Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 131

Thread: Скъсан въздуховод, jtd!

  1. #16
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Бях малко на биричка и накарах моята девойка да дава малко газ на свободна и аз наблюдавах, омазах обилно с пяна от веро и наблюдавах:
    - при 2000 оборота няма нищо, никаква промяна
    - при 2500 оборота мехурче се надува от въдуха
    - при 3500 оборота пяната се изтрелва.
    15мм е дължината на процепа, от горната част е. Ще пиша развитие по темата, сега набирам инфо за решението!
    Едно аверче с такава алфа, работи в сервиз и го гледа и ми препоръча да го увия едно специално тиксо, показа ми го и каза къде да го намеря. 3 см е широко, отгоре изолир в черно, че тиксото е сиво!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Бях малко на биричка и накарах моята девойка да дава малко газ на свободна и аз наблюдавах, омазах обилно с пяна от веро и наблюдавах:
    - при 2000 оборота няма нищо, никаква промяна
    - при 2500 оборота мехурче се надува от въдуха
    - при 3500 оборота пяната се изтрелва.
    15мм е дължината на процепа, от горната част е. Ще пиша развитие по темата, сега набирам инфо за решението!
    Едно аверче с такава алфа, работи в сервиз и го гледа и ми препоръча да го увия едно специално тиксо, показа ми го и каза къде да го намеря. 3 см е широко, отгоре изолир в черно, че тиксото е сиво!
    Казва се бандираща лента! Временно решение е определено докато си купиш новия маркуч!
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Еми ще я карам полека до четвъртък, тогава чакам маркуча, решено е! Като смъкна стария ще го огледам и ще пиша!
    А за лентата не е такава, тиксо си е, не му поня името, сиво на цвят е, Duck Tape на английски, мн здраво тиксо, може би едно от най здравите! Позлвал съм го в САЩ и съм увивал неща подложени на висока темп. Има снимки в гугъл!
    Last edited by rusiq86; 05-01-2011 at 00:53.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #19

    Default

    Високо волтово самовулканизиращо тиксо на Теси за 5-6 лв.Става перфектно.Поема разширенията на маркуча кокато торбината е натоварена.А не на място както ти си пробвал.И ще продължава да се цепи.С лекоплласт съм пробвал но след време от топлината почва да се разтича лепилото и лека полека се отпуска от многократните надувания на маркуча.Е зависи и как караш.Но с тази лента аз лично карах 7-8 месеца и не мръдна.Бях си и поръчал оригинален маркуч преди 2-3 години с поръчката и отстъпки беше 80 лв.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  5. #20

    Default

    Да да, тиксо и после го омотаваш с авто-тел и забравяш...
    Сериозно: всичко, различно от нова тръба или ъпгрейд на системата с метални тръби е временен компромис. Мислиш ли, че за една измислена гумена тръба ще ти искат над 100 лева ако става с тиксо/маркуч/магнитна наколенка..? Замисли се, че щом се е цепнало там, явно му е дошло времето и дори и да го затапиш някакси, ще се сцепи на друго място и т.н... Не са за побългаряване тия коли

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Дам утре го чакам новият маркуч, ще го поставя. Ще разгледам стария подробно. А с какво се чисти тая мастия отвътре!?
    Днес видях маркуча на това приятелче, и без майтап, няма никакви грижи вече 6 месеца, гледах го ок си е! Но не исакм такива изпълнения по моята кола, затова е форума да получиш мнения, за което благодаря!
    Last edited by rusiq86; 05-01-2011 at 19:06.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Дам утре го чакам новият маркуч, ще го поставя. Ще разгледам стария подробно. А с какво се чисти тая мастия отвътре!?
    Днес видях маркуча на това приятелче, и без майтап, няма никакви грижи вече 6 месеца, гледах го ок си е! Но не исакм такива изпълнения по моята кола, затова е форума да получиш мнения, за което благодаря!
    С обезмаслител
    Тей тей си почнал свали и кулера и го почисти!
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #23
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    В Русе е -15, малко ще ми е гърч да го махам да го чистя..на пролет съм замислил освежаване на предна броня и джанти летни. Тогава може и това да направя!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    В Русе е -15, малко ще ми е гърч да го махам да го чистя..на пролет съм замислил освежаване на предна броня и джанти летни. Тогава може и това да направя!
    Е точно щом ще сваляш броня ще почистиш кулера и двата маркуча защото до тогава и новия ще е нацапан в масло
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    17

    Default

    Колеги,а с пвц тръба дали ще стане да се замени,че тя поне лесно се огъва?Някой има ли представа колко ще струва смяната с изцяло метална тръба и къде извършват подобна манипулация,и за каква цена де?
    Alfa 156 2.4 136 hps

  11. #26
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Давайте предложения колеги...
    Нов - да ти е мирна главата ...

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by darad View Post
    Колеги,а с пвц тръба дали ще стане да се замени,че тя поне лесно се огъва?Някой има ли представа колко ще струва смяната с изцяло метална тръба и къде извършват подобна манипулация,и за каква цена де?
    Колега намери някоя ауспусджииница или някаде където правят CO2 заварки вземи си подходящи тръби и колена и отиди да ти направят заварките на място
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  13. #28

    Default

    Това трябва да се направи от тънкостенна тръба и заварките са много важни.Всичко от вътрешната страна трябва да е заоблено и да няма ръбове.Така че не е толкова лесно.Да няма съпротивление на въздуха който надува турбината.За горната труба над кулера към двигатела преди 2години ми искаха около 130 лв от неръждавейка тънкостенна с аргонова заварка.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  14. #29
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Колеги аз имах същия проблем. Намирате от някъде един дебелостенен термосвиваем шлаух 70мм диаметър. С пистолета за горещия въздух се свива до размера на маркуча. Карам така от 2 месеца и за сега нямам проблеми. Преди това опитвах с такава армирана лента, но с нея не става нищо понеже се разлепя от температурата, а там има такава и тя е висока. Налягането също е голямо. Моя термосвиваем шлаух е около 3-4мм дебел и определено държи на налягане. Ще го намерите в магазини за електро материали (промишлени) за кабели с голямо сечение.

    Определено обаче обмислям вариант с нераждаема тръба или алуминиева малко по-напред...

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  15. #30
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Днес пристигна новият въздуховод, елементарно се маха стария и поставя новия.
    Снимах малко. Пластмасата около калника, тази над маркуча се налижи да я преправя малко, за да не опира в тръбата. Ъгълът на двете тръби на чупката беше малко различен, независимо, че беше за този модел двг. Съвсем малко различен.
    Но определено 130 лв за метална е мн добра оферта, в сравнение с оригиналната която струва 90-100!
    Когато махнах стария, вътре беше мн чиста, нито сажди, нито масло, страхотно направо!
    Благодаря на вс за отговорите!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1060004.jpg   P1060003.jpg   P1060001.jpg   P1060002.jpg  

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •