Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: ЧИП на GTV-то

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От къде знаеш, че ти обеднява сместа? Мерил ли си? Аз пък ще ти кажа, че това не е вярно. Сток 2.0 ТС върви на смес 12.8:1 с 200 км/ч. Това ако му викаш бедно...

    И с чип пак ще гръмне мотора с 200 по магистралата. Просто защото не е това причината.
    Хахаха 12,8:1 с 200 ма динамично сгъстяване - браво ти си номер едно само дето не правиш разлика м/у старо еку и ново Когато си помислиш следващия път че знаеш нещо със сигурност си повтаряй след като си повярвах значи вече знам 1 милярдна част от това което трябва да знам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Добре тогава,защо при положение,че има претенций за спортен автомобил се получава това обедняване...това означава,че неможе да се кара с повече от 200км/ч = "ражда" двигател,на къси разстояния докато се "развърти" двигателя пак те дръпне някой.Тя за какво става освен за главоболия !!!
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    ...има претенций за спортен автомобил... за какво става освен за главоболия...
    E-е-е-х откога ви разправям аз, че за нищо не става тая каруца ама най-накрая ще ми повярвате...

  4. #19

    Default

    Засилвайте ги у некое блато, стига сте ревали....
    Last edited by Доко; 11-01-2011 at 21:32.

  5. #20
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Само кажете къде е блатото, че да знаем ние останалите къде да си търсим резервни части!

    Иначе спортен автомобил, колко да е спортен?
    Спортен е, ама не и с 1.8/2.0 атмосферни двигатели при близо 1400кг. тегло.

    Иначе колицата си е супер, мен вече три години си ме кефи. Е, бих искал да е с 3.0/3.2 мотор, тогава съвсем щеше да ме кефи, ама шанс...
    Last edited by Fear; 11-01-2011 at 21:43.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #21

    Default

    Колицата си е супер, и колкото по-малко я карат, толкова по-добре.....бутик.

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Хахаха 12,8:1 с 200 ма динамично сгъстяване - браво ти си номер едно само дето не правиш разлика м/у старо еку и ново Когато си помислиш следващия път че знаеш нещо със сигурност си повтаряй след като си повярвах значи вече знам 1 милярдна част от това което трябва да знам
    Щом съм го казал значи съм го измерил! Не ми се прави на голям! Дригата също! Лъжете си там хората да ви вярват.

    На 2.10.3 на WOT и като замериш е около 13 примерно, на 2.10.4 съм мерил 12.8 както и на 1.5.5 и ако има нещо което не е наред по-колата, само тогава ще дава бедно. Бедно разбирам над 14.5.

    Един съвет! Когато ти си мислиш, че знаеш всичко и че само ти единствен го знаеш се замисли и си кажи: аз знам не малко неща, но и другите също може да ги знаят!
    Last edited by oem; 12-01-2011 at 00:37.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    E-е-е-х откога ви разправям аз, че за нищо не става тая каруца ама най-накрая ще ми повярвате...
    Аз преди теб го разправях на един заблуден,тръгнал да си купува,но ти тогава ми обясни как не съм прав
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Щом съм го казал значи съм го измерил! Не ми се прави на голям! Дригата също! Лъжете си там хората да ви вярват.

    На 2.10.3 на WOT и като замериш е около 13 примерно, на 2.10.4 съм мерил 12.8 както и на 1.5.5 и ако има нещо което не е наред по-колата, само тогава ще дава бедно. Бедно разбирам над 14.5.

    Един съвет! Когато ти си мислиш, че знаеш всичко и че само ти единствен го знаеш се замисли и си кажи: аз знам не малко неща, но и другите също може да ги знаят!
    Гледам ти е почерняло дупето вече Ще помоля хора които са си мерили фабричната смес на колите да ти напишат че явно ти си забравил от къде идваш и къде отиваш А за съвета ти - винаги съм го знаел Недей да обвиняваш хора в лъжи при положение че ти въобще не си критерии!

    Мога да пусна десетки дино графики на коли с измерени смеси. Най-богатата на смес е Ланча 2.0 16V турбо и сместа и на WOT e 13.1 - говориме на дино стенд с калибрирана сонда - на пътя максимален товар се постига трудно
    Last edited by Bobo; 12-01-2011 at 09:57.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Виж. Изобщо не искам да се карам с теб и с когото и да било. Гледам на там ще отидат работите. Ама какво значи калибрирана сонда? Моята не може ли да е калибрирана? Има си процедура по калибриране. Ти сега обвиняваш, че не ми е калибриран сондата ли?

    Знаеш много добре, че натоварване и на пътя се постига. Като я изпънеш на висока предавка в големия баир баш на пълно натоварване си отива, а тогава е и най-богато. Сега от кола до кола разлика да искаш. Имах предвид, че ако всичко е на ред по мотора при 200 км/ч си държи добра смес. 13.0 - 13.2 също е добра смес и ти го знаеш. Прав, си че при тези с 2.10.3 е най-бедно в сравнение с останалите ТС-и, но пак не може да се каже, че колата върви на бедна смес, защото пак е над стехиометричната.

    П.С. Пусни някоя графика да видим сток 2.0 ТС каква смес дава на диното

    И последно. Не съм забравил от къде съм тръгнал. И кой е критерия? Ти ли? Твоите думи или показанията на уредите?
    Last edited by oem; 12-01-2011 at 10:50.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Виж. Изобщо не искам да се карам с теб и с когото и да било. Гледам на там ще отидат работите. Ама какво значи калибрирана сонда? Моята не може ли да е калибрирана? Има си процедура по калибриране. Ти сега обвиняваш, че не ми е калибриран сондата ли?

    Знаеш много добре, че натоварване и на пътя се постига. Като я изпънеш на висока предавка в големия баир баш на пълно натоварване си отива, а тогава е и най-богато. Сега от кола до кола разлика да искаш. Имах предвид, че ако всичко е на ред по мотора при 200 км/ч си държи добра смес. 13.0 - 13.2 също е добра смес и ти го знаеш. Прав, си че при тези с 2.10.3 е най-бедно в сравнение с останалите ТС-и, но пак не може да се каже, че колата върви на бедна смес, защото пак е над стехиометричната.

    П.С. Пусни някоя графика да видим сток 2.0 ТС каква смес дава на диното
    Аз мисля че спарковете раждат със скорост над 210/215,но с 200 не е проблем да си караш.Аз даже преди години като си купих ТИ-то карах цялата варненска магистрала с 215,и ми светна лампата после Бобо видя че имам скъсан кабел на сондата-демек не е работела,и колата не роди.Колата имаше чип,трябваше да поясня
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз съм виждал как ражда 156 1.8 с чип. Направи дупка в буталото на 4-ти цилиндър. Оказа се че дебитомера е заминал и от там е бедната смес. При теб какво е станало като не е работила сондата? Имал си даже малко по-богата смес от ако е работила.

    С чип без чип все може да си роди. То зависи какъв е чипа де. Ако е някой дето дава +25% аванс и +15% гориво... подарък да е да го изхвърлиш...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    E-е-е-х откога ви разправям аз, че за нищо не става тая каруца ама най-накрая ще ми повярвате...
    Силата на колата са завоите с висока скорост и зверската стабилност на пътя. Това е ГТ купе от нисък клас. Не е за драг, не е за писта. Колата е за улиците и за спортно шофиране на нормални пътища, където е много по-стабилна и доставя много по-спортно усещане и поведение.

    ПС - претенций е член на древната римска фамилия Неграмотний. Брат е на Излагаций и Граматиций. Без лоши чувства.

  14. #29
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Виж. Изобщо не искам да се карам с теб и с когото и да било. Гледам на там ще отидат работите. Ама какво значи калибрирана сонда? Моята не може ли да е калибрирана? Има си процедура по калибриране. Ти сега обвиняваш, че не ми е калибриран сондата ли?

    Знаеш много добре, че натоварване и на пътя се постига. Като я изпънеш на висока предавка в големия баир баш на пълно натоварване си отива, а тогава е и най-богато. Сега от кола до кола разлика да искаш. Имах предвид, че ако всичко е на ред по мотора при 200 км/ч си държи добра смес. 13.0 - 13.2 също е добра смес и ти го знаеш. Прав, си че при тези с 2.10.3 е най-бедно в сравнение с останалите ТС-и, но пак не може да се каже, че колата върви на бедна смес, защото пак е над стехиометричната.

    П.С. Пусни някоя графика да видим сток 2.0 ТС каква смес дава на диното

    И последно. Не съм забравил от къде съм тръгнал. И кой е критерия? Ти ли? Твоите думи или показанията на уредите?
    Няма да се карам с теб не си заслужава по-добре да си споря с радиото Иначе преди няколко месеца обесняваше че ТС-а и то твоя върви на 50 градуса аванс защото незнаеше как се чете картата на аванса - тогава пак се смях За дино графиката ми пусни ти - нали си направил много! Аз съм пускал много Ми в тоя форум моите думи досега се са били верни а това как ти четеш показанията на уредите ние неможем да знаем Аз приключих с теб!

    Иначе по темата - ГТВ-то си е спортна кола, просто 2.0ТС е най малкия мотор в гамата на ГТВ - нали не очаквате от него да е адски бърз
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Иначе по темата - ГТВ-то си е спортна кола, просто 2.0ТС е най малкия мотор в гамата на ГТВ - нали не очаквате от него да е адски бърз
    Ааа има по-малък - при мен е 1.8, ама сърцат като 2.0-ка

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •