Results 1 to 12 of 12

Thread: Болтове за лети джанти

  1. #1

    Default Болтове за лети джанти

    преди 1 седмица баща ми смени гумите и сложи пак железните джанти на алфата, но гумаджиите са му
    прецакали единия болт, а кибиците отстрани са казали че тия болтове са къси за лети джанти

    Преди колата беше с железните джанти, а след това купиме оригинални лети, но за болтовете никой нищо не ми е казал, зави ми старите болтове гумаджията и така си карах.
    Та трябват ли различни болтове за летите джанти и от къде мога да ги купя?

  2. #2
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    От някой магазин за лада, съвпадат със стъпката на резбата, главата е същата, но са малко по дълги, точно каквито ти трябват за лети джанти.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  3. #3
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Абе какви са тия магазини за Лада, тия пък ония... инженерите използват онова величие, наречено цифри и числа.
    Подходящите болтове за 156 са L32 на дължина, с резба M12 x 1,25, с конусовидна глава.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  4. #4
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Оригиналните лети 15" и стоманени 15" джанти са някак напаснати да ползват еднакви болтове.
    Понеже за зимата ползвам 15" от 164 - трябват по-дълги, купих ги от сервиза в който сменях гуми, мериха и на оригиналните лети, пасват макар и по-дълги.
    Но точния размер не помня.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колегата Боби е написал какви болтове ти трябват...просто шийката им е по-дълга. Имах същият филм като купувах колата, цената на 20 болта беше около 30 лв! Сега ги позлвам за 17 летни и за 15 зимни джантета!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колегата Боби е написал какви болтове ти трябват...просто шийката им е по-дълга. Имах същият филм като купувах колата, цената на 20 болта беше около 30 лв! Сега ги позлвам за 17 летни и за 15 зимни джантета!
    от къде ги купи?

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Можеш да си купиш и евтини китайски боклуци , но те съветвам да си вземеш качествени за да не стане " олееее, скъса ми се болта" или " прецаква се резбата на болтовете и се къса". Колегата bobby написа размера. Магазини за авточасти или в совия има магазини специализирани за болтове и гайки където можеш да намериш точния размер и якост.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Съветвам те да провериш някоя морга първо за оригинални болтове . Аз се бях вкарал в приключение малко . Купих си чисто нови български болтове на Ете , мерихме дължина отзад - супер . Слагам ги и се оказаха дълги за отпред - стържеха някъде . Та отидох при един гумаджия и ми ги смени срещу оригинални от 156 и заспаха
    Може и нови - Боби ти е написал размерите
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  9. #9

    Default

    точно за това питам от къде, за да не се прекарам с някой ментета и после да бера ядове

    според мен и стугар ще свърши работата, но пък бащата чул че болтовете от стругарите били слаби
    според мен ако му казажа от каква стомана да ги направи няма да има проблем, да не говорим че може да намеря врътка и да ги закаля

  10. #10
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Това за стругаря го забрави. потърси от някой който продава на части.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    точно за това питам от къде, за да не се прекарам с някой ментета и после да бера ядове

    според мен и стугар ще свърши работата, но пък бащата чул че болтовете от стругарите били слаби
    според мен ако му казажа от каква стомана да ги направи няма да има проблем, да не говорим че може да намеря врътка и да ги закаля
    Аз си купих български на ЕТЕ и ги занесох на стругар да ги скъси малко като си им направи и скосението на края.
    Успех!
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  12. #12
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Първо провери дали и резбата не е заминала защото при мен това се случи,ходих след това на стругар уж ми оправи резбата направи ми и нов болт ама след 1-2 завивания-развивания и той вече го няма сега карам само с 4 .....
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •