Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69

Thread: ЧИП на GTV-то

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не бе нали имаш графики? Пусни. Аз нямам и за това не пускам. Ако имам ще пусна. Пусни АФР на стокова дето каза, че си мерил много и имаш.

    А това за аванса е несериозно. Показал съм двел ъгъл и си е бил точно толкова. Сега да не казвам аз как си изхвърлих новите Денсо Иридиум заради твоя аванс а? Дето нали знаеш как се смята? Що ми изгоряха електродите? Щото +12 градуса на WOT дават ли се? Сега ако ще си изкарваме кирливите ризи пред хората да почваме а? А сместа ми на WOT 11.2:1? А разход 14.5/100?

    И аз приключих с теб.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Ааа има по-малък - при мен е 1.8, ама сърцат като 2.0-ка
    Така е след 98-ма Ама според мен разликата м/у двата не е фрапантна на фона на спортните коли

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:24 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не бе нали имаш графики? Пусни. Аз нямам и за това не пускам. Ако имам ще пусна. Пусни АФР на стокова дето каза, че си мерил много и имаш.

    А това за аванса е несериозно. Показал съм двел ъгъл и си е бил точно толкова. Сега да не казвам аз как си изхвърлих новите Денсо Иридиум заради твоя аванс а? Дето нали знаеш как се смята? Що ми изгоряха електродите? Щото +12 градуса на WOT дават ли се? Сега ако ще си изкарваме кирливите ризи пред хората да почваме а? А сместа ми на WOT 11.2:1? А разход 14.5/100?

    И аз приключих с теб.
    Ти колко си заблуден нямам думи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Предпочитам ей така заблуден да си остана бате Какво било било тогава. Всеки се учи докато е жив. Защо трябваше да намесваш миналото? Ако си погледнеш старите теми от преди години и ти ще си се смееш сам на себе си.

    Айде да не разваляме тона. Жив и здрав да си.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Предпочитам ей така заблуден да си остана бате Какво било било тогава. Всеки се учи докато е жив. Защо трябваше да намесваш миналото? Ако си погледнеш старите теми от преди години и ти ще си се смееш сам на себе си.

    Айде да не разваляме тона. Жив и здрав да си.
    Жив и здрав ма годините са отпреди ти да караш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Жив и здрав ма годините са отпреди ти да караш
    Ма пожелавам ти след 5 години да се смееш на сегашното си положение бате. Айде да работя. Спирам да пиша по тая тема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36

    Default

    Спрете наистина излагате се тука като малките деца,а целия форум ви познава..!?

    Към модераторите :заключете тази глупост.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #37

    Default

    Няма лош PR, както е казал поета, а пък явно и двете тези си имат поддържници - така всеки ще си прецени на кого и за какво да вярва, не е лошо да има такава дискусия между по-опитни в областта

  8. #38
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    По едно време единият не продаваше ли чипове и мапове на другият?Кога успяхте да разпърдите гърнетата?Ключ!

  9. #39
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    По едно време единият не продаваше ли чипове и мапове на другият?Кога успяхте да разпърдите гърнетата?Ключ!
    Да така беше ма всеки по своя път а другите да си правят изводи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #40

    Default

    Значи с ГТВ като двигнеш 200км/ч и колата ти се чупи така ли Забавно ми става аххахахах Производителя дава максимална скорост 220км/ч за мотора 150 коня,казват и посочват разни хора за чиповете се вдигали към 15 коня и 20 нм ли колко бяха.Защо обаче си мисля,че производителя не е замерил съвсем точно скоростта.Чувал съм за разни хорица с гтв мотор 155,които са вдигали 230-240км/ч по прав път,даже и запис съм гледал и това с бензин а95...

    С чип,филтър и бензин с по-високо октаново число колко ли може да вдигне ГТВ?И така и не намерих твърд отговор никъде има ли смисъл от чипа и примерно ако мотора ти е 155 коня с чип колко става,колко се повишава ускорението и т.н.На всякъде чета към 15 коня,към 20нм,прекъсвача става 7800,де да знам,аз като един заинтересован човек не ме устройват подобни отговори.
    Искам да разбера ТОЧНО колко става,0-100 ако производителя дава за 8.3,с чипа колко ще бъде?На места съм гледал 8.1сек,топ скоростта колко точно се вдига,с две думи не искам сбиртак-приказки от нета,а примерно един човек,който се занимава с чип тунинг да ми отговори на въпросите,да ми посочи цена и аз да си преценявам има ли смисъл
    От филтър има ли смисъл,ще се маха ли катализатор,въобще искам да знам какви са възможните модификации за мотор 155 коня(натъртвам на 155,щото не ме интересува за 150к.с.)

    Примерно аз съм един човек,леко глуповат и искам да си модна колата.Вие какво препоръчвате и ако може с цени И съотвено всяка модификация как повишава показателите 2-ра година вече питам и никой в БГ не се наема да ми даде точни данни,аз пък така не се наемам и да модвам

  11. #41
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Значи с ГТВ като двигнеш 200км/ч и колата ти се чупи така ли Забавно ми става аххахахах Производителя дава максимална скорост 220км/ч за мотора 150 коня,казват и посочват разни хора за чиповете се вдигали към 15 коня и 20 нм ли колко бяха.Защо обаче си мисля,че производителя не е замерил съвсем точно скоростта.Чувал съм за разни хорица с гтв мотор 155,които са вдигали 230-240км/ч по прав път,даже и запис съм гледал и това с бензин а95...

    С чип,филтър и бензин с по-високо октаново число колко ли може да вдигне ГТВ?И така и не намерих твърд отговор никъде има ли смисъл от чипа и примерно ако мотора ти е 155 коня с чип колко става,колко се повишава ускорението и т.н.На всякъде чета към 15 коня,към 20нм,прекъсвача става 7800,де да знам,аз като един заинтересован човек не ме устройват подобни отговори.
    Искам да разбера ТОЧНО колко става,0-100 ако производителя дава за 8.3,с чипа колко ще бъде?На места съм гледал 8.1сек,топ скоростта колко точно се вдига,с две думи не искам сбиртак-приказки от нета,а примерно един човек,който се занимава с чип тунинг да ми отговори на въпросите,да ми посочи цена и аз да си преценявам има ли смисъл
    От филтър има ли смисъл,ще се маха ли катализатор,въобще искам да знам какви са възможните модификации за мотор 155 коня(натъртвам на 155,щото не ме интересува за 150к.с.)

    Примерно аз съм един човек,леко глуповат и искам да си модна колата.Вие какво препоръчвате и ако може с цени И съотвено всяка модификация как повишава показателите 2-ра година вече питам и никой в БГ не се наема да ми даде точни данни,аз пък така не се наемам и да модвам
    Гледам че те интересува ТОЧНО колко става след чипа веднага ти давам отговор - след като ти ми отговориш - твоята кола на N години - точно колко конски сили е в момента и точно колко нютона е? Точно колко ти е износването на двигателя и загубите от елементите които са амортизирани? ТОЧНО колко ти е ускорението 0-100 в момента и точно колко са ти стари гумите? Точно какво ти е износването на скоростната кутия и точно с колко старо масло караш в кутията и точно с какво? Точно колко ти е износена изпускателната система и точно колко са загубите от това? - след като ми отговориш на тези въпроси ми кажи и точно колко можеш да караш защото ускорението 0-100 зависи и от пилота в много голям процент? И като ми дадеш тези отговори аз след дълги изчисления в/у твоите загуби ще изчисля с колко мога да ти повиша перформанса Цивилизованият вариянт е мерисе колата на дино вижда се резултата след което се ремапва и пак се качва на дино ако ти харесва действаш ако ли не се връща в оригинален вид и готово Освен това си има и прост тест караш харесва ти или не ти харесва и така ...
    Last edited by Bobo; 22-01-2011 at 21:38.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #42
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Приятел тук НЯМА ГАДАТЕЛИ...

    Щом си мангизлия запазваш час за диното качваш колата на дино и мериш мощността...Бобо вади лаптопа, слага ти чипа и пак мериш мощността...Сам ще видиш колко ще се повиши....И това трябва да го направиш, защото колата ти преди чипа най-вероятно ще е 130коня, дори да е в уникално добро състояние...И точно заради това НИКОЙ не може да ти каже, дали ще качи 5коня или 15коня.....А Бобо да ти обещае че колата ще стане 160коня, при положение че не се знае дали в момента има и 130коня, няма как да стане....И това важи за почти всички алфи...не само твоята...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #43

    Default

    Бобо и Венци са абсолютно прави.Щом искаш да видиш нагледно колко коня ти е колата прави се дино после чип и пак дино и си показва колко е след чипа.Никога не може да знаеш че на 100% ти е колата(мотора).
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Бобо и Венци са абсолютно прави.Щом искаш да видиш нагледно колко коня ти е колата прави се дино после чип и пак дино и си показва колко е след чипа.Никога не може да знаеш че на 100% ти е колата(мотора).
    Аз пък си мисля че проблема е да не се прецака накой с 200лв. и после да го яд. Освен това си мисля че чипа му от Бобо е отпаднал вече
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #45
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бате, който ти каже колко коня ще стане колата значи те лъже. Бобо е прав и само някой смешко тунингар може да ти умотава главата с някакви фантастични данни.

    Както ти казаха вече, начините са два. Дино или сядаш, караш и си преценяваш сам колко мощност е качила. Според харесва ти/не ти харесва плащаш и се кефиш или отказваш и ти се връща оригинала. Така се практикува по принцип. Всичко друго е измама

    Единствено може да ти се кажат долу горе някакви ориентировъчни данни без каквито и да било точности.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •