1. #1
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default Последици от смяна на ремъци и ролки

    Smeniha mi angrenajnite remyci i rolkite v Aleksander Auto., ama ili az si vnu6avam ili e taka: max skorost ne e mrydnala, ama imam 4uvstvoto, 4e vyrvi po-malko taq kola. Lud li sym ili ima i variant ne6to da ne e kato horata.
    PS Ne sa mi q ka4vali na komputer sled tova 6toto nqmaha soft za QV. Ama dori i da se ka4i ima li variant da e ot nqkakvi gre6ki i da ne vyrvi naistina taka kakto predi? Nadqvam se pone tuk nqkoi da mi kaje ne6to po rali4no ot: nema se pritesnqq6, si4ko e OK.
    Sorry ama dva dni nqmam kirilica...

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Ако имаш разминаване във валовете, защото не са нацелили белезите

    Ял съм го това дърво - Нищо и няма, ходи си виж настройката, затова нямаш сила на малки обороти.


  3. #3
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Dobre de v kraina smetka az 4uvam dve ne6ta:
    1 Mi kazvat 4e moje da e ot razminavane na zybite, no pri takova ne6to 16V krivi butalata.
    2 Mi kazvat 4e ot 1 zyb nqma da izkrivi butalata ami 6te zapadne na niski oboroti!
    Na koid a vqrvam???

  4. #4
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    от един зъб отклонение няма да направиш бутално-клапанова среща , но колата няма да върви добре Искай рекламация и ако валовете са зацепени добре , иди на диагностика

  5. #5
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Mi jorka az bqh tam ve4e 1 pyt i onq vika 4e e dobre zacepeno i 6te se izkrivqt ako ne e dobre i 4e ne pravqt podobno ne6to za pyrvi pyt!
    Zvunq vednagi4eski vyv Vantotrade, tam vikat: ot 1 zyb nqma da stane ni6to, samo moje da se zagubi mo6tnost.
    Vikam tva kompa 6e go lovne li na diagnostikata i toi vika edva li, 6toto tam nqma elektronika. Iskat mi sq 120lv ot Vantotrade da go razglobqt i da go poglednat, a ot Alexander Auto mi vikat 4e nqma nujda da go mahat za6toto vsi4ko bilo idealno slojeno...i az bate kvo da pravq...?

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    всичко зависи с какъв инструмент ти е зацепен ремъка

    ако имат оригиналните пети за разпределителните валове не вярвам да е станала грешка
    а дали ти върви повече или по малко можеш да прецениш само ти или някой който ти е карал колата

    аз бих те посъветвал само да провериш да не са забравили да включат клапана на VVT-то
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  7. #7
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe

    аз бих те посъветвал само да провериш да не са забравили да включат клапана на VVT-то
    ако е така , ще му мрънкам на Боби задължително

  8. #8
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Kolata ina4e si stiga do max skorost, ama nomera e 4e koito e bil v neq znae kak vyrve6e, a sega e umrel kon i tova e sled remyka. Da ne bi da ima nujda ot nqkakvo komputerno donastroivane?

  9. #9
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    едва ли е от донастроики , при тези коли не можеш много-много да пипаш такива работи

  10. #10
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    E kakvo bihte me posavetvali?
    Da pravq pu6ek na Alexander Auto da go zacepvat pak, ili da otida v drug specializiran serviz, ili da mi pravqt vyv Vantotrade diagnostika? Drug variant ne vijdam, ama ina4e kolata ne e tova, koeto trqbva da e!

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Брацигово
    Posts
    6

    Default

    Малко не на място се включвам сигурно, но прощавайте, от две минути съм във форума и още не знам къде да пиша.
    При смяна на ангренажен ремък ми сдупчиха някак си с някакъв по-дълъг болт на капака над ролките маслената помпа.
    Сега накъде??? Ремонт, цена на помпата и т.н. Моля пичове, казвайте бързо, че ще ми се "пукне" душата!!! А, забравих: Алфа 145, 16 V, T S
    Алфа Ромео 145, 16V, TS, 1997г.

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Брацигово
    Posts
    6

    Default

    Айде бе! Няма ли отговор???
    Алфа Ромео 145, 16V, TS, 1997г.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by Дани
    Малко не на място се включвам сигурно, но прощавайте, от две минути съм във форума и още не знам къде да пиша.
    При смяна на ангренажен ремък ми сдупчиха някак си с някакъв по-дълъг болт на капака над ролките маслената помпа.
    Сега накъде??? Ремонт, цена на помпата и т.н. Моля пичове, казвайте бързо, че ще ми се "пукне" душата!!! А, забравих: Алфа 145, 16 V, T S
    Рекламация, отивай в сервиза и искай да си оправят мизериите
    146 1.6 Boxer '96

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Брацигово
    Posts
    6

    Default

    Не е в сервиз!!!
    Алфа Ромео 145, 16V, TS, 1997г.

  15. #15
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Тогава !

    Quote Originally Posted by Дани
    Не е в сервиз!!!
    Тогава идете в раздел "купува" и си прочетете там поста Администратора ви го премести съгласно правилата на форума, с които вие своевременно трябва да се запознаете Нали
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •