Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 131

Thread: Скъсан въздуховод, jtd!

  1. #106

    Default

    Здравейте. Този легендарен въздуховод и при мен се скъса, бих казал дори гръмна. То дори не е и целия въздуховод а парче, внаждано по-рано от предишния собственик. Преди ми е излизала въпросната тръба, и колата подобно на всички описания по-горе не върви, пуши и хич я няма. Проблема, е че днес смених спуканото парче с ново, но колата продължава да не върви. Странното, е и че не пуши.
    Новата тръба доста се разтяга, но да дава чак такова отражение в мощността не вярвам. Моля за мнения и съвети преди да се впусна в голямото надлъгване с автодиагностиката и сервизите.

  2. #107
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Откачи акумолатора,ако има грешка може да я изчисти
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #108

    Default

    Quote Originally Posted by Achenor View Post
    Здравейте. Този легендарен въздуховод и при мен се скъса, бих казал дори гръмна. То дори не е и целия въздуховод а парче, внаждано по-рано от предишния собственик. Преди ми е излизала въпросната тръба, и колата подобно на всички описания по-горе не върви, пуши и хич я няма. Проблема, е че днес смених спуканото парче с ново, но колата продължава да не върви. Странното, е и че не пуши.
    Новата тръба доста се разтяга, но да дава чак такова отражение в мощността не вярвам. Моля за мнения и съвети преди да се впусна в голямото надлъгване с автодиагностиката и сервизите.
    ако си купил чисто нов той не трябва да се разтяга!
    и я закачи на комп за грешки...
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #109

    Default

    Значи притеснява ме следното. След като се пръсна тръбата карах един ден така. Нямаше как наложи се. През този един ден се наложи също да откача и акумулатора. Дали е възможно да се е пренастроил компютъра при откачането него ден? И да уточня новото парче тръба не е оригинално просто това ми падна и беше внадено в оригиналното. Това с издуването възможна причина за такава драстична загуба на мощност? Четох по нагоре, че е нормално да се издува така + като пипна долните въздушни пътища, те също се издуват по моя преценка еднакво пропорционално, както с горния въздуховод. А иначе днес откачах акумулатора, но само за 5 минути.

  5. #110
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Здравейте колеги, използвам темата да задам един малко глупав въпрос на който аз не можах да си отговоря. Вчера вдигам капака на колата (Alfa 156 2,4 JTD '98 136 hp) и забелязвам на въпросноя горен въздуховод надянато едно парче маркуч което си е било там от както имам колата и една пласмасова черна скоба дето си ходи по него. Разглеждаики снимката от първия пост на темата обаче ми се вижда че и там го има. Та въпроса ми е да го свалям ли да видя какво се крие от долу или тая работа си е така заводско ?

  6. #111
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Нищо притеснително няма, така си е заводски
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #112
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Предполагам е за да подсили въздухопровода и да намали раздуването, а трябва ли да се движи по него или е залепен така и така съм почнал с тъпите въпроси( че при мен го пробвах и мога да го местя) ?

  8. #113
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ами не знам, моят не е фиксиран и може да се мести.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #114
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Zhelyazkov View Post
    Предполагам е за да подсили въздухопровода и да намали раздуването, а трябва ли да се движи по него или е залепен така и така съм почнал с тъпите въпроси( че при мен го пробвах и мога да го местя) ?
    Тая скоба по принцип е закачена за купето, но явно се е счупила, тя просто фиксира маркуча да не се клати.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #115
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Благодарско колеги, тъкмо бях свикнал с мисълта че трябва да се разделя с едни 100 лева

  11. #116
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Здравейте колеги ето как се справих аз с този прословут въздуховод .Купих от вторични суровини тънкостенна аломиниева тръба със същия вътрешен диаметър за 5лв. ,и 2 скоби з по 1лв. и това е всичко 7лв .Използвах едно парче "здраво" от отрязаната спукана част на въздуховода не е проблем и да се закупи едно парче сисиконова маслоустоичива тръба но нямаха черна и затова използвах от старата траба но черно смятам че стана по добре.Без завоичета права ,без заварки пасна супер и за тези пари стана много по здраво от оригиналното,ето и снимка как се получи
    Last edited by iv4oo; 31-07-2014 at 06:32.

  12. #117
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    и при мене е така,още от авто къщата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails dvg.jpg  

  13. #118
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Точно на коляното ми се скъса маркуча и искам да го направя с метална тръба.Намерих фи48 и фи60 външен диаметър,а на колектора външно фи 55 го измерих.Какво ще се промени ако сложа по-малкия или по-големия диаметър ?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  14. #119
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Които и да сложиш няма проблем , оригиналния е гумен и като надуе турбото маркуча се раздува -сиреч диаметара се увеличава - така че това не е никакъв проблем.По скоро гледаи кои ще пасне по добре и по лесно това е .

  15. #120
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Знам,че се раздува маркуча,но това не е ли недостатък промяната на диаметъра.Мога да взема нов маркуч 100 лева е ясно..просто искам да разбера какви са предимствата на тва да сложа тръба и ако не е с същия вътрешен диаметър като на смукателния колектор до какво ще доведе (местни съпротивления..?)

    http://s305.photobucket.com/user/shr..._0405.jpg.html е такава идея имам и мисля,че е желателно вътрешния диаметър на тръбата да съвпада с този на колектора (47мм)
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •