Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: въпрос за разход на газ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default въпрос за разход на газ

    здравейте

    как да започна имам следния проблем преди година и 8 месеца си взех алфата 145 1,6 боксер направо с италянска газова уредба вградена в колата всичко бе нормално колата си гореше нормално градско 10 извън градско 6-7 на 100 км. сменям си въздушния филтъра на време правя и центровки на всяко сменяне но разхода ми скочи драстично сега ми гори 15-17 градско 10-11 извън градско. Но все пак колата работи прекрасно нямам проблеми с нищо тоци обороти и всичко свързано за колата.

    така имам следния въпрос вече съм минал 30 000 км от когато съм взел колата единственото което не съм направил е да сменя свещи така е купих и незнам ваобще от кога са тези свещи но колата си работи перфектно пали от раз и си мисля че нямам проблем със свещите.

    въпрос възможно ли е свещите да оказват влияние на разхода на газ някои имал ли е следният проблем и ако не е така каква може да е причината за това

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: въпрос за разход на газ

    Quote Originally Posted by rumen
    здравейте

    как да започна имам следния проблем преди година и 8 месеца си взех алфата 145 1,6 боксер направо с италянска газова уредба вградена в колата всичко бе нормално колата си гореше нормално градско 10 извън градско 6-7 на 100 км. сменям си въздушния филтъра на време правя и центровки на всяко сменяне но разхода ми скочи драстично сега ми гори 15-17 градско 10-11 извън градско. Но все пак колата работи прекрасно нямам проблеми с нищо тоци обороти и всичко свързано за колата.

    така имам следния въпрос вече съм минал 30 000 км от когато съм взел колата единственото което не съм направил е да сменя свещи така е купих и незнам ваобще от кога са тези свещи но колата си работи перфектно пали от раз и си мисля че нямам проблем със свещите.

    въпрос възможно ли е свещите да оказват влияние на разхода на газ някои имал ли е следният проблем и ако не е така каква може да е причината за това
    Възможно е

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default

    Офф аз днеска мислех да си сменям свещите. Моята е с NGK. И като отидох в магазина оня вика за малките това си иридум и са с доживотна гаранция, а големите са горе долу добре. Колата не ми прави проблеми та чудя се щом ми го казват това от магазина а не ми взеха парите дали са прави ?
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Va4o
    Офф аз днеска мислех да си сменям свещите. Моята е с NGK. И като отидох в магазина оня вика за малките това си иридум и са с доживотна гаранция, а големите са горе долу добре. Колата не ми прави проблеми та чудя се щом ми го казват това от магазина а не ми взеха парите дали са прави ?
    Щом ти дават свещи с доживотна гаранция вземи повече
    Че са хубави и издържат много спор няма, ама доживотно ...

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by Va4o
    Офф аз днеска мислех да си сменям свещите. Моята е с NGK. И като отидох в магазина оня вика за малките това си иридум и са с доживотна гаранция, а големите са горе долу добре. Колата не ми прави проблеми та чудя се щом ми го казват това от магазина а не ми взеха парите дали са прави ?
    Щом ти дават свещи с доживотна гаранция вземи повече
    Че са хубави и издържат много спор няма, ама доживотно ...
    Е сигурно щото гаранцията им е 100 000км на НГК
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by Va4o
    Офф аз днеска мислех да си сменям свещите. Моята е с NGK. И като отидох в магазина оня вика за малките това си иридум и са с доживотна гаранция, а големите са горе долу добре. Колата не ми прави проблеми та чудя се щом ми го казват това от магазина а не ми взеха парите дали са прави ?
    Щом ти дават свещи с доживотна гаранция вземи повече
    Че са хубави и издържат много спор няма, ама доживотно ...
    Е сигурно щото гаранцията им е 100 000км на НГК
    Те сигурно толкова са преценили, че ще издържи мотора на човека

    И по-точно казано, намят 100К км гаранция, а пробег
    Ако колата ми гори масло или ДВГ-то работи не както трябва, няма да издържат и 50К км Това значи ли ако има гаранция, че ще ми ги сменят постоянно

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default

    никой неказва нищо по моя въпрос значи да ги сменям свещите такали казвам пак колата бачка перфектно само разхода се вдигна

  8. #8
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by rumen
    никой неказва нищо по моя въпрос значи да ги сменям свещите такали казвам пак колата бачка перфектно само разхода се вдигна
    Ами смени ги и виж какво ще стане
    Все пак 30К км не са малко с едни свещи

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    вземи си голдан лоч те са свещите които ги дават за 145 1.6 боксера.Аз ги смених жече и не са много скапи около 6.5лв за бр.

  10. #10
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Да чудесни са Голден Лодж. Вчера с Аlfa user и Venci имахме под ръка 4 комплекта голдън лодж - 3 от тях бяха яван МЕНТАК.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  11. #11
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    ако не е от свещите има вариант да ти е от изпарителя или по-точно мембраните да са се напукали или просто да са остарели и да са се понакъсали....дано да не е това но го имай впредвид особенно ако колата не се пали на бензин или не се оставя да позагрее преди да се премине на газ....
    а ако си с газов инжекцион това което написах ти е безполезно хахахаха
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  12. #12
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    И моя ситроен палеше и работеше супер, без никакви проблеми...освен разхода от 17градско(зимата) 14-5 лятото.. след като смених свещите ми е към 6-7 даже бих казъл по малко защото не го ръчкам а бавничко си го карам вечер..освен ако някой голф не ме предизвика де
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default

    благодаря за инфото ще ги сменя с тези голдън лодж или там както се казваха и ще пиша за реакцията за да се знае за понататък който го интересува

  14. #14
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by rumen
    благодаря за инфото ще ги сменя с тези голдън лодж или там както се казваха и ще пиша за реакцията за да се знае за понататък който го интересува
    Само тия свещи не ги купувай от някоя сергия или някоя дупка за авточасти...търси оторизиран сервиз и магазин че да нямаш проблеми както казаха горе с ментаците
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Не слагай Голдън Лодж /ако не е късно де/ вземи си Денсо ем е по-ефтино ем е много по-добра свещ
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •