Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69

Thread: ЧИП на GTV-то

  1. #1
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default ЧИП на GTV-то

    Здравейте Колеги!Интересува ме дали някой има ЧИП на автомобилът си и по-точно на двигател като моя(2.0 TS).Интересува ме ако има някой,какво се е променило в колата,след тази интервенция:Плюсове,Минуси.Мерси
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  2. #2
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Здравейте Колеги!Интересува ме дали някой има ЧИП на автомобилът си и по-точно на двигател като моя(2.0 TS).Интересува ме ако има някой,какво се е променило в колата,след тази интервенция:Плюсове,Минуси.Мерси
    Прекъсвача отива на 7800 оборота. Разликата във вървенето е трудно неосезаема.
    GTV

  3. #3

    Default

    Може би изненадващо за някои, но "чипа" НЕ е един-единствен вид...
    Ако се чудиш дали си струва парите, да, определено си ги струва.
    Ако очакваш колата да ти счупи врата и да изкъртиш облегалката от ускорение след ремапа, не, няма да литне, както и да е направен "чипа".

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    Не съм съвсем съгласен..... на ТВ-то се усеща много
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

  5. #5

    Default

    Да но колегата говори за 2.0 ТС, за ТБ-то е ясно има си охлювче
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  6. #6
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Това е ясно,че няма да ми счупи врата и да се вградя в седалката при старт след поставяне на ЧИП.Исках да разбера някой дали има и точно какво се е променило,а ми се струва,че се пише кой,какво чул тук там...Факти ме интересуват.Мерси
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  7. #7
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Колата става по-отзивчива в ниските и върви една идея по-добре.
    В общи линии, това е, останалото са го казали колегите.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Това е ясно,че няма да ми счупи врата и да се вградя в седалката при старт след поставяне на ЧИП.Исках да разбера някой дали има и точно какво се е променило,а ми се струва,че се пише кой,какво чул тук там...Факти ме интересуват.Мерси
    Тръгва от 2000 почти както от 3000, а от 3000 тръгва със същата разлика в + и то по целия диапазон до горе. Трябва да го усетиш. Няма как да се обесни.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Така е, усеща се това... първите няколко пъти докато караш.
    После пак си викаш: "Дееба и кошницата, хич не върви!"

    Ако искате вървящи коли - 3+ литра, турбо, чарджъри и пр. благини...
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  10. #10

    Default

    и 2.0 са достатъчни в някои случаи Иначе за чипа - един от основните плюсове е, че ТС мотора има навика при скорост на 200 да ражда заради обедняване на сместа. С чипа това го няма. Дори само заради това си заслужава.

  11. #11
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    и 2.0 са достатъчни в някои случаи Иначе за чипа - един от основните плюсове е, че ТС мотора има навика при скорост на 200 да ражда заради обедняване на сместа. С чипа това го няма. Дори само заради това си заслужава.
    Да, ако се въртят до 10000 оборота или са на купе с тегло 500кг.
    Иначе за обедняването на сместа е така, ама аз бих се притеснявал от други работи при продължително каране с 200км/ч.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Да, ако се въртят до 10000 оборота или са на купе с тегло 500кг.
    Иначе за обедняването на сместа е така, ама аз бих се притеснявал от други работи при продължително каране с 200км/ч.
    Напълно достатъчно е да имаш турбина, подходящо окачване и хубави гуми, за да върви доста колата. Разликата от 250 коне нагоре не е чак, толкова голяма при каране в градски условия. Ще се учудиш колко по-мощни коли в града не могат да се измъкнат от пуйката. Пред мен са, по-бързи са, но не ги изпускам

    Ако не си решил да се състезаваш и искаш колата ти да евридейка - и 2.0 турбо върши доста добра работа Аза над 200 км/ч ако колата е с изправна ходова част и има къде да ги дигнеш няма причини за безпокойство с ГТВ. Друг е въпроса защо ти е да караш с 200 и защо ще рискуваш своя и живота на другите участници в движението заради малката си пишка, примерно.

  13. #13
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Напълно достатъчно е да имаш турбина, подходящо окачване и хубави гуми, за да върви доста колата. Разликата от 250 коне нагоре не е чак, толкова голяма при каране в градски условия. Ще се учудиш колко по-мощни коли в града не могат да се измъкнат от пуйката. Пред мен са, по-бързи са, но не ги изпускам

    Ако не си решил да се състезаваш и искаш колата ти да евридейка - и 2.0 турбо върши доста добра работа Аза над 200 км/ч ако колата е с изправна ходова част и има къде да ги дигнеш няма причини за безпокойство с ГТВ. Друг е въпроса защо ти е да караш с 200 и защо ще рискуваш своя и живота на другите участници в движението заради малката си пишка, примерно.
    Не сме се разбрали - имах предвид 2.0 атмосферка.
    Освен ако не е от Honda S2000 или нещо такова, няма да е кой знае колко вървяща. С турбо е ясна работата.
    А за 200-те км/ч. точно това имах предвид - в нашата родина, на практика няма места за подобна скорост.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Да, ако се въртят до 10000 оборота или са на купе с тегло 500кг.
    Иначе за обедняването на сместа е така, ама аз бих се притеснявал от други работи при продължително каране с 200км/ч.
    От къде знаеш, че ти обеднява сместа? Мерил ли си? Аз пък ще ти кажа, че това не е вярно. Сток 2.0 ТС върви на смес 12.8:1 с 200 км/ч. Това ако му викаш бедно...

    И с чип пак ще гръмне мотора с 200 по магистралата. Просто защото не е това причината.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От къде знаеш, че ти обеднява сместа? Мерил ли си? Аз пък ще ти кажа, че това не е вярно. Сток 2.0 ТС върви на смес 12.8:1 с 200 км/ч. Това ако му викаш бедно...

    И с чип пак ще гръмне мотора с 200 по магистралата. Просто защото не е това причината.
    Айде,бе,верно ли ????

    Брей,а ние толкова години да сме заблудени,хубаво ,че си ти та от време на време да ни просветляваш и да ни издаваш по някоя тайна.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •