Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Не върви на бензин! 156 2.0 TS

  1. #1

    Default Не върви на бензин! 156 2.0 TS

    Много на кратко ще кажа какво стана с моята 156 2.0 бензин 155к.с.

    Имам газ Фобос от 2.5г. и до сега нямам проблем с него, колата винаги се пали на бензин и на 30градуса сама отива на газ. И от началото на декември проблема ми е докато прехвърли на газ колата на бензин не иска да върви, дави се, пърди от ауспуха, натискам газта и не мърда, никаква реакция, даже и до долу педала. От вчера вече е и по-зле, при първо палене и гасне, оборотите играят (което и преди си го е правила, но без да гасне). Най-интересното е, че на газ няма никакви проблеми, на ниски, високи обороти тествах я.

    Сега от днес съм с нов дебитометър, за сега не мога да кажа, че нещо се е оправило и утре, ако е така, явно не е от него. Карах я днес на бензин и поне тръгва и може да се каже върви до 1500, после дупка, и чак над 3000 отново може да се кара. Като казвам не върви, не е известтното за 16V мотори, имам предвит натискам газта, даже отново и до дупка и колата не реагира, пука, тресе и не поема грам.

    Така или иначе ще се търси решение каквото и да е, ако някой е имал подобни премеждия нека сподели

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Аз имам същия проблем - гледа я Вихрен от Варна, диагностика - дебитомер. Доколкото разбрах, като си сложил нов дебитомер, продължава да ги прави тези номера?
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  3. #3
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    При мен е горе долу същото след смяна на дебитомер и ламбда сонда колата между 2000 и 2500 оборота продължава да се чуди да върви или не.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Желязков View Post
    Аз имам същия проблем - гледа я Вихрен от Варна, диагностика - дебитомер. Доколкото разбрах, като си сложил нов дебитомер, продължава да ги прави тези номера?
    Ми да продължава. Е утре ще покарам пак и ще се види, но от 1500-3000 оборота не върви, натискам и не приема никаква команда, тресе, пърди... Най-вероятно ще слежа и нова ламбда сонда и тогава, ако не се оправи не знам...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Ми да продължава. Е утре ще покарам пак и ще се види, но от 1500-3000 оборота не върви, натискам и не приема никаква команда, тресе, пърди... Най-вероятно ще слежа и нова ламбда сонда и тогава, ако не се оправи не знам...
    И дюзите не е лошо да изчистиш
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    И дюзите не е лошо да изчистиш
    Това го правят повечето ТС-ове, когато се карат на газ. Явно бенз дюзи се зацапват и не иска да работи нормално на бенз. При мен клатенето на оборотите до 300-400 и тресенето на двг го има най-вече зимата.
    Аз сипвам само 100 октана бенз по малко, за да се сменя по-често и гледам да карам повече на бенз, особено на извънградско или по цариградско. След това няма проблеми. Вече четвърта зима карам на газ тая кола и друго решение не съм намерил.

    П.С. Дебитомер, ламбда сонди и машинка за прзен ход ме съветваха още в началото да сменя. Добре, че не тръгнах да сменям на посоки, пари на вятъра.

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Много на кратко ще кажа какво стана с моята 156 2.0 бензин 155к.с.

    Имам газ Фобос от 2.5г. и до сега нямам проблем с него, колата винаги се пали на бензин и на 30градуса сама отива на газ. И от началото на декември проблема ми е докато прехвърли на газ колата на бензин не иска да върви, дави се, пърди от ауспуха, натискам газта и не мърда, никаква реакция, даже и до долу педала. От вчера вече е и по-зле, при първо палене и гасне, оборотите играят (което и преди си го е правила, но без да гасне). Най-интересното е, че на газ няма никакви проблеми, на ниски, високи обороти тествах я.

    Сега от днес съм с нов дебитометър, за сега не мога да кажа, че нещо се е оправило и утре, ако е така, явно не е от него. Карах я днес на бензин и поне тръгва и може да се каже върви до 1500, после дупка, и чак над 3000 отново може да се кара. Като казвам не върви, не е известтното за 16V мотори, имам предвит натискам газта, даже отново и до дупка и колата не реагира, пука, тресе и не поема грам.

    Така или иначе ще се търси решение каквото и да е, ако някой е имал подобни премеждия нека сподели
    Вместо да сменяш ламбдата защо просто не я откачиш от буксата отгоре и да пробваш да покараш без сонда поне 50км. Може сондата да е забила. провери за пропуски на въздух след дебитомера да не е нацепен маркуча да не би да е изкочила мнякоя от гумените снадки на пластнасовия колектор. Аз имах подобен на твоя проблем но не толкова задълбочен. Сутрин пали и гасне и първите 3-4 минути не искаше да върви забива муцуната и т.н. при мен проблема се оказа газовата беше обогатена и компа запаметява лоши стойности след настроийа всичко се оправи. Но ако не е дебитомер и като разкачиш ламбдата не се оправи хубаво е да почистиш дюзите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Ми да продължава. Е утре ще покарам пак и ще се види, но от 1500-3000 оборота не върви, натискам и не приема никаква команда, тресе, пърди... Най-вероятно ще слежа и нова ламбда сонда и тогава, ако не се оправи не знам...
    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    И дюзите не е лошо да изчистиш
    Точно заради този ефект на пропан бутана върху бензиновите двигатели се отказах от идеята газ/бензин навеки
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #9
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Точно заради този ефект на пропан бутана върху бензиновите двигатели се отказах от идеята газ/бензин навеки
    Много трудно в дюзите да е проблема даже е почти невъзможно след като всяко палене е на бензин.Може да се запушат от гаден бензин..За дебитомер и другите темподобни датчици съм съгласен че ги поскапва газта,но не и толкова колкото си мислите.Аз съм с обикновенна газова и също съм имал този проблем и се оказа дебитомер,след почистване се оправи.После пак се развали и беше сменен,сега си нямам никакви проблеми.

    Колега пробвай и с ламбдата макар не мисля че ще се оправи,ако не иди да я закачиш да видиш кое прави мизерията.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    За мен си трябва диагностика,проблема може да е само в адаптациите на компа,просто да е стигнал тавана от карането на газ
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз имах такъв проблем с алфата преди време, след смяна на ламбдасондата всичко си дойде на мястото. Паля си сутрин, колата не реагира на педала на газта, напротив почва да се дави и пука, след като позагрее малко всичко се оправя. С откачането на буксата на ламбдата няма да се оправи, вероятно ще има някаква промяна, но не очаквай чудеса защото компа ще има някаква усреднена стойност (колкото да стигнеш до сервиз по принцип). Бих те посъветвал да вземеш сондата от някой колега който няма такъв проблем и да покараш ден два или от някой от форума който продава колата си на части с уговорката да я върнеш ако няма промяна. След като я смениш е добре да изчистиш всички грешки и да пуснеш една адаптация.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    За мен си трябва диагностика,проблема може да е само в адаптациите на компа,просто да е стигнал тавана от карането на газ
    И аз съм на това мнение... така да се сменят части наред, без да се направи диагностика няма много смисъл.

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    А тази кола всъщност като загрее на бензин как работи . Защото не стана ясно дали на студено само прави мизерии или и на топло. Защото ако на бензин когато е топла не прави проблем или ти е лошо регулирана (най вероятно обагатена) газовата или сондата е заминала.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14

    Default

    Ами то е ясно, че така няма да стане, другата седмица ще отиде на сервиз и диагностика каквото е нужно ще се направи.

    Сега с новият оригинален дебитометър на Бош проблема остана, даже и по-зле стана. Колата за втори път (онзи ден със стария същото) след палене ми гасне, и трябва 3-4 да паля-гасне докато запали и тогава тресе, не държи обороти, пърди и чакам лека-полека да прехвърли на газ за да я карам, там няма все още никакви проблеми.

    Днес откачих ламба сондата, никаква промяна на бензин, не може да върви, не реагира на педала на газта и чак към 2700-3000 оборота се отпушва някакси и тръгва и до към 5000 си върви супер.

    Така или иначе моята сонда са ми казали, че е малко мудна, не е проблем да я сменя, дано и разхода се намали, но си мисля, че може да имам пробем със самият компютър на колата и да не дава точна информация на дузите и то в ниските обороти. Бензиновата помпа не може да бъде щом точно на високите върви и няма замисляне.

    Ами това е за сега, надявам се другата седмица слез сервиза да Ви пиша какво точно и е било и да е оправена.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не бутай ламбдата ако не е забила на високо напрежение. Не е там проблема.

    На диагностиката трябва да се обърне внимание на адаптивните параметри. Като за начало да се занулят и да се пробва да се кара на бензин поне 15-тина километра. Ако не се прояви проблема може да се насочиш към газовото. Блокирала в отворено положение газова дюза може да прави такива бели и еку-то да преобеднява сместа на бензин.

    Ако пак се появи проблема (обикновено на другата или на 3-тата сутрин) до тогава разбира се не трябва да се кара на газ. То трябва да се търсят причини като пропуск на въздух първо. Може и в дросела да има проблем. Трябва да се видят адаптивните параметри какво са записали. Най-вече ниските параметри и DTV фактора. От тях ако диагностика знае как да ги разтълкува може да се разбере къде е проблема.

    Докато не се реши проблема не трябва да намесваш друго гориво. Не карай на газ.

    Мисля, че така по интернет друг съвет не може да се даде.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •