Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 131

Thread: Скъсан въздуховод, jtd!

  1. #1
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default Скъсан въздуховод, jtd!

    Здравейте, за много години.
    Днес си почиствах двг и забелязах скъсано (като цепнато, срязано с нож) на този въздуховод, около два см е:
    - с какво се лекува това,
    - вредни последици от каране в това състояние,
    - освен нов такъв, може ли да се ремонтира този, ще предоставя снимка за да покажа къде е мястото...

    Четох в една тема, че може да се лекува със самовулканизираща се лента за високо налягане!
    Този въздуховод как се нарича точно!?

    Благодаря ви за отговорите!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled.jpg  
    Last edited by rusiq86; 04-01-2011 at 11:55.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #2
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    моя се скъса също някъде на 10-15 см от където влиза в двигателя....струва 93лв.,но аз си го побългарих сам намираш тръба същия диаметър(железна...аз си взех от стара генерация ) понеже на различните места е различен диаметъра на тая ш*бана тръба....после я вкарваш вътре и отгоре от 2-те страни на цепнатото стягаш със 2 метални скоби за тръби 57-74 мм ако не се лъжа бяха 0,80 ст. бройката с малко псуване и нерви работата за половин час е готова
    Успех
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  3. #3

    Default

    Бате не се занимавай с лепенета и други...Смени си го струва към 100лв. нов и се води горен въздуховод интеркулер-смук. тръби...Иначе не че пречи да караш така, но губиш налягане и кой знае от колко време караш така!
    Смени си го и ще видиш как върви пущината!

    ПС: Така както е изглежда много малка цепнатина, накарай някой да подаде газ да видиш каква дупка се отваря
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Давайте предложения колеги...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    винаги се вижда къде е спукан защото на даденото място се омаслява сега откакто съм си го направил и прах няма
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Ако е сцепен по-сериозно , започваш да губиш налягането от турбото , колата губи мощност, няма тяга и почва да пуши яко чернилка-въобще нещата стават зле.Така , че или го сменяй или го преправяй със снадка и яко скоби както е описал един колега по-горе.За тая лента дето пишеш е временно решение , просто има налягане , въздуха е относително топъл и скоро всичко става на мармалад и пак почва да си духа.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Не съм усетил разлика във вървежа, за пушене нямам проблеми. Цепнатината е с дължина два см!
    Гледам цени на нови маркучи, и на такива втора ръка. Нови са 100-110 лв, втора ръка 40-50. А трудно ли се сменя пустият маркуч!? Струва ли си да взема втора ръка?!
    Last edited by rusiq86; 04-01-2011 at 13:58.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Нови са 100-110 лв, втора ръка 40-50. А трудно ли се сменя пустият маркуч!? Струва ли си да взема втора ръка?!
    Ако ти се пуска след време тема със същото заглавие си купи 2-ра употреба, а иначе много лесно се сменя.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  9. #9
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колега, купи си нов...
    Мен ми се е вадил тоя маркуч и на двете от подписа... колата буквално спира да върви, над 1800 оборота едвам ги вдига (и пак не върви) и отзад пуши като престарял градски рейс.
    Ако ти се скъса тоя маркуч някъде на път... ще се проклинаш за минаването по-евтино с поправян такъв или втора ръка.

    А да може и да се преправи с метални тръби и снадки... на 156 та така е правен от предния собственик.
    Но е правен изцяло, не поправян заради спукване...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #10

    Default

    Съвет от собственик на 166 2,4 жтд,за които няма нови въздуховоди по магазините - заложи на варианта с метална тръба и две сериозни скоби от двете страни на спуканото и просто нямаш проблеми!А за "временно" решение става и самовулканизиращата лента тип "Бишоп".

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Преди повече от 6-7 месеца и моя се пукна почти на същото място.Е,малко по към калника.Лошото при теб е че като гледам е точно в/у мястото на захващане към двигателя.Дано да имаш поне 4-5 см разстояние . Демонтажа е елементарен-скоба до двигателя и скоба на кулера. Предварително с кръстата отверка свали пластмасата до калника над тръбата и ще видиш втората скоба.Хубаво е двигателя да е топъл че този маркуч като се вдърви от студа и е зор ваденето.Варианти за ремонт много, най-добре е нов.Предлагат се ІІ-ра ръка м/у 50-70лв.
    Моя маркуч го свалиха,обезмаслиха,мазаха с нещо,сложиха и лентата за която ти говориш.
    Според майстора най-важен е последния етап - омотаване не с друго ,а с хубав плътен здрав ЛЕЙКОПЛАСТ !!! Последният при високата температура се опича без да се пука и става супер. Вече няколко месеца карам така без проблем.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Преди повече от 6-7 месеца и моя се пукна почти на същото място.Е,малко по към калника.Лошото при теб е че като гледам е точно в/у мястото на захващане към двигателя.Дано да имаш поне 4-5 см разстояние . Демонтажа е елементарен-скоба до двигателя и скоба на кулера. Предварително с кръстата отверка свали пластмасата до калника над тръбата и ще видиш втората скоба.Хубаво е двигателя да е топъл че този маркуч като се вдърви от студа и е зор ваденето.Варианти за ремонт много, най-добре е нов.Предлагат се ІІ-ра ръка м/у 50-70лв.
    Моя маркуч го свалиха,обезмаслиха,мазаха с нещо,сложиха и лентата за която ти говориш.
    Според майстора най-важен е последния етап - омотаване не с друго ,а с хубав плътен здрав ЛЕЙКОПЛАСТ !!! Последният при високата температура се опича без да се пука и става супер. Вече няколко месеца карам така без проблем.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Тъкмо мерих цепнатото, вижда се отгоре, 1.5 см . Незнам откога е това, днес случайно го забелязах. Разлика във вървеж или пушенето няма.
    Мн ми дойде навътре месец Декември: застраховка, каско, рожден ден, подараци по празниците, нова батерия за колата, датчик абс, и не ми се даваха пари за нов маркуч!
    Нов маркуча е около 100 лв, проверих на няколко места!
    Last edited by rusiq86; 04-01-2011 at 20:14.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Купи си нов!При теб явно пукнатината е само във външния слой,иначе веднага щеше да омасли около маркуча!Една от причините за повреда в турбините са спукан маркуч-понеже турбината развива критични обороти!

  15. #15
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Давайте предложения колеги...
    Ето едно предложение от мен....

    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...081&highlight=

    Просто си купи едно пърче тръба 1/2 или 2 цола, отрежи цепнатото и снаддай.......
    За втора употреба............каква е гаранцията, че утре пак няма да се цепне.....
    А маркуча който предлагам като алтернатива е доста издържлив, лично гарантирам, на мен долния ми е такъв и за 2г. с него не е мъднал......
    Преди 2м. си купих едно парче за 8лв. и си го смених профилактично...............
    Когато се спука ми обявиха цена от 250лв.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •